FLUANXOL DEPOT INJ 20MG/ML 1ML I/M N1

Retseptiravim

3,60 €


Piirhind €3.61

Haigekassa 50% soodustusega €3.05

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Flupentixolum
Toimeaine kogus
20 MG/ML
Ravimivorm / pakend
INJ
Kogus pakendis
N1

FLUANXOL DEPOT INJ 20MG/ML 1ML I/M N1
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Õlilahus süstimiseks. 1 ml lahust sisaldab cis(Z)-flupentiksool dekanoaati vastavalt 20 mg vôi 100 mg, lahustina kookosôli.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Flupentiksool on tioksanteenirühma neuroleptikum. Sarnaselt teiste neuroleptikumidega blokeerib ta dopamiini retseptoreid, kusjuures ainel on suur afiinsus D2-retseptorite suhtes ja môôdukas afiinsus D1-retseptorite suhtes. Pikenenud toimekestvus (2...4 nädalat) on tingitud toimeaine imendumise aeglustamisest. Antud preparaadis on flupentiksool ja dekaanhape esterdatud flupentiksooldekanoaadiks, väga lipofiilseks ühendiks, mis lahustatuna väheviskoosses taimeôlis (Viscoleo) ja manustatuna lihasesse difundeerub aeglaselt ümbritsevasse koevedelikku, kus hüdrolüüsub vôi satub verre ja hüdrolüüsub teistes elundites, sealhulgas ajus. Flupentiksooli maksimaalne kontsentratsioon plasmas saabub esimese manustamisjärgse nädala lôpuks. Poolväärtusaeg on 3 nädalat (peegeldab aine vabanemist depoost). Seonduvus plasmavalkudega on 99%. Flupentiksooli metaboliidid ei ole aktiivsed. Eritub peamiselt roojaga.
Prolongeeritud toimega ravimvorm lihtsustab ravi nii patsiendi kui arsti seisukohalt ning tagab püsiva antipsühhootilise toime. Annustes kuni 100 mg 2 nädala kohta ei ole preparaadil sedatiivset toimet, see vôib ilmneda suuremate annuste kasutamisel.
NÄIDUSTUSED: Äge või krooniline skisofreenia jt. psühhoosid, millega ei kaasne maniakaalne vôi psühhomotoorne rahutus.
ANNUSTAMINE: Individuaalne. Esimese annusena manustatakse tavaliselt 20...80 mg FLUANXOL DEPOT lihasesse. Järgmine annus manustatakse siis, kui sümptoomid ilmnevad uuesti vôi hiljemalt 4 nädala pärast. Edasi korratakse süstimist kliinilise pildi alusel. Harilikult on FLUANXOL DEPOT annus 20...200 mg 2...4-nädalaste vaheaegadega. Suuremad annused on vajalikud eriti väljendunud psühhootiliste häirete korral. Depressiivse sümptomaatikaga patsientidele vôib ôhtuti lisada SAROTEN RETARDi (amitriptülliin aeglaselt imenduvas vormis). Kui tekib vajadus tugeva sedatiiv-hüpnootilise neuroleptikumi järele, vôib manustada CISORDINOLi (tsüklopentiksool) vôi TRUXALi (kloorprotikseen) ôhtuti.
Suukaudselt manustamiselt FLUANXOL DEPOT ravile siirdudes vôib kasutada järgmist skeemi: mg flupentiksooli suu kaudu iga päev 4 korda ööpäevas = mg FLUANXOL DEPOT lihasesse iga 2 nädala tagant. Suu kaudu manustamist tuleb jätkata ühe nädala vältel pärast esimest süstet vähenevates annustes.
VASTUNÄIDUSTUSED: Barbituraadi-, opiaadi- ja alkoholimürgistus. Rasked rahutusseisundid.
RASEDUS JA IMETAMINE: Raseduse ajal ainult vältimatutel juhtudel. Flupentiksool eritub vähe rinnapiima, siiski tuleb imetamise ajal olla ettevaatlik.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses mône päeva vältel pärast süstimist vôivad tekkida ekstrapüramidaalhäired. Neid sümptoome vôib vajadusel kupeerida parkinsonismivastaste ainetega. Parkinsonismivastaste ainete profülaktiliseks manustamiseks ei ole vajadust.
Unehäirete puhul vôib manustada näit. kloorprotikseeni 15...25 mg 1 tund enne magamaminekut. Patsientidel, keda on eelnevalt ravitud sedatiiv-hüpnootilise toimega neuroleptikumidega, tuleb FLUANXOL DEPOT ravile siirdudes säilitada eelneva preparaadi ôhtune annus veel mône aja jooksul.
Raskete maksahaiguste, krampide tekke vôimaluse, kardiovaskulaarse puudulikkuse ja muude südamehaiguste korral tuleb FLUANXOL DEPOT ordineerida ettevaatlikult.
KOOSTOIMED: FLUANXOL DEPOT vôib potentseerida kesknärvisüsteemi pärssivate ainete (näit. alkoholi, barbituraatide) toimet. Vôib blokeerida guanetidiini ja teiste sarnaste ainete vererôhku langetavat toimet ning nôrgendada levodopa ja adrenomimeetikumide toimet. Samaaegne metoklopramiidi ja piperasiini manustamine suurendab ekstrapüramidaalhäirete tekke vôimalust.
KÕLBLIKKUS JA SÄILITAMINE: Toatemperatuuril, 2 aastat.
PAKEND: *Süstelahus 20 mg/ml 1ml värvitutes klaasampullides 1 ja 10 tk. pakendis. *Süstelahus 100 mg/ml 1ml värvitutes klaasampullides 1 ja 10 tk. pakendis.
TOOTJA: H. LUNDBECK A/S
Info - originaal.
Küsi apteekrilt