Toitumine ja dieet


 • Toitumisnõustaja selgitab: Need toiduained aitavad sooleprobleemide korral

  Toitumisnõustaja selgitab: Need toiduained aitavad sooleprobleemide korral

  Kõhuvaevustega on kimpus olnud ilmselt igaüks, kuid vähesed teavad, et kõhupuhituse, gaaside ja muude kõhuprobleemide põhjuseks on sageli soole ärritussündroom. Toitumisnõustaja Kristina Karu kogemus näitab, et toitumisega saab ebamugavustunnet kõhus olulisel määral leevendada.

  Loe edasi...
 • Mis on soole ärritussündroom? Proviisor Indrek Ventmann selgitab

  Mis on soole ärritussündroom? Proviisor Indrek Ventmann selgitab

  Keerulise nimega vaevuse – soole ärritussündroomi all kannatab proviisor Indrek Ventmanni sõnul ca 11% elanikkonnast. „Just see sündroom on sage kõhupuhituste, gaaside ja muude kõhuprobleemide põhjuseks,“ räägib Ventmann ja lisab, et tavapäraselt esineb seda enam just noorematel naistel. Statistika ütleb, et kolmest naisest kaks kannatavad soole ärritussündroomi all.

  Loe edasi...
 • Jaanipäev ja meelemürgid

  Jaanipäev ja meelemürgid

  Ei ole saladus, et jaanipäev ja alkohol käivad tihtipeale käsikäes. Selle kinnituseks vaatavad meile iga aasta 24. juuni uudistes vastu pikad loetelud õnnetustest, mis on enamasti põhjustatud liigsest alkoholi tarbimisest. Teada tuntud tarkus on, et rasvased toidud parandavad pohmelli, sest rasvane toit aitab kiiresti tõsta veresuhkru taset. Kahjuks pakub see aga ajutist abi, Apotheka proviisor Anu Hoop toob välja erinevad pohmelli leevendavaid viise. 

  Loe edasi...
 • Kuidas säästa jaanipäeval oma tervist?

  Kuidas säästa jaanipäeval oma tervist?

  Igaühel on jaanipäevaks oma plaan: kallima leidmiseks korjata seitset sorti lilli ja ronida üle seitsme aia, hüpata üle lõkke, otsida hiilgavaid jaaniusse või veeta sõprade ja naabrite seltsis niisama lõbusalt aega. Et valguse- ja suvepüha saaks tähistatud väärikalt, aga eelkõige oma tervist säästvalt, annab nõu Apotheka proviisor Janika Tähnas. 

  Loe edasi...
 • Kas sind ohustab diabeet?

  Kas sind ohustab diabeet?

  Eesti Diabeediliidu hinnangul on Eestis ligikaudu 65 000 inimest, kes põevad 2. tüübi diabeeti. Seejuures aga murettekitav, et leidub pea sama palju inimesi, kes on enese teadmata 2. tüübi diabeetikud või põevad eeldiabeeti, sõnab Apotheka proviisor Janika Tähnas.

  Loe edasi...
 • Mured seedimisega? Apteeker annab nõu!

  Mured seedimisega? Apteeker annab nõu!

  Pühade ajal, mil igapäevane rütm ja ka tarbitav toit on tavapärasest hoopis teistsugune, võib igaüks tunda mõningal määral seedevaevuseid – kõhupuhitust, kõrvetisi või hoopis kõhukinnisus. Mida teha, et seedimine kulgeks muretult, räägib Apotheka proviisor Liisa Randmäe.

  Loe edasi...
 • Kuidas suvel grillipidudega enda tervisele mitte liiga teha?

  Kuidas suvel grillipidudega enda tervisele mitte liiga teha?

  Suve lahutamatuks osaks on ikka grillipeod – laud on lookas, grillilt saabub aina uusi hõrgutisi ning tujutõstvaid jooke korgitakse üha lahti. Apotheka proviisor Kärt Kurvits jagab nippe, kuidas suviste grillipidudega oma tervisele mitte liiga teha.  

  Loe edasi...
 • Viis huvitavat fakti kolesteroolist

  Viis huvitavat fakti kolesteroolist

  Suurenenud kolesteroolisisaldus veres on üks peamiseid südame- ja veresoonkonna haiguste riskifaktoreid – see tähendab, et on oht näiteks südamelihase infarktile või insuldile. Aga mis see kolesterool ikkagi on ja mida sellest veel teadma peaks?

  Loe edasi...
 • Suveõhtu dilemmad – pits viina, klaas veini või pudel õlut?

  Suveõhtu dilemmad – pits viina, klaas veini või pudel õlut?

  Kas võtta suvise toidu juurde ka pits viina, klaas veini või pudel õlut? Võiksid teada sulle soovitatud alkoholiühiku soovitatud hulka. Vaata, kuidas seda arvutada! Just selliseid nõuandeid saab meie toitumisnõustajalt Laivi Mesikäpalt. 

  Loe edasi...
 • Immuunsüsteemi lüngad ehk miks me haigestume?

  Immuunsüsteemi lüngad ehk miks me haigestume?

  Organismi immuunsüsteem töötab 365 päeva aastas ja 24 tundi ööpäevas. Kui sinna on aga hiilinud viga, märkame seda kahjuks alles mõne aja pärast – kannatab naha tervis, tekib nohu ja köha, juuksed ja küüned muutuvad hapraks või ilmneb mõni muu tervisehäire.

  Loe edasi...