PLAQUENIL TBL 200MG N60

Retseptiravim

15,29 €

0,25 €/tk


Piirhind €15.14

Haigekassa 50% soodustusega €8.97

Haigekassa 75% soodustusega €5.81

Haigekassa 90% soodustusega €3.91

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Hydroxychloroquinum
Toimeaine kogus
200 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N60

PLAKVENÜÜL
Hydroxychloroquinum


KOOSTIS
1 tablett sisaldab 200 mg hüdroksüklorokiinsulfaati.

NÄIDUSTUSED
-Reumatoidartriit
-Lupus erythematosus (erütematoosne luupus = söötraig)

ANNUSTAMINE
Ravimit määrab erialaspetsialist.
Täiskasvanutele ( ka vanuritele) on esialgne ööpäevane annus 400 mg jaotatuna mitmeks annuseks.Püsiva terapeutilise efekti saavutamisel võib annust vähendada kuni 200 mg-ni ööpäevas.Ravi efektiivsuse vähenemisel võib toetavat ööpäevast annust uuesti suurendada kuni 400 mg-ni ööpäevas.Pikaajalise toetava ravi korral on soovitav kasutada minimaalset efektiivset annust, mis ei ületa 6,5 mg/kg kehakaalu kohta ööpäevas ( annus arvutatakse ideaalse, mitte tegeliku kehakaalu kohta ).
Lastele määratakse ööpäevane annus, mis ei ületa minimaalset efektiivset annust - 6,5 mg/kg ööpäevas. 200 mg-sed plakvenüüli tabletid ei sobi alla 33 kg kehakaaluga laste raviks. Kui ravi plakvenüüliga 6 kuu jooksul ei ole andnud positiivset terapeutilist efekti , siis ravi lõpetatakse.

VASTUNÄIDUSTUSED
Ravim on vastunäidustatud makulopaatiaga haigetele.

HOIATUS
Enne ravi alustamist peab patsienti konsulteerima silmaarst.Ravi jooksul on vajalik oftalmoloogiline kontroll 1 kord 6 kuu tagant.
Plakvenüüli määramisel haigetele ,kes tarvitavad teisi preparaate , mille kõrvaltoimed on seotud toimega nahale ja silmadele, peab olema eriti ettevaatlik. Erilist tähelepanu vajavad haiged, kellel on maksa-või neeruhaigused; maksa-või neerukoele toksiliselt mõjuvate preparaate kasutavad patsiendid; seedetrakti -või neuroloogiliste häiretega ja verehaigustega patsiendid. Samuti nõuab ettevaatust ravimi määramine patsientidele, kellel on ülitundlikkus kiniini suhtes.
Vaatama sellele, et on andmeid edukast psoriaasi ravist hüdroksüklorokiiniga, on täheldatud plakvenüüli kasutamisel nimetatud haigusega patsientide seisundi halvenemist. Ettevaatusega peab määrama ravimit fermendi glükoos-6-fosfaatdehüdrogenaasi defitsiidiga haigetele.

ETTEVAATUSABINÕUD
Enne ravi alustamist kontrollitakse patsientidel nägemisteravust ja vaatevälja suurust ning teostatakse oftalmoskoopia.Kui ravi jooksul ilmnevad patsiendil nägemishäired või pigmentatsioonid, siis ravi katkestatakse. Terapeutilisi annuseid ületavate annuste kasutamisel võib tekkida retinopaatia.
Maksa või neerude funktsionaalsete häiretega patsientidel on vajalik jälgida hüdroksüklorokiini sisaldust vereseerumis.
Soovitav on perioodiliselt kontrollida verepilti ja vähimagi normist kõrvalekalde korral peab ravi katkestama.
Ravimit on vaja hoida lastele kättesaamatus kohas kuna nad on eriti tundlikud 4-aminokinoliinide toksilise toime suhtes.

KOOSTOIMED
Plakvenüüli ja digoksiini samaaegsel kasutamisel võib tõusta digoksiini sisaldus plasmas.
Aminoglükosiidid suurendavad plakvenüüli neuro-muskulaarseid sünapseid blokeerivat toimet.
Maohappeid neutraliseerivad ravimid vähendavad plakvenüüli sisaldust organismis, mistõttu soovitatakse neid ravimeid tarvitada 4-tunnise intervalliga.
Plakvenüüliga koos võib patsiendile anda analgeetikume ja mittesteroidseid põletikuvastaseid preparaate ( haiguse ägedas faasis ).

KASUTAMINE RASEDUSE AJAL
Plakvenüülile keemiliselt lähedane ühend - klorokiinfosfaat - kahjustab loote sisekõrva, mistõttu ravimit ei soovitata kasutada raseduse ajal.

HOIATUS AUTOJUHTIDELE
Plakvenüüli ravikuuri alguses on võimalikud häired nägemise kohanemises, seega ravim on liiklusohtlik kuigi nägemishäired mööduvad spontaanselt või kaovad annuste vähendamisel või ravimi ärajätmisel.

KÕRVALTOIMED
Harvadel juhtudel võib esineda silma võrkkesta kahjustus; pigmendi ladestumine sarvkestas, mis võib esile kutsuda valguskartlikkust ja nägemise hägusust. Need sümptoomid on taaspöörduvad ja mööduvad ravimi ärajätmisel.
Mõnikord täheldatakse nahalöövet, naha ja juuste depigmentatsiooni, juuste väljalangemist.Võib esineda häireid seedetrakti poolt - iiveldus, kõhulahtisus, isutus, spastilised kõhuvalud, harva oksendamine. Need nähud mööduvad ravimi annuse vähendamisel või ärajätmisel.
Harva on täheldatud lihasnõrkust, pearinglust, kohinat kõrvades, kuulmisteravuse langust, peavalu , närvilisust ja emotsionaalseid häireid.
Väga harva vereloomehäired, neuro-muskulaarne blokaad, psühhoos.

ÜLEANNUSTAMINE
4-aminokinoliinide üleannustamine on eriti ohtlik lastele - surmav annus on 1-2 g. Vastava ravi rakendamisel täheldati täiskasvanu paranemist pärast 36 plakvenüüli tableti sissevõtmist.Ravimi surmav annus täiskasvanul on ligikaudu 54 tabletti.
Üleannustamise sümptoomid on : peavalu, nägemishäired, kardio-vaskulaarne kollaps ja krambid, mille järgselt tekib hingamis- ja südametegevuse seiskus. Kuna need nähud tekivad kohe pärast ravimi toksilise annuse sissevõtmist, peab kiirelt alustama sümptomaatilist ravi, tegema maoloputust või esilekutsuma oksendamist. Olenemata toksilise annuse suurusest on näidustatud diasepaami parenteraalne manustamine. Vajadusel antakse haigele hapnikku või viiakse ta üle juhitavale hingamisele. Shoki raviks vajab haige infusioonilahuste manustamist, rasketel juhtudel manustatakse dopamiini.
Pärast üleannustamise sümptoomide kõrvaldamist peab haige olema arstliku kontrolli all vähemalt 6 tundi.

SÄILITUSTINGIMUSED
Järgida pakendil märgitud säilitusaegu.

PAKEND
Pakendis 100 tabletti.

TOOTJA
Sanofi Winthrop (Prantsusmaa). Pakitud firmas Grindex (Läti).

Küsi apteekrilt