Terviseuudised

Blog Category
 • Kuidas leevendada nohu, mis aitab nohu vastu kõige paremini?

  Nohu on äge ülemiste hingamisteede nakkus, mis kestab enamasti nädal kuni kümme päeva. Täiskasvanu põeb nohu keskmiselt kaks kuni kolm korda aastas, väikelaps võib aga haigestuda isegi kuni kaksteist korda aastas.

  Apotheka proviisor Karina Udaltsova räägib täpsemalt nohust ja selle ravivõimalustest.

  Loe edasi...

  Kuidas leevendada nohu, mis aitab nohu vastu kõige paremini?
 • Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Eesti tervisetehnoloogia ettevõtte Respiray uus kaelaskantav allergiavastane seade puhastab 99,9% ulatuses õhus levivad allergeensed osakesed ning pakub muuhulgas ka ravimivaba alternatiivi õietolmuallergia vastu, mis kimbutab igat kümnendat inimest Eestis. 

  Loe edasi...

  Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk
 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Kevad tähendab paljude jaoks intensiivset eksamite perioodi, mil on tihtipeale vaja meeles pidada nii palju fakte, et see tundub peaaegu et võimatu. Õnneks on lisaks mälu treenimisele võimalik ka erinevate preparaatide abil oma efektiivsust turgutada, ütleb apteeker Kerli Valge

  Loe edasi...

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!
 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Sel kevadel saab taas apteekides vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. "Vaktsineerimine on mõistlik, sest tegemist on haigusega, mille vastu ravi puudub, küll aga saab seda vaktsineerimisega ennetada" tuletab meelde Eesti Proviisorapteekide Liidu juhatuse liige Ly Rootslane.

  Loe edasi...

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?
 • Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Päikesekaitsevahendite hulk apteegis võib võtta silme eest kirjuks: kreemid, õlid, päikesekaitsepulgad, ihupiimad ning erinevad spreid ja aerosoolid. Apteeker Janika Tähnas selgitab, mille poolest päikesekaitsetooted teineteisest erinevad ning kuidas leida endale sobivaimad.

  Loe edasi...

  Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?
 • Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Tänasest jõuab Apotheka apteekidesse Eesti suurim terviseajakirja Naerata! uus kevadhõnguline number, mille esikaanel on mees, kel lisaprillid peas ehk Aigar Vaigu. Tema peamine töö on juhtida riigiettevõtet Metrosert, kuid teda teatakse laiemalt väsimatu teaduse-entusiastina, kes lööb kaasa ETV-s juba 13. hooaega eetrisse jõudvas saatesarjas „Rakett 69“.

  Loe edasi...

  Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber
 • Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!

  Järjest kiireneva elutempo taustal unustame tihti iseenese – ei söö täisväärtuslikult, rohkem kohvi ja kaasahaaratavat toitu ning vähem liikumist, mille tulemusel võib vitamiinide ja mineraalide sisaldus kehas langeda. Mitmed terviseuuringud on näidanud, et kombinatsioon mõõdukast liikumisest, täisväärtuslikust toidust ja toidulisanditest on kõige efektiivsem lahendus oma keha turgutamiseks. Vi

  Loe edasi...

  Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!
 • Kuidas koroona-aastad mõjutasid meie vaimset tervist? Loe, kuidas aidata ennast ja teisi

  Kliiniline psühholoog Karmen Vool selgitab, kuidas on mõjutanud koroonapandeemia inimeste vaimset tervist ja millised on ohumärgid, millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama. Tähelepanuta jäänud vaimse tervise probleemid kipuvad süvenema. Loe, kuidas ennast ja teisi aidata.

  Loe edasi...

  Kuidas koroona-aastad mõjutasid meie vaimset tervist? Loe, kuidas aidata ennast ja teisi
 • Noore naha ilusaladused apteegikosmeetikast

  Loe edasi...

  Noore naha ilusaladused apteegikosmeetikast
 • Kui nägu tundub number suurem  

  Loe edasi...

  Kui nägu tundub number suurem  
 • Hapetega säravaks ja siledaks

  Loe edasi...

  Hapetega säravaks ja siledaks
 • Proviisor soovitab: valmistu viiruste tõrjumiseks põhjalikult

  Jahe ja niiske aeg meelitab viirusi ligi nagu siirup herilasi. Milliseid tõhusaid vahendeid leidub apteegis, et viiruseid endast eemale tõrjuda? Soovitusi jagab Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum.

  Loe edasi...

  Proviisor soovitab: valmistu viiruste tõrjumiseks põhjalikult
 • Eestis algab rinnavähi personaalse ennetamise rahvusvaheline uuring

  Alates tänasest on Eesti naistel vanuses 35–49 võimalus osaleda uuringus „BRIGHT – rinnavähi riski hindamine ja õigeaegne juhtimine“. Uuringut korraldavad Eestis Tartu Ülikool, meditsiinilabor Antegenes, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Eesti Haigekassa. 

  Loe edasi...

  Eestis algab rinnavähi personaalse ennetamise rahvusvaheline uuring
 • Ilmunud on sügisene Naerata!

  Seekordne Naerata! üllatab lausa kahe kaanestaariga – Märten Metsaviir ja Maarja Johanna Mägi. Keskaegses krimitriloogia apteeker Melchiori peategelased on veendunud, et ei ütle kunagi ühestki rollist ära selle suuruse pärast. Nad usaldavad elu pakutud võimalusi ja nendest võimalustest saabki lähemalt lugeda juba Naeratast! pikemalt.

  Loe edasi...

  Ilmunud on sügisene Naerata!
 • Aeg on vaadata üle koolilapse koduapteek

  Ilmad muutuvad igapäevaga aina jahedamaks ning külmetushaiguste hooaeg hakkab pead tõstma. Lapsed alustasid kauaoodatud kooliteed ning suures kollektiivis liiguvad erinevad viirused juba väga kiiresti. Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum soovitab koduapteegid üle vaadata ning seal vajalikud täiendused teha.

  Loe edasi...

  Aeg on vaadata üle koolilapse koduapteek