Kliendikaardiga Tasuta
Hind 0,00 €
10 minutit
Selle teenuse käigus manustatakse samaaegselt nii gripi- kui COVID-19 vastased vaktsiinid, süsted tehakse erinevatesse õlavartesse.
Teenus on mõeldud inimestele, kes kuuluvad nii gripi kui COVID-19 järgmistesse riskirühmadesse:
Teisi tasuta gripivastase vaktsineerimise sihtühmi saad vaadata ja aja broneerida SIIT.
Teisi tasuta covid-19 vaktsineerimise sihtühmi saad vaadata ja aja broneerida SIIT.
Vaktsineerida soovitatakse ühekordse doosiga kui viimasest vaktsineerimisest ja/või COVID-19 läbipõdemisest on möödunud enam kui 6 kuud ja ka siis, kui inimene ei ole siiani vaktsineeritud ja/või läbipõdenud.
Mis haigus on gripp?
Mis haigus on COVID-19?
COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, mis on geneetiliselt sarnane SARS koroonaviirusele (Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus). COVID-19 sümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga samas võib esineda ka raske kopsupõletik, riskirühma kuuluvate inimeste puhul võib haigus halvimal juhul ka surmaga.
Vaktsineerida soovitatakse ühekordse doosiga, kui viimasest vaktsineerimisest ja/või COVID-19 läbipõdemisest möödunud enam kui 6 kuud ja kas siis, kui inimene ei ole siiani vaktsineeritud ja/või läbipõdenud.
Kes vaktsineerivad apteegis?
Vaktsineerivad tervishoiutöötajad, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse. Apotheka apteekides viivad teenust läbi tervishoiuteenuse osutajad (Benita Kodu AS või OÜ Corrigo).
Keda vaktsineeritakse tasuta gripi vastu?
Tasuta gripivastase vaktsineerimise sihtrühmad:
Keda vaktsineeritakse tasuta COVID-19 vastu?
Milliseid vaktsiine manustatakse?
Tasuta saab apteegis gripi vastu vaktsineerida neljavalentse süstesuspensiooniga Influvac Tetra.
COVID-19 vastu vaktsineerimiseks kasutatakse Apotheka apteekides Comirnaty JN.1 vaktsiini. Tutvu eestikeelse vaktsiini omaduste kokkuvõtte ja pakendi infolehega siin.
Millised kõrvaltoimed võivad vaktsiini manustamise järgselt tekkida?
Sagedamini esinevad kõrvaltoimed mõlemal vaktsiinil võivad olla: süstekoht võib olla valulik, turses ja punetada, tekkida võib palavik, nõrkustunne, lihasevalu, peavalu.
Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul. Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.
Valvas tuleb olla allergiliste reaktsioonide ja immuniseerimisega seotud stressi reaktsioonide tekkeks vaktsineerimise järgselt (jälgimine vähemalt 15 minutit).
Kõikidest vaktsineerimisjärgsetest kõrvalnähtudest teavitage vaktsineerimist läbi viivat tervishoiuteenuse osutajat, perearsti või teisi tervishoiuteenuse osutajaid, nii saavad kõrvalnähud korrektselt registreeritud. Kõrvalnähu teatise täitmisel on abiks apteeker ning kõrvalnähtudest saab teavitada ka otse Ravimiametile.
Millal on COVID-19 ja gripivaktsiin vastunäidustatud?
Mida jälgida pärast vaktsineerimist?
Kas gripi ja COVID-19 vaktsiine võib manustada koos teiste vaktsiinidega?
Teiste vaktsiinidega koos manustamise kohta ei ole uuringuid tehtud. Soovitav on manustada teisi vaktsiine (näiteks puukentsefaliidi vaktsiini) vähemalt 14-päevase intervalliga, et oleks võimalik selgelt hinnata ühe või teise vaktsiini kõrvaltoimeid.
E-R 8:00-23:00 L-P 10:00-20:00
netiapteek@apotheka.ee
+372 614 6000
E-R 9:00-17:00
netiapteek@apotheka.ee
+372 614 7000
Netiapteek
Pärnu mnt 238, Tallinn 11624 Harjumaa
Tegevusloa omaja: OÜ Mustamäe Apteek
Registrikood: 12694290
KMKR: EE101734945
Kehtiva tegevsloa nr 285
Kehtivusaeg: tähtajatu
Ravimite kaugmüüki pakkuvad apteegid
www.ravimiamet.ee, info@ravimiamet.ee
Nooruse 1, 50411 Tartu
Telefon 737 4140