COVID-19 vastu vaktsineerimine (I ja II doos)

KliendikaardigaKliendikaardiga Tasuta

Hind 0,00 €

Duration10 minutit

COVID-19 vastu vaktsineerimine aitab vältida rasket haigestumist ja vajadust haiglaravi järele. Covid-19 vastane esmane vaktsineerimiskuur koosneb kahest doosist. Tähelepanu - esmase vaktsineerimiskuuri ja tõhustusdooside jaoks kasutatakse erinevaid vaktsiine, seega palume ka broneering teha vastava teenuse alt. Tõhustusdoosiga vaktsineerimiseks palume broneerida aeg siit.

 • Apotheka apteekides saavad vaktsineerida Covid-19 vastu kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast.
 • Üldjuhul on alaealine oodatud vaktsineerima koos vanemaga või vanema heakskiidul.
 • Alla 16-aastaseid ootame vaktsineerima koos eestkostjaga (või vanemaga).
 • Siit lehelt saab aega broneerida vaid esmaseks vaktsineerimiskuuriks.
 • Aega tõhustusdoosiga vaktsineerimiseks saab eraldi broneerida siit. 
 • Kogu vaktsineerimise protsess apteegis võtab aega umbes 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).
 • Covid-19 vaktsineerimise aegasid kõikides Apotheka apteekides üle Eesti saab vaadata siit
 • Hingamisteede haigussümptomitega ei tohi vaktsineerimisele tulla!
 • Vajalik on eelregistreerimine! Vali apteek, leia sobiv aeg ning täida vorm. Broneerimiseks ei pea olema lehele sisse logitud.
 • Juhul kui broneeritud aegade vahel on vabu aegu, saab apteegis vaktsiinisüsti ka eelregistreerimiseta. Infot saab apteegist.

Kes vaktsineerivad apteegis?

Immuniseerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutaja juures töötavad tervishoiutöötajad. Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

Millega tuleb arvestada COVID-19 vaktsineerimisele tulijal?

Vaktsineerima tulijal peab olema kaasas isikut tõendav dokument.

Kogu vaktsineerimise protsess vaktsineerimiskeskuses võtab aega umbes 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).

Juhul, kui oled põdenud COVID-19 haigust vähem kui kuus kuud tagasi, siis on Sul piisav kaitse haigestumise vastu ning vaktsineerima peaksid ühe doosiga kuuendal kuul pärast tervenemist.

Millist vaktsiini apteekides vaktsineerimisel kasutatakse?

Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).

Mida jälgida pärast vaktsineerimist?

 • Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220.
 • Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.
 • Kõik vaktsiinid võivad kõrvaltoimetena põhjustada paikseid reaktsioone ja üldnähte (peavalu, palavik, väsimus jt). Need on mööduvad, ent võivad olla häirivad.
 • Tuletame meelde, et enne vaktsineerimist tuleks tutvuda vaktsiini infolehega, et vaktsineerimisreaktsioonid oleks tuttavad ja ei tuleks üllatusena. Need reaktsioonid on vajadusel leevendatavad palavikualaldaja või paikse külma kompressiga. Nähud mööduvad üldjuhul paari päevaga.
 • Palaviku, oksendamise, tasakaaluhäirete vm üldnähtude korral tuleks puhata ja hoiduda järskudest liigutustest. Vererõhu langus järsul püsti tõusmisel võib põhjustada minestamist ja kukkudes võib inimene ennast vigastada.
 • Kuna erinevate vaktsiinide kasutamise puhul on harva teatatud trombotsütopeeniast (vereliistakute vähesusest) ja sellest tingitud veritsustest, tuleks nahaaluste verevalumite võit korduva/kestva veritsuse puhul konsulteerida oma perearstiga, kes võib otsustada teha vajadusel vereanalüüsi.
 • Samuti tuleks perearstiga konsulteerida juhul, kui tekivad veenitromboosi tunnused. Nendeks võivad olla ühe jäseme turse, hellus katsumisel, naha punetus ja kuumustunne. Kui veenis tekkinud tromb liigub kopsuarterisse, võib tekkida hingeldus ja õhupuudustunne, rindkerevalu, köha, vahel pearinglus, nõrkus ja minestustunne.

Mida teha, kui ei saa vaktsineerima tulla?

On väga oluline, et inimesed, kes on lubanud vaktsineerimisele tulla, seda ka teeks. Takistuse ilmnemisel palume koheselt vaktsineerimisaeg tühistada. Selleks saab kasutada e-kirjaga saabunud vaktsineerimise aja kinnituses olevat tühistamise linki või 614 6000. Nii väldime dooside kadu ja saame meie inimesed kiiremini vaktsineeritud.

Millal toimub teise vaktsiinidoosiga vaktsineerimine?

Vaktsiini teise doosi aeg teatatakse Teile esimest doosi saamisel. Enne aja broneerimist palume arvestada, et II doos vaktsineeritakse kindla aja pärast. Näiteks Pfizer/BioNTech II doos manustakse 6 nädala pärast. Palume veenduda, et II doosi aeg Teile sobib.

Sarnased teenused:

 • Gripivastane vaktsineerimine (tasuline)

  Loe edasi

  Gripivastane vaktsineerimine (tasuline)
 • Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine
 • COVID-19 vastu vaktsineerimine tõhustusdoosiga (III ja IV doos)

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine tõhustusdoosiga (III ja IV doos)
 • TASUTA gripivastane vaktsineerimine riskirühmadele

  Loe edasi

  TASUTA gripivastane vaktsineerimine riskirühmadele

Kõik teenused