Delikaatne

Blog Category
  • Mis on sügelised ja kuidas sügelised levivad?

    Kui minevikus seostati sügeliste puhanguid mittehügieeniliste elamistingimustega, siis Eesti viimase aastakümne kogemus näitab, et kehvad elutingimused ei ole määravad. Sügelised võivad tabada kõiki sotsiaalseid kihte ega pruugi sõltuda isikliku hügieeni tasemest, räägib Apotheka apteeker Anne-Mai Rogenbaum.

    Loe edasi...

    Mis on sügelised ja kuidas sügelised levivad?
  • Naiste intiimtervis. Kuidas selle eest hoolitseda ja millele tähelepanu pöörata?

    Naiste intiimpiirkond on oma kindlate eripäradega, mistõttu tuleks selle hooldusele ja hügieenile alati erilist tähelepanu pöörata. Kuna naise organism läbib elu jooksul mitmeid füüsilisi, hormonaalseid ja seksuaalelu alaseid muutusi, on selge, et sellega võivad kaasneda teatud ebamugavust tekitavad sümptomid. Vaatame, millised on erinevate eagruppide seas levinu

    Loe edasi...

    Naiste intiimtervis. Kuidas selle eest hoolitseda ja millele tähelepanu pöörata?
  • Suitsetamisest loobumine pole lihtne: anname nõu, kuidas kergemini tubakast loobuda

    Kõik teavad, et suitsetamine on tervisele mitmel moel kahjulik. Aga kas tead, et sama halvad või tavasigarettidest veelgi kahjulikumad on ka kõik ülejäänud nikotiini sisaldavad tooted, nagu närimis-, nuusk- ja huuletubakas, vesipiip, e-sigaret ja snus ehk nikotiinipadi.

    Loe edasi...

    Suitsetamisest loobumine pole lihtne: anname nõu, kuidas kergemini tubakast loobuda
  • Naudi sügisilma masenduse ja stressita! 15 nõuannet stressist vabanemiseks

    Tänapäeva elukeskkond on stressirohke: kõigil on pidevalt kiire, palju kohustusi, mistõttu ei jõuta piisavalt lõõgastuda ja puhata ning pingeid maandada. Stressitaset tõstab sügisperioodil kindlasti ka meie kliimavöötmest tulenev eripära – tasapisi hakkab minema järjest pimedamaks ja päikese poolt saadav ernergia väheneb. Õnneks saame me suures osas ise reguleerida, kui

    Loe edasi...

    Naudi sügisilma masenduse ja stressita! 15 nõuannet stressist vabanemiseks
  • Looduslikud rahustid käsimüügis: millised olemas ja kumba eelistada?

    Tänapäeva kiire elutempo ja väljakutsete juures võib olla raske leida hingetõmbeaega. Pidev töö, kool, laste kasvatamine või eakate eest hoolitsemine võib pehmelt öeldes stessi tekitada. Apotheka proviisor Annika Toobal räägib lähemalt taimsetest rahustitest.

    Loe edasi...

    Looduslikud rahustid käsimüügis: millised olemas ja kumba eelistada?
  • Kõik aknest: miks tekib akne ja milline on parim akne ravim?

    Punnid, vinnid, vistrikud – kuidas iganes me neid ka ei nimetaks – neid on alati raske varjata. Akne on nahahaigus, mis torkab kohe silma ning see muudab haiguse poolt puudutatute elu märksa keerulisemaks.  Apotheka apteeker Karina Udaltsova seletab, millised on akne ravi võimalused.

    Loe edasi...

    Kõik aknest: miks tekib akne ja milline on parim akne ravim?
  • Planeerimata või kauaoodatud rasedus? Mida oodata ja millal teha rasedustesti?

    Rasedus kestab ca 9 kuud, eostumine võtab aega vaid loetud minutid. Kuigi ideaalis on iga rasedus planeeritud ja vanemad lapse saabumiseks valmis, siis reaalsuses tuleb ette ka hoopis vastupidiseid olukordi. Apotheka apteeker Karina Udaltsova räägib, mis aitab rasedusaegse iivelduse ja oksendamise vastu ning millal saab teha rasedustestid. Samuti vaatame, mis vitamiinid sobivad

    Loe edasi...

    Planeerimata või kauaoodatud rasedus? Mida oodata ja millal teha rasedustesti?
  • Neelamishäire või raske tabletti neelata? Anname nõu, mis aitab düsfaagia korral

    Neelamine on meie kehale loomulik tegevus. Me ei mõtle sellele tegevusele ei süües ega juures - enamasti. Neelamisraskusi võivad tekitada mõningad toidud ja maitsed, kuid ka haigustest tingitud ilmingud, näiteks kurguvalu. Räägime psühhiaater Imre Rammuliga neelamishäire psüühilisest poolest ja püüame leida lahendust, mida teha, kui erinevatel põhjustel on raske neelata.

    Loe edasi...

    Neelamishäire või raske tabletti neelata? Anname nõu, mis aitab düsfaagia korral
  • Pigmendilaigud häirivad? Kõik nende ennetamisest ja ravist. Apotheka proviisor annab nõu!

    Pigmendilaikude puhul on tegemist üsna levinud hüperpigmentatsiooni vormiga. Pigmendilaikudeks nimetatakse väikesi värvi muutnud piirkondi nahal, mis on helepruunid kuni mustad, ning esinevad enamasti näol, kätel ja teistel kehaosadel, mis rohkem päikesega kokku puutuvad. Peamiseks põhjustajaks on päike, kuid oluline roll on ka pärilikkusel ja hormonaalsetel muut

    Loe edasi...

    Pigmendilaigud häirivad? Kõik nende ennetamisest ja ravist. Apotheka proviisor annab nõu!
  • Põiepõletik, kandidoos või..? Räägime naiste intiimprobleemidest

    Intiimpiirkonna mured on tihtipeale delikaatsed ja vahel ka üksteisega põimunud, seetõttu on ilma spetsialisti abita keeruline aru saada, millega täpselt tegu. Miks voolus ühtäkki muutub, tekib kalalõhn või kipitus? Apotheka proviisor Silja Moik toob selgust. 

    Loe edasi...

    Põiepõletik, kandidoos või..? Räägime naiste intiimprobleemidest
  • Jalad, mida julged näidata! Õige suvise jalahoolduse põhitõed

    Sageli saavad jalad tähelepanu alles siis, kui soojade ilmade saabudes hakatakse kandma lahtisi jalanõusid või siis, kui jalad endast valu või muude ebameeldivate sümptomite näol märku annavad. Apotheka proviisor Catri Valner selgitab, kuidas peaks oma jalgade eest kodus hoolitsema, et need aastaringselt terved ja ilusad püsiksid.

    Loe edasi...

    Jalad, mida julged näidata! Õige suvise jalahoolduse põhitõed
  • Suvine nahahooldus puust ja punaseks. Kuidas kaitsta nahka?

    Oled oodanud pikalt seda hetke, et end paksudest vammustest välja kaevata, kuid oh häda – peegelpildilt vaatab vastu kahvatu, pisut sinaka supikananaha karva tegelane. On aeg koorida selle alt välja rõõmus ja roosakas jume! Valmistu suveks ja loe kosmeetiku soovitusi.

    Loe edasi...

    Suvine nahahooldus puust ja punaseks. Kuidas kaitsta nahka?
  • Nooruslikkus olenemata vanusest - ilu saladus Babé brändiga

    Nahk peegeldab meie elustiili – 25% protsessidest, mis on naha vananemisega seotud, sõltuvad geneetilisest taustast ja 75% välistest teguritest. Välistest teguritest sõltuv tuleneb elustiilist ja seda saab noorusliku välimuse hoidmiseks ise mõjutada. Kõiki neid tegureid nimetatakse üldnimetusega eksposoom.

    Loe edasi...

    Nooruslikkus olenemata vanusest - ilu saladus Babé brändiga
  • Taimsest rahustist melatoniinini: mida saab kasutada unetuse vastu?

    Unehäiretega patsiente – naisi ja mehi, noori ja eakaid – kohtab apteegis äärmiselt sageli. Enamasti kaasneb unetus või unehäire mõne tervisehädaga või on inimene selle oma elustiiliga ise tekitanud. Apotheka apteeker Annika Toobal räägib unehäiretest ning annab ülevaate, milliseid preparaate võib kasutada unetuse raviks.

    Loe edasi...

    Taimsest rahustist melatoniinini: mida saab kasutada unetuse vastu?
  • Vastulöök põletavale probleemile

    Paljud naised ei pööra oma kuseteede tervisele tähelepanu enne, kui ebameeldivad ja valutekitavad sümptomid ilmnevad. Levinumateks kuseteede haigusteks on põiepõletik, urotrakti infektsioon (UI) ja neerukivid, mis kõik tekitavad ebamugavaid sümptomeid, millele tuleks esimesel võimalusel reageerida. Kuid lisaks ravimisele tasuks mõelda ka ennetamisele.

    Loe edasi...

    Vastulöök põletavale probleemile