TASUTA gripivastane vaktsineerimine

TASUTA gripivastane vaktsineerimine

KliendikaardigaKliendikaardiga Tasuta

Hind 0,00 €

Duration10 minutit

Alates 6. veebruarist saavad apteegis gripi vastu TASUTA vaktsineerida kõik Eesti elanikud, sh ravikindlustuseta ja ajutise kaitse saanud põgenikud.

 • Vajalik on eelregistreerimine. Vali apteek, leia sobiv aeg ning täida allolev vorm. Broneerimiseks ei pea olema lehele sisse logitud.
 • Alla 16-aastaseid ootame vaktsineerima koos eestkostjaga (või vanemaga). Üldjuhul on kõik alaealised oodatud apteeki vaktsineerima koos vanemaga või vanema heakskiidul. 
 • Vaktsineerimise aegasid kõikides Apotheka apteekides üle Eesti saab vaadata siit. 
 • Hingamisteede haigussümptomitega ei tohi vaktsineerimisele tulla.
 • Kogu vaktsineerimise protsess apteegis võtab aega umbes 10-15 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine).
 • Lisaküsimustele vastavad Apotheka e-apteekrid +372 614 6000.
 • Teenust viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad (Benita Kodu AS või OÜ Corrigo)

Kes vaktsineerivad apteegis?

Teenust viivad apteegis läbi tervishoiuteenuse osutajad (Benita Kodu AS või OÜ Corrigo). Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

Kuidas vaktsineeritakse?

 • Teenuse osutamiseks ei ole vajalik retsepti olemasolu.
 • Kaasa tuleb võtta isikut tõendav pildiga dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass.
 • Vaktsineerimine teostatakse kvalifitseeritud tervishoiutöötaja poolt apteegi eraldatud ja privaatses ruumis. Kõik vaktsineerimisega seonduv dokumenteeritakse vaktsineeritava Digiloos.

Mida jälgida pärast vaktsineerimist?

Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220. Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist. 

Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.

Üldised kõrvaltoimed: süstekoht võib olla valulik, turses, punetada, tekkida võib palavik, nõrkustunne, isutus, lihasevalu, peavalu. Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul. Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.

Kõikidest vaktsineerimisjärgsetest kõrvalnähtudest teavitage vaktsineerimist läbi viivat tervishoiuteenuse osutajat, perearsti või teisi tervishoiuteenuse osutajaid, nii saavad kõrvalnähud korrektselt registreeritud. Kõrvalnähu teatise täitmisel on abiks apteeker ning kõrvalnähtudest saab teavitada ka otse Ravimiametile.

Millist vaktsiini apteekides manustatakse?

Apteekides vaktsineeritakse neljavalentsete süstesuspensioonidega, mis on näidustatud alates 6. elukuust.  Tasuta saab gripi vastu vaktsineerida riigi poolt tellitud Influvac Tetra süstesuspensiooniga.

Sarnased teenused:

 • Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine
 • COVID-19 vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine

Kõik teenused