CORINFAR RETARD PROLONG TBL 20MG N100

Retseptiravim

5,02 €

0,05 €/tk


Piirhind €5.04

Haigekassa 50% soodustusega €3.76

Haigekassa 75% soodustusega €3.13

Haigekassa 90% soodustusega €2.752

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Nifedipinum
Toimeaine kogus
20 MG
Ravimivorm / pakend
PROLONG TBL
Kogus pakendis
N100

CORINFAR RETARD DR 20MG N100
Alandab arteriaalset vererõhku (kaltsiumikanalite blokaator).
KOOSTIS: 1 retarddrazhee sisaldab 20 mg nifedipiini.
Abiained: laktoos, sahharoos, kartulitärklis, talk, kaltsiumkarbonaat, zelatiin, magneesiumstearaat, glükoosisiirup, polüetüleenglükool 35000, polüvidoon K 25, karnaubavaha, värvained E104, E171.
NÄIDUSTUSED:
· Arteriaalne hüpertensioon.
· Stenokardia.
VASTUNÄIDUSTUSED: Nifedipiini ei tohi kasutada ülitundlikkuse korral nifedipiini suhtes, kardiovaskulaarse shoki ja tugeva aordistenoosi korral. Väga madala vererõhu (süstoolne vererõhk alla 90 mmHg) ja dekompenseeritud südamepuudulikkuse, pärast ägedat müokardiinfarkti ja ebastabiilse stenokardia korral, on nifedipiini kasutamine keelatud.
RASEDUS JA RINNAGA TOITMINE: Preparaati ei tohi kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Loomkatsetes on tehtud kindlaks nifedipiini loodet kahjustav toime. Inimese loodet kahjustava toime kohta andmed puuduvad. Nifedipiin eritub rinnapiima. Kui nifedipiinravi on vajalik, tuleb rinnaga toitmine lõpetada.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses on täheldatud peavalu, näopunetust ja kuumatunnet, mis enamasti ise mööduvad. Mõnikord võib esineda nõrkust, südamepekslemist, tahhükardiat, vererõhu ülemäärast langust, pearinglust, väsimust, paresteesiat, vasodilatatsioonist põhjustatud turseid jalgades.
Harva esinevad mao-sooletrakti häired (iiveldus, täiskõhutunne, kõhulahtisus). Üksikjuhtudel esinevad allergilised nahareaktsioonid (sügelemine, nõgestõbi, eksfoliatiivne dermatiit).
Kasutamisel suurtes annustes võivad mõnikord tekkida lihasvalud, treemor, mööduvad nägemishäired.
Kestval kasutamisel võib tekkida igemete hüperplaasia, rinnanäärmete suurenemine meestel. Preparaadi ärajätmisel need kõrvalnähud kaovad.
Üksikjuhtudel võib täheldada maksatalitluse häireid (intrahepaatiline kolestaas, transaminaaside aktiivsuse suurenemine), mis kaovad peale ravimi manustamise lõpetamist, ning allergilist maksapõletikku (hepatiit).
CORINFAR kasutamisel on väga harva täheldatud verepildi muutusi (aneemia, leukopeenia, trombotsütopeenia, trombotsütopeeniline purpura).
Väga harva esineb vere suhkrusisalduse suurenemist, peamiselt suhkruhaigetel.
Nifedipiinravi järsul lõpetamisel võib hüpertooniat ja südame koronaarhaigusi põdevatel patsientidel tekkida hüpertooniline kriis (järsk vererõhu tõus) või müokardi isheemia.
Kuni 30 min peale ravimi manustamist võivad esineda rinnaangiinile sarnased vaevused. Valu tekkimisel pöörduda kohe raviarsti poole, kes otsustab ravi jätkamise üle. Stenokardiahaigetel võivad tekkida, eriti ravi alguses, suurema sageduse, kestvuse ja raskusastmega stenokardiahood. Üksikjuhtudel on kirjeldatud müokardi infarkti tekkimist. Ravi esimestel nädalatel võib haigetel esineda sagenenud urineerimist. Neerupuudulikkus võib süveneda.
Kui kõrvaltoimed on püsivad või häiriva iseloomuga, siis konsulteerida arstiga.
ETTEVAATUST! Neerupuudulikkuse ja siirdatud neeruga dialüüsipatsientide ravimisel, kellel nifedipiin võib veresoonte laienemise tõttu põhjustada vererõhu languse ja ringleva verehulga vähenemise. *Hüpertoonia: Corinfar retard võib põhjustada vererõhu järsu languse ja tahhükardia, millel võivad olla kahjulikud tagajärjed.
*Maksapuudulikkusega patsientidel on vajalik hoolikas jälgimine ja rasketel juhtudel annuse vähendamine.
LIIKLUSOHTLIKKUS: Ravim on liiklusohtlik. Haigetel väheneb reaktsioonikiirus. Eriti tugevalt väljendub see ravi alguses, preparaadi asendamisel teisega või koosmõjus alkoholiga.
Ravikuuri ajal hoiduda autojuhtimisest ja liikuvate mehhanismidega töötamisest. Ravikuuri ajal vältida alkoholi tarbimist.
KOOSTOIMED: Nifedipiini vererõhku alandavat toimet tugevdab antihüpertensiivsete ravimite ja tritsükliliste antidepressantide samaaegne kasutamine. Nitraatidega koos kasutamine tugevdab vererõhku alandavat toimet ja toimet südame löögisagedusele.
Nifedipiini ja beeta-adrenoblokaatorite samaaegne kasutamine võib viia tugeva arteriaalse vererõhu languseni ja mõnikord võib välja kujuneda südamepuudulikkus.
Nifedipiin võib langetada antiarütmikumide nagu kinidiini kontsentratsiooni vereplasmas. Peale nifedipiini ärajätmist võib kinidiini kontsentratsioon vereplasmas järsult suureneda ja kinidiini toime tugevneda. Seetõttu on vajalik kombineeritud ravi korral pidevalt kontrollida kinidiini kontsentratsiooni.
Nifedipiin võib suurendada digoksiini ja teofülliini kontsentratsiooni vereplasmas. Tsimetidiin ja ranitidiin võivad suurendada nifedipiini kontsentratsiooni vereplasmas ja nifedipiini toimet tugevdada.
ANNUSTAMINE: Annused määratakse individuaalselt olenevalt haige seisundist ja tundlikkusest ravimi suhtes.
Soovitava ravitoime saavutamiseks annuseid järk-järgult suurendatakse. Jälgida hoolega maksa- ja neerupuudulikkusega patsiente ning vajadusel annuseid vähendada. Raske tserebrovaskulaarse haigusega patsientidel alustatakse ravi madalatest annustest. Ravi tuleb lõpetada annuseid järk-järgult alandades.
*Stenokardia:
Ravi alustada annusega 2 korda päevas 1 retarddrazhee (2 korda 20mg).
Vajadusel võib annust järk-järgult suurendada kuni 2 korda päevas 2 retarddrazheed (2 korda 40mg).
*Kõrgvererõhutõbi:
Ravi alustada annusega 2 korda päevas 1 retarddrazhee (2 korda 20mg).
Vajadusel võib annust järk-järgult suurendada kuni 2 korda päevas 2 retarddrazhee (2 korda 40mg).
CORINFAR retarddrazhee võetakse sisse pärast sööki katki närimata koos vedelikuga.
Söögi ajal manustamisel ravimi imendumine aeglustub, kuid ei vähene.
Tavaliselt on intervall kahe annuse vahel 12 tundi (hommikul ja õhtul).
Kahe üksikannuse vahel peab intervall olema vähemalt 4 tundi.
Lühema aja järel või suuremaid annuseid sisse võttes võib tekkida ohtlik vererõhu langus.
Kõrvalnähtude tekkimisohu tõttu lõpetatakse nifedipiinravi aeglaselt annuseid vähendades.
ÜLEANNUSTAMINE: Tugeva mürgistuse korral võivad tekkida teadvushäired kuni koomani, vererõhu langus, südame rütmihäired (tahhükardia, bradükardia), hüperglükeemia, metaboolne atsidoos, hüpoksia ja kardiogeenne shokk, kopsuturse.
Esmaabiks on maoloputus, vajadusel koos peensoole irrigatsiooniga. Nifedipiin pole dialüüsitav, kuid soovitav on plasmaferees. Bradüarütmiate korral on soovitav kasutada südamestimulaatorit.
Hüpotensiooni korral manustada kaltsiumi (10-20ml 10% kaltsiumglükolaadi lahust aeglaselt veeni, vajadusel korrata).
SÄILITAMINE: Hoida toatemperatuuril valguse eest kaitstud kohas.
Kõlblikkusaeg 3 aastat.
PAKEND: CORINFAR-retard-20 pakendis on 100 retarddrazheed.
TOOTJA: Arzneimittelwerk Dresden GmbH.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt