Terviseuudised

Blog Category
 • Apotheka.ee võitis neljandat korda kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiitli Eestis tervise ja ilu valdkonnas!

  Kasutajasõbralikkus on e-poodide puhul üks olulisemaid näitajaid mille poole püüelda. Selleks, et välja selgitada ja tunnustada valdkonna parimaid e-poode, hindas Äripäeva teemaveeb Kaubandus.ee 8. mail toimunud E-kaubanduse UX konverentsi raames kõige kasutajasõbralikumaid e-poode.

  Loe edasi...

  Apotheka.ee võitis neljandat korda kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiitli Eestis tervise ja ilu valdkonnas!
 • Kuidas ennast aidata, kui stress ja unehäired kimbutavad?

  Veider tühi tunne, millele lisanduvad ärevus, stress ning arusaamatu pinge? Tuttav ilmselt paljudele. Jõulud on läbi, kuid kevad veel ei paista. Jõulutuled kaovad üksteise järel koduakendelt ja seetõttu näib käes olevat üks aasta kõige pimedamatest perioodidest. 

  Loe edasi...

  Kuidas ennast aidata, kui stress ja unehäired kimbutavad?
 • Kuidas leevendada PMS-i ehk premenstruaalset sündroomi?

  Kas naised on tõesti lihtsalt tujukad või on asi ehk milleski muus? Tegelikkuses võivadki niinimetatud tujukuse taga peituda hoopiski teatud kõrvalekalded loomulikest tsüklilistest muutustest, mida on õnneks, peale endale teadvustamist, võimalik edukalt leevendada.

  Loe edasi...

  Kuidas leevendada PMS-i ehk premenstruaalset sündroomi?
 • Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

  Atoopiline dermatiit on krooniline nahahaigus, mida iseloomustab intensiivne nahakuivus, punetus, ärritus ja pidev sügelustunne. Seda ebamugavustunnet põhjustavat nahahaigust põeb üle kogu maailma umbes 10–20% lastest ja 2–5% täiskasvanutest. Kuigi diagnoos võib kõlada heidutavalt, leidub tänapäeval õnneks häid ja efektiivseid nahahooldusvahend

  Loe edasi...

  Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga
 • Särava ja ilusa näonaha saladus ehk erinevad happed nahahoolduses

  Kui alles mõne aja eest kuulusid happekoorimise, -hoolduse või keemilise koorimise protseduurid vaid ilusalongide ja -kliinikute teenuste hulka, on leebemad happekoorijad nüüd jõudnud pea iga iluteadliku naise vannituppa.

  Loe edasi...

  Särava ja ilusa näonaha saladus ehk erinevad happed nahahoolduses
 • Noore naha ilusaladused apteegikosmeetikast

  Läbimõeldud puhastusrutiin loob parima eelduse särava ja probleemivaba näonaha saavutamiseks. Terve ja hoolitsetud naha säilitamiseks on oluline peatuda hetkeks nahahoolduse põhitõdedel. Lihtsad, kuid samal ajal väga olulised nõuanded naha tervise säilitamiseks sobivad igas vanuses naisele ja mehele.

  Loe edasi...

  Noore naha ilusaladused apteegikosmeetikast
 • Kui nägu tundub number suurem

  Nägu tundub tursunud ja paistes – mida teha? Tursed ja ebamugavustunne näos on sageli tingitud stressist, allergiatest ja keskkonnateguritest, mida ei ole alati kerge vältida, kuid siiski leidub küllalt viise,  kuidas paistetust näol leevendada.

  Sageli on keeruline vältida kokkupuudet näoturseid põhjustavate teguritega, nagu a

  Loe edasi...

  Kui nägu tundub number suurem
 • Kuidas leevendada nohu, mis aitab nohu vastu kõige paremini?

  Nohu on äge ülemiste hingamisteede nakkus, mis kestab enamasti nädal kuni kümme päeva. Täiskasvanu põeb nohu keskmiselt kaks kuni kolm korda aastas, väikelaps võib aga haigestuda isegi kuni kaksteist korda aastas.

  Apotheka proviisor Karina Udaltsova räägib täpsemalt nohust ja selle ravivõimalustest.

  Loe edasi...

  Kuidas leevendada nohu, mis aitab nohu vastu kõige paremini?
 • Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Eesti tervisetehnoloogia ettevõtte Respiray uus kaelaskantav allergiavastane seade puhastab 99,9% ulatuses õhus levivad allergeensed osakesed ning pakub muuhulgas ka ravimivaba alternatiivi õietolmuallergia vastu, mis kimbutab igat kümnendat inimest Eestis. 

  Loe edasi...

  Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk
 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Kevad tähendab paljude jaoks intensiivset eksamite perioodi, mil on tihtipeale vaja meeles pidada nii palju fakte, et see tundub peaaegu et võimatu. Õnneks on lisaks mälu treenimisele võimalik ka erinevate preparaatide abil oma efektiivsust turgutada, ütleb apteeker Kerli Valge

  Loe edasi...

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!
 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Sel kevadel saab taas apteekides vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. "Vaktsineerimine on mõistlik, sest tegemist on haigusega, mille vastu ravi puudub, küll aga saab seda vaktsineerimisega ennetada" tuletab meelde Eesti Proviisorapteekide Liidu juhatuse liige Ly Rootslane.

  Loe edasi...

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?
 • Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Päikesekaitsevahendite hulk apteegis võib võtta silme eest kirjuks: kreemid, õlid, päikesekaitsepulgad, ihupiimad ning erinevad spreid ja aerosoolid. Apteeker Janika Tähnas selgitab, mille poolest päikesekaitsetooted teineteisest erinevad ning kuidas leida endale sobivaimad.

  Loe edasi...

  Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?
 • Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Tänasest jõuab Apotheka apteekidesse Eesti suurim terviseajakirja Naerata! uus kevadhõnguline number, mille esikaanel on mees, kel lisaprillid peas ehk Aigar Vaigu. Tema peamine töö on juhtida riigiettevõtet Metrosert, kuid teda teatakse laiemalt väsimatu teaduse-entusiastina, kes lööb kaasa ETV-s juba 13. hooaega eetrisse jõudvas saatesarjas „Rakett 69“.

  Loe edasi...

  Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber
 • Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!

  Järjest kiireneva elutempo taustal unustame tihti iseenese – ei söö täisväärtuslikult, rohkem kohvi ja kaasahaaratavat toitu ning vähem liikumist, mille tulemusel võib vitamiinide ja mineraalide sisaldus kehas langeda. Mitmed terviseuuringud on näidanud, et kombinatsioon mõõdukast liikumisest, täisväärtuslikust toidust ja toidulisanditest on kõige efektiivsem lahendus oma keha turgutamiseks. Vi

  Loe edasi...

  Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!
 • Kuidas koroona-aastad mõjutasid meie vaimset tervist? Loe, kuidas aidata ennast ja teisi

  Kliiniline psühholoog Karmen Vool selgitab, kuidas on mõjutanud koroonapandeemia inimeste vaimset tervist ja millised on ohumärgid, millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama. Tähelepanuta jäänud vaimse tervise probleemid kipuvad süvenema. Loe, kuidas ennast ja teisi aidata.

  Loe edasi...

  Kuidas koroona-aastad mõjutasid meie vaimset tervist? Loe, kuidas aidata ennast ja teisi