Tervis


 • Kuidas kaitsta ennast ja teisi, kui pereliige on haigestunud?

  Kuidas kaitsta ennast ja teisi, kui pereliige on haigestunud?

  Kui peres on väikesed lapsed, kes lasteaiast või koolist tihtipeale viirushaiguseid koju toovad, võib ka lapsevanematel olla keeruline terve püsida. Apotheka apteeker Jaanika Treimann annab mõned nõuanded, kuidas kaitsta ennast, kui kodus on haigestunud pereliige.

  Loe edasi...
 • Kiilanemine – mitte ainult meeste probleem

  Kiilanemine – mitte ainult meeste probleem

  Meeste kiilanemine pole midagi ennekuulmatut, kuid kas teadsid, et kiilanemisega puutub kokku ka 16% naistest? Teeme kindlaks põhjused, miks nii naistel kui meestel juuksed välja langevad ning mida selle vastu ette võtta.

  Loe edasi...
 • Tule apteeki vaktsineerima!

  Tule apteeki vaktsineerima!

  Kaheteistkümnes Apotheka apteegis üle Eesti on võimalus end alates 14. oktoobrist vaktsineerida gripiviiruse vastu. Tegemist on Eesti Apteekide Ühenduse unikaalse projektiga, andes inimestele võimaluse ennast vaktsineerida apteegis.

  Loe edasi...
 • Kuidas säästa jaanipäeval oma tervist?

  Kuidas säästa jaanipäeval oma tervist?

  Igaühel on jaanipäevaks oma plaan: kallima leidmiseks korjata seitset sorti lilli ja ronida üle seitsme aia, hüpata üle lõkke, otsida hiilgavaid jaaniusse või veeta sõprade ja naabrite seltsis niisama lõbusalt aega. Et valguse- ja suvepüha saaks tähistatud väärikalt, aga eelkõige oma tervist säästvalt, annab nõu Apotheka proviisor Janika Tähnas. 

  Loe edasi...
 • Apotheka apteekides saab end mugavalt puukentsefaliidi vastu vaktsineerida

  Apotheka apteekides saab end mugavalt puukentsefaliidi vastu vaktsineerida

  Puugid aktiveeruvad juba siis, kui väljas terendab ööpäevaringselt 5°C. Seega kestab tüüpiliselt puugiohtlik periood aprillist oktoobrini, soe talv ja sügis võivad seda isegi pikendada. Enamjaolt ootavad puugid ohvreid põõsastikes, rohus, heinas, lehtedel, ütleb Apotheka proviisor Kristiina Sepp.

  Loe edasi...
 • Aprill on südamekuu!

  Aprill on südamekuu!

  Tervise Arengu Instituudi eestvedamisel tähistatakse Eestis aprilli kui südamekuud.  Selle eesmärgiks on juhtida tavapärasest enam inimeste tähelepanu südametervisele ning tegeleda ennetustegevusega. Terve südamekuu raames on Apotheka kliendikaardi alusel võimalik paljudes Apotheka apteekides mõõta vererõhku TASUTA*.
  Vaata aegasid siit või uuri apteekrilt!

  Loe edasi...
 • Apotheka koostöö Tartu Ülikooliga

  Apotheka koostöö Tartu Ülikooliga

  Apotheka ja Tartu Ülikooli vaheline koostöö algas 2017. aasta septembrist, et tõhusamalt ühendada akadeemilist ja praktilist farmaatsiat, anda suuremat praktilist väljundit proviisoriõppe tudengitele, tõsta apteegiteenuse kvaliteeti ning kiiremini rakendada teadusmaailma saavutusi praktikas.

  Loe edasi...
 • Apteekides jätkatakse geeniproovide kogumist!

  Apteekides jätkatakse geeniproovide kogumist!

  Geenivaramu geeniproovide kogumise pilootprojekt apteekides on osutunud nii edukaks, et koostööd apteekidega jätkatakse ka uuel aastal eesmärgiga koguda veel vähemalt 50 000 geeniproovi.

  Loe edasi...
 • Kas sind ohustab diabeet?

  Kas sind ohustab diabeet?

  Eesti Diabeediliidu hinnangul on Eestis ligikaudu 65 000 inimest, kes põevad 2. tüübi diabeeti. Seejuures aga murettekitav, et leidub pea sama palju inimesi, kes on enese teadmata 2. tüübi diabeetikud või põevad eeldiabeeti, sõnab Apotheka proviisor Janika Tähnas.

  Loe edasi...
 • 8 relvaga külmetuse vastu

  8 relvaga külmetuse vastu

  Talv on aeg, mil pered ja sõbrad üheskoos suusarajal ja kelgumäel hullavad, uisuväljakul kohtuvad või pikisilmi pühi ootavad. Kui ainult haigeks ei jääks! Apotheka proviisor Kristi Markna annab nõu, mida teha, et viirushaigused kimbutama ei tuleks.

  Loe edasi...
Page
Küsi apteekrilt