Terviseinfo

Blog Category
 • Ilmunud on sügisene Naerata!

  Seekordne Naerata! üllatab lausa kahe kaanestaariga – Märten Metsaviir ja Maarja Johanna Mägi. Keskaegses krimitriloogia apteeker Melchiori peategelased on veendunud, et ei ütle kunagi ühestki rollist ära selle suuruse pärast. Nad usaldavad elu pakutud võimalusi ja nendest võimalustest saabki lähemalt lugeda juba Naeratast! pikemalt.

  Loe edasi...

 • Herpes - kas nõrga immuunsüsteemi tunnus või märk algavast külmetushooajast?

  Herpes, ohatis, huuleherpes, huuleohatis või külmavill - öeldakse küll, et heal lapsel palju nimesid, kuid tegelikkuses on selle nakkusega äärmiselt ebameeldiv toime tulla. Herpes võib välja lüüa aastaringselt.

  Loe edasi...

 • Aeg on vaadata üle koolilapse koduapteek

  Ilmad muutuvad igapäevaga aina jahedamaks ning külmetushaiguste hooaeg hakkab pead tõstma. Lapsed alustasid kauaoodatud kooliteed ning suures kollektiivis liiguvad erinevad viirused juba väga kiiresti. Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum soovitab koduapteegid üle vaadata ning seal vajalikud täiendused teha.

  Loe edasi...

 • Mis on liposoomne toidulisand ja kuidas see erineb traditsioonilisest toidulisandist?

  Liposoomtehnoloogia on uus kiirelt arenev valdkond nii ravimi kui ka toidulisanditööstuses.

  Liposoomtehnoloogia abil valmistatud vitamiinidel ja toidulisanditel on erakordselt hea imendumisvõime, kuna liposoomid muudavad vitamiinid ja ka muud toitained rakustruktuuridele paremini kättesaadavaks kui traditsiooniliselt toodetud toidulisandid. Liposoomtehnoloogia abil toodetud toidulisandi

  Loe edasi...

 • Kooliks ja lasteaiaks valmis? 5 nippi immuunsüsteemi tugevdamiseks

  Külmetushaigused juba ootavad nurga taga jahedamaid ilmasid. Suvepuhkuse ajal kogutud värsket energiat ja vitamiinivarusid ei jagu kahjuks igavesti. Igal sügisel, kui koolid ja lasteaiad taas avatakse, seisavad pered vastamisi terve rea külmetushaigustega. Kui üks pereliige haigestub, on üsna tõenäoline, et ta ei jää oma perekonnas ainukeseks. Kuidas sellist oluk

  Loe edasi...

 • Ilmunud on suvine Naerata!

  Suviselt värvika ja meeleoluka Naerata! seekordne kaanestaar on pianist ja helilooja Rein Rannap. Kui valmis on pianisti vaim ja keha järjekordseks loominguliseks maratoniks saab lugeda juba uuest Naeratast!

  Loe edasi...

 • Kõrvetised ja maovalu - refluksi sümptomid, mida on võimalik leevendada

  Kõrvetised tekivad söögitorus, mis ühendab suud ja magu, siis kui mao ja söögitoru vahel asuv klapp ei tööta korralikult. Tavaliselt aitab see klapp hoida maomahla maos, kuid kõrvetiste korral avaneb see liiga sageli või ei sulgu piisavalt, ning maomahl satub söögitorru põhjustades põletus- ja ebamugavustunnet.

  Loe edasi...

 • Mis vitamiine ja mineraalaineid vajavad veganid?

  Viimasel ajal on paljud inimesed otsustanud loobuda toidulaual kõigest loomsest. Mida peaks kindlasti toidulisandina juurde võtma ja millisel juhul piisab ainult mitmekesisest toidulauast? Tutvustame sulle nelja olulist vitamiini või mineraalainet, millele veganid erilist tähelepanu peaks pöörama.

  Loe edasi...

 • Viis nippi, kuidas unetus seljatada ja hästi magada

   

  Ebakvaliteetne uni avaldab negatiivset mõju kogu meie elule. Mida teha siis, kui on tekkinud probleemid unega? Anname sulle viis soovitust.

  Loe edasi...

 • Oled jaanipäevaks valmis?

  Igaühel on jaanipäevaks oma plaan: kallima leidmiseks korjata seitset sorti lilli ja ronida üle seitsme aia, hüpata üle lõkke, otsida helendavaid jaaniusse või veeta sõprade ja naabrite seltsis niisama lõbusalt aega. Et valguse- ja suvepüha saaks tähistatud väärikalt, aga eelkõige oma tervist säästvalt, annab nõu Apotheka proviisor Janika Tähnas. 

  Loe edasi...

 • Terve suve valem

  Kevad-suvisel perioodil muutub ka Eesti laiuskraadidel päikesekiirgus intensiivsemaks ja oma igapäevasesse ilurutiini tuleks kindlasti lisada päikesekaitsetoode.

  Loe edasi...

 • Mis on õietolmuallergia ning kuidas koos sellega elada?

  Kevade tärkamine on üks aasta kõige ilusamaid aegu, sest tore on üheskoos jälgida kuidas kevade saabumine endast tasahilju märku annab.  Samas on see paljude allergikute jaoks aasta keerukaima perioodi algus, sest algab ka õietolmuallergia. Apotheka proviisor Triinu Entsik-Grünberg räägib lähemalt, mida kujutab endast õietolmuallergia ning millist abi saab apteegisortimendist.

  Loe edasi...

 • Mida saab igapäevaselt ise ära teha oma juuste tervise heaks?

  Meie kliimavöötmes elavaid inimesi vaevavad tihti erinevad probleemid juustega – need on kas liialt hõredad, katkevad ja lendlevad või hoopiski peadligi, tuhmid ja elutud. Just õige ja kvaliteetne juuksehooldus tagab kaunilt lopsakad, pehmed ja säravad juuksed.

  Loe edasi...

 • Kuidas toetavad tervist oomega-3 rasvhapped?

  Loe edasi...

 • Hüaluroonhape kui naha nooruslikkuse säilitaja

  Teatavasti hakkavad umbes 25. eluaastast organismi loomulikud taastusmisprotsessid aeglustuma ja keha ei suuda enam piisavas koguses vajalikke aineid toota, et nooruslikku välimust hoida.

  Loe edasi...