Delikaatne

Blog Category
 • Kas sinu kõht on reisiks valmis?

  Kauaoodatud eksootiline puhkus on lõpuks käes. Vahutav ookean, jahutavad kokteilid, hõrgud maitseelamused päikeseloojangul... Ühtäkki aga valdab tunne, nagu keegi löönuks rusikaga kõhtu, pilt kukuks kohe kotti ning järgmisel hetkel tormad sa tuhatnelja WC poole. 


  Tekst:

  Loe edasi...

  Kas sinu kõht on reisiks valmis?
 • Jalad, mida julged näidata! Õige suvise jalahoolduse põhitõed

  Sageli saavad jalad tähelepanu alles siis, kui soojade ilmade saabudes hakatakse kandma lahtisi jalanõusid või siis, kui jalad endast valu või muude ebameeldivate sümptomite näol märku annavad. Apotheka proviisor Catri Valner selgitab, kuidas peaks oma jalgade eest kodus hoolitsema, et need aastaringselt terved ja ilusad püsiksid.

  Loe edasi...

  Jalad, mida julged näidata! Õige suvise jalahoolduse põhitõed
 • Põiepõletik, kandidoos või..? Räägime naiste intiimprobleemidest

  Intiimpiirkonna mured on tihtipeale delikaatsed ja vahel ka üksteisega põimunud, seetõttu on ilma spetsialisti abita keeruline aru saada, millega täpselt tegu. Miks voolus ühtäkki muutub, tekib kalalõhn või kipitus? Apotheka proviisor Silja Moik toob selgust. 

  Loe edasi...

  Põiepõletik, kandidoos või..? Räägime naiste intiimprobleemidest
 • Mis aitab pohmelli vastu? Apteeker seletab, miks tekib pohmell

  Teksti autor: Annika Toobal
  Apotheka proviisor


  Paljude inimeste jaoks võib liigne alkoholi joomine põhjustada hommikust peavalu ja pohmelli kardetavaid tagajärgi. Mida täpsemalt pohmell endast kujutab ja küsimus, mis võib-olla sama vana kui pohmell

  Loe edasi...

  Mis aitab pohmelli vastu? Apteeker seletab, miks tekib pohmell
 • Oi neid vallatuid ja valgeid suveöid… 

   Sumedad suveööd teevad kirglikuks. Kuidas tunda tummises tunnetetulvas heast ja heldest seksist naudingut nõnda, et püsida terve nii kehalt kui ka hingelt?


   Tekst: Marika Makarova

  Loe edasi...

  Oi neid vallatuid ja valgeid suveöid… 
 • Alkohol ja suvi - suvepidude tagajärjed

  Kas oled mõelnud, kui palju sina suvel alkoholi tarbid? Elu näitab, et suvel, eriti puhkuste ajal, tarbitakse harjumuspärasest rohkem alkoholi. Festivalid, suvised vabaõhuüritused, kontserdid ja grillimised on kõik sedalaadi sotsiaalsed üritused, kus alkoholi pakutakse. Kui ilm on palav ja päike kõrvetab, tekib tekkida ootamatult suur isu jahutava kokteili või õl

  Loe edasi...

  Alkohol ja suvi - suvepidude tagajärjed
 • Kui kaev on kuivaks jäänud...

  Intiimpiirkonnas kipitab, kuumab ja kiheleb? Tupekuivust seostatakse sageli menopausiga, kuid selle vaevuse all võivad kannatada ka viljakas eas naised. Kuigi delikaatsed tervisemured tekitavad isegi praegusajal piinlikkust ja meist nii mõnigi hoidub neist rääkimast, tasub teada, kuidas „seal all“ toimuva eest hoolitseda.


  Loe edasi...

  Kui kaev on kuivaks jäänud...
 • Armide silumise meistriklass

   Öeldakse, et aeg parandab kõik haavad. Kuid vahel jääb haava paranedes püsima silmatorkav arm, mille märkamatuks muutmine võib osutuda lausa nuhtluseks.


   Tekst: Krista Kiin

  Loe edasi...

   Armide silumise meistriklass
 • Mis on sügelised ja kuidas sügelised levivad?

  Kui minevikus seostati sügeliste puhanguid mittehügieeniliste elamistingimustega, siis Eesti viimase aastakümne kogemus näitab, et kehvad elutingimused ei ole määravad. Sügelised võivad tabada kõiki sotsiaalseid kihte ega pruugi sõltuda isikliku hügieeni tasemest, räägib Apotheka apteeker Anne-Mai Rogenbaum.

  Loe edasi...

  Mis on sügelised ja kuidas sügelised levivad?
 • Naiste intiimtervis. Kuidas selle eest hoolitseda ja millele tähelepanu pöörata?

  Naiste intiimpiirkond on oma kindlate eripäradega, mistõttu tuleks selle hooldusele ja hügieenile alati erilist tähelepanu pöörata. Kuna naise organism läbib elu jooksul mitmeid füüsilisi, hormonaalseid ja seksuaalelu alaseid muutusi, on selge, et sellega võivad kaasneda teatud ebamugavust tekitavad sümptomid. Vaatame, millised on erinevate eagruppide seas levinu

  Loe edasi...

  Naiste intiimtervis. Kuidas selle eest hoolitseda ja millele tähelepanu pöörata?
 • Suitsetamisest loobumine pole lihtne: anname nõu, kuidas kergemini tubakast loobuda

  Kõik teavad, et suitsetamine on tervisele mitmel moel kahjulik. Aga kas tead, et sama halvad või tavasigarettidest veelgi kahjulikumad on ka kõik ülejäänud nikotiini sisaldavad tooted, nagu närimis-, nuusk- ja huuletubakas, vesipiip, e-sigaret ja snus ehk nikotiinipadi.

  Loe edasi...

  Suitsetamisest loobumine pole lihtne: anname nõu, kuidas kergemini tubakast loobuda
 • Naudi sügisilma masenduse ja stressita! 15 nõuannet stressist vabanemiseks

  Tänapäeva elukeskkond on stressirohke: kõigil on pidevalt kiire, palju kohustusi, mistõttu ei jõuta piisavalt lõõgastuda ja puhata ning pingeid maandada. Stressitaset tõstab sügisperioodil kindlasti ka meie kliimavöötmest tulenev eripära – tasapisi hakkab minema järjest pimedamaks ja päikese poolt saadav ernergia väheneb. Õnneks saame me suures osas ise reguleerida, kui

  Loe edasi...

  Naudi sügisilma masenduse ja stressita! 15 nõuannet stressist vabanemiseks
 • Looduslikud rahustid käsimüügis: millised olemas ja kumba eelistada?

  Tänapäeva kiire elutempo ja väljakutsete juures võib olla raske leida hingetõmbeaega. Pidev töö, kool, laste kasvatamine või eakate eest hoolitsemine võib pehmelt öeldes stessi tekitada. Apotheka proviisor Annika Toobal räägib lähemalt taimsetest rahustitest.

  Loe edasi...

  Looduslikud rahustid käsimüügis: millised olemas ja kumba eelistada?
 • Planeerimata või kauaoodatud rasedus? Mida oodata ja millal teha rasedustesti?

  Rasedus kestab ca 9 kuud, eostumine võtab aega vaid loetud minutid. Kuigi ideaalis on iga rasedus planeeritud ja vanemad lapse saabumiseks valmis, siis reaalsuses tuleb ette ka hoopis vastupidiseid olukordi. Apotheka apteeker Karina Udaltsova räägib, mis aitab rasedusaegse iivelduse ja oksendamise vastu ning millal saab teha rasedustestid. Samuti vaatame, mis vitamiinid sobivad

  Loe edasi...

  Planeerimata või kauaoodatud rasedus? Mida oodata ja millal teha rasedustesti?
 • Neelamishäire või raske tabletti neelata? Anname nõu, mis aitab düsfaagia korral

  Neelamine on meie kehale loomulik tegevus. Me ei mõtle sellele tegevusele ei süües ega juures - enamasti. Neelamisraskusi võivad tekitada mõningad toidud ja maitsed, kuid ka haigustest tingitud ilmingud, näiteks kurguvalu. Räägime psühhiaater Imre Rammuliga neelamishäire psüühilisest poolest ja püüame leida lahendust, mida teha, kui erinevatel põhjustel on raske neelata.

  Loe edasi...

  Neelamishäire või raske tabletti neelata? Anname nõu, mis aitab düsfaagia korral