Parimad sõbrapäeva kingitused ilu- ja tervisetoodete seast!

04.02.2024

Parimad sõbrapäeva kingitused Apotheka ilu- ja tervisetoodete seast!

Kas tunned vahel justkui sisemist vajadust eelmisel aastal tehtud kingitusi üle trumbata? Me kõik oleme olnud dilemma ees, mida oma lähedastele kinkida, nii et selle üle tõesti hea meel oleks. Head inimsuhted kestavad igavesti ning tähtpäevi on palju – pole siis ime, et lõpuks ideed otsa saavad. Nüüd läheneb taas sõbrapäev ja loomulikult tahame oma kalleid kuidagi meeles pidada.  


Valentinipäev on läbi aegade olnud armunute päev, mida tähistatakse 14.veebruaril. Alguse sai see arvatavasti Vana-Roomas tuntud Lupecalia festivalist, mis oli pühendatud jumal Faunuse auks ja mis oma olemuselt oli viljakusmaagiaga seotud pidustus. Soomlased hakkasid seda lisaks tähistama sõbrapäevana ja nii levis see 1980. aastate lõpul ka Eestisse. Sellest ajast peale on sõbrapäeva traditsioon ka siin järjest populaarsem ja ka meil ei ole see ainult armunute pidupäev, vaid ka sõprade – täpselt nii nagu selle tähtpäeva eestikeelne nimigi ütleb. 

Aga milline võiks olla üks mõnus personaalne valentinipäeva kingitus? Lilled, šokolaad, ehted ja parfüümid on ilmselgelt kõige levinumad sõbrapäeva kingitused, kuid võibolla tasuks seekord läheneda kingituse tegemisele veidi teise nurga alt? Vaatame, mis saab, kui püüame panna erinevatesse kategooriatesse mõnusad ja samas vajalikud kingiideed nii sõbrannale kui kallimale, mis lahendaks nende jaoks hoopiski mõne murekoha. Aga enne seda vaatame veel üle, millised on kõige ebapopulaarsemad kingitused.


Ebapopulaarsed kingitused, mida siiski sageli tehakse


 • Odavad läbimõtlemata nipsasjakesed (näiteks mõne supermarketi riiulitelt)
 • Edasikingitud esemed, mil pole kingisaajaga mingit seost (ei ole personaalsed)
 • Kaalualandamiseks mõeldud tooted (võivad olla solvavad)
 • Kodupuhastusvahendid (meenutavad igapäevaelu rutiini ja tüütuid kohustusi)
 • Sokid (vajalikud, kuid igavalt igapäevased)
 • Küünlad (küünlafännidele muidugi teretulnud kingitus, kuid paljud isegi ei põleta küünlaid)
 • Kõik kingid, millel ei ole mingit otstarvet ega esteetilist väärtust ning, mis võtavad lihtsalt kapis ruumi (ka siin kehtib muidugi üldine reegel – ühele üks, teisele teine)

Muidugi võib siinkohal vaielda ja kindlasti leidub neid, kes iga siin nimekirjas oleva asja üle rõõmustaks, kuid valdava enamiku jaoks on sellised kingitused siiski üsna mittemidagiütlevad ja selleks, et ülalnimetatud asju kinkida, peaks inimese soove ja arusaama kinkidest ikka väga hästi tundma, et mitte totaalselt pange panna.


Kingitused sõbrannale


Me kõik tahaksime oma sõpru rohkem näha, seega kõige väärtuslikum kink näib alati olevat aeg. Kuid milline võiks olla parim kingitus sõbrannale peale kvaliteetse koosveedetud aja? Äkki proovida kingi abil leida lahendus mõnele sõbranna murekohale? Sõbrannade puhul on siin suur eelis – räägitakse ju peaaegu, et kõigest! Kuid millised on peamised murekohad, mida sõbrannad omavahel jagavad?

 • Suhteprobleemid
 • Töömured
 • Emaduse ja eriti lapse beebieaga kaasnevad mured 
 • Tervisemured 
 • Moonutatud kehataju ja tänapäeva ebareaalsed ilustandardid (nahk, juuksed)

Enamusi ülalmainitud probleemidest on kõrvalseisjana raske lahendada, saame vaid ära kuulata ja toeks olla, kuid ühes asjas saame ka reaalselt käegakatsutavalt sõbrannat aidata. See on kehataju ja ilu teemal. Kõigepealt tuleks sõbrannale muidugi meelde tuletada, et võrrelda ei tohiks ennast kellegi teise kui vaid iseenda eilse versiooniga ja teiseks saab abiks olla toodete valikul, mis võivad enesetunnet parandada - ilus terve nahk ja juuksed loovad tervisliku ja särava üldmulje. On ju tegelikult ilmselge, et just tervis on tõelise ilu alus. Tooteid, mis aitavad loomulikul ilul välja tulla on apteegitoodete seas päris palju. 

 

Sõbrannale võib kinkida ka emaduse ja beebieaga seotud muredele lahendusi. Nagu näiteks AVENE XERACALM NUTRITION PESEMISGEEL 100ML, mis sobib hästi kasutamiseks nii beebile kui tervele perele. Geelil on puhastavad, toitvad ja mittekuivatavad omadused ning see sobib eriti hästi just tundlikule nahale.

Või vajab sõbranna ehk abi ajutistest tervisemuredest üle saamiseks, olgu selleks siis vitamiinipuudus, stress või kergemad unehäired. Sõbrannal võib olla hea meel mõne tervisetoote üle nagu näiteks PROVISOR VITAMIN D + OOMEGA-3 + Q10 vitamiinid, mis sisaldab D-vitamiini luudele ja lihastele ning aitab kaltsiumil imenduda, koensüümi Q10, mis aitab tugevdada immuunsust, toetab südant ja pärsib vananemisprotsesse ja DHA-d, mis aitab säilitada normaalset ajutalitlust ja normaalset nägemist. Lisaks aitavad DHA ja EPA (oomega-3 rasvhapped) kaasa normaalsele südametalitlusele.


Kingitused mehele


Oma kaaslasega oleme ju nagunii kogu aeg koos ja teame teineteise soove päris hästi, aga kõikvõimalikud kingid on juba kord või paar tehtud! Tegemata ka ei taha jätta – kingitus kallimale on alati armas viis oma hoolimise näitamiseks ja pole ühti head põhjust seda võimalusel mitte teha. Ühed populaarsemad kingid mehele on läbi aegade olnud parfüümid, sallid, tehnikavidinad, trennivahendid ja grillimistarvikud. Ilu ja tervisetooted selles nimekirjas üldjuhul väga sageli esindatud ei ole. 

On teada-tuntud fakt, et mehed kipuvad oma tervise ja välimuse eest hoolitsema alles siis, kui mure juba nii suur, et enam ilma sekkumata ei kannata edasi minna. Mehed ei ole oma naha eest hoolitsemisel just parimad ja kuigi ka paljudel meestel esineb atoopilist dermatiiti, kuiva nahka või kõõma, ei kipu nad ise vajalikke ja toimivaid tooteid välja otsima. Siinkohal ongi hea võimalus kinkida mehele midagi, mis samm-sammult parandab igapäevaselt tema enesetunnet. Lisaboonusena on ka endal mõnus olla kallima kaisus kelle nahk on pehme ja juuksed puhtad, terved ja hästilõhnavad.

Meestele on asjalik kingitus ka midagi tervist toetavate toodete valikust, näiteks magnessium või D- ja C-vitamiin. Midagi sellist, mis on neile kasulik ja vajalik, kuid nad tihtipeale neid ise ei soeta.

Vaatame, millised tooted sel teekonnal abiks võiksid olla.


Loe veel:

Terviseinfo:

 • Kuidas vähendada pigmendilaike ehk hüperpigmentatsiooni nahal?

  Kuidas vähendada pigmendilaike ehk hüperpigmentatsiooni nahal?

  Loe lähemalt

 • Külmakreem aitab vältida näonaha punetust, karedust ja valu

  Külmakreem aitab vältida näonaha punetust, karedust ja valu

  Loe lähemalt

 • Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

  Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

  Loe lähemalt

 • Nahamoodustised – kas aitab kosmeetik või arst?

  Nahamoodustised – kas aitab kosmeetik või arst?

  Loe lähemalt

 • Atoopiline dermatiit vajab kiiret ravi. Tegutse enne ägenemist!

  Atoopiline dermatiit vajab kiiret ravi. Tegutse enne ägenemist!

  Loe lähemalt

Kõik postitused