Rasedus - mis seda mõjutab ja kuidas saaks toetada?

01.05.2024

Rasedus - mis seda mõjutab ja kuidas saaks toetada?

Tunned end hästi ja arvad, et elad üsnagi tervislikku elu? Kuid nüüd planeerid last või oledki rase ja kahtled, kas loode ikka saab piisavalt kõiki arenguks vajalikke aineid. Liigne muretsemine on emadele omane ja näitab hoolimist, kuid sellel võib mõnikord ka alust olla. Vaatame, millele peaks rasedust planeerides, raseduse ajal ja imetamise perioodil tähelepanu pöörama, et nii ema kui lapse vitamiinide, mineraalainete ja mikroelementide vajadused oleksid kaetud.

Miks mõnel naisel võib uue elu loomiseks vajalikest ainetest eriti suur puudus olla?

 1. Kehv toitumine. Toitumine mängib raseduse planeerimise ja raseduse ajal väga olulist rolli. Kindlasti tuleks jälgida, et tarbiksite iga päev köögi-, puu- ja teravilju. Samuti võiks nädalas paar korda süüa kala. Hoolikalt valides on toidulaud võimalik hoida tasakaalus ka väiksema eelarve juures.
  Täpsemalt saab lugeda siit https://toitumine.ee/.
 2. Hommikune iiveldus. Iiveldus ja sellega kaasnev oksendamine võib tekitada olukorra, kus isegi muidu tervislikult toituval naisel tekib toitainetepuudus.
 3. Teatud toidugruppide teadlik vältimine. See võib tuleneda nii isiklikest veendumustest (veganlus, taimetoitlus vmt) kui ka raseduse ja/või rasedusaegse iiveldusega kaasnevast vastumeelsusest teatud toitude osas.
 4. Terviseprobleemid. Selliste haiguste ja seisundite hulka kuuluvad näiteks rasedusdiabeet ja mitmed gastrointestinaalsed haigused, mille tõttu võib olla toitainete omastamine häiritud.
 5. Elustiil ja halvad harjumused. Suitsetamine ja alkoholi ning narkootikumide (k.a teatud ravimite) tarvitamine häirivad toitainete omastamist ja pärsivad lapse normaalset arengut.
 6. Mitmikrasedus. Kaksikute või kolmikute ootuse ajal suureneb ema organismis kõikide vajalike ainete vajadus.

Kuidas rasedust toetada?

Tegelikult vajavad kõik rasedad ja rasedust planeerivad naised tavapärasest oluliselt rohkem vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente, rääkimata neist, kel esineb üks või mitu eelnevalt loetletud probleemi.

FORMULA VITALE PREGNA+ MULTI TBL N30 on bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleks, mis sisaldab olulisi vitamiine ja mineraalaineid mis on spetsiaalselt valitud selleks perioodiks, et valmistada naise keha ette uue elu tulekuks. Sobib ideaalselt raseduse planeerimise ja raseduse ajal.
Ka siis, kui beebi on sündinud, vajavad rinnaga toitvad naised märgatavalt rohkem vitamiine, mineraalaineid ja mikroelemente.

FORMULA VITALE PREGNA+ BABY TBL N60 + KAPSLID N30 on spetsiaalselt välja töötatud bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleks, mis täiendab sünnitanud naise ja vastsündinu vitamiinide ja mineraalainete varusid.Lisaks leidub tootes oomega-3-kalaõli sisalduse tõttu rikkalikus koguses asendamatuid rasvhappeid EPA ja DHA, millel on oluline roll normaalses südametegevuses*. 
*Kasulik toime avaldub siis, kui päevas tarbitakse 250 mg EPA-d ja DHA-d.

Uudised:

 • Selle tähtsa vitamiini puudus võib põhjustada jalgade vaevusi

  Selle tähtsa vitamiini puudus võib põhjustada jalgade vaevusi

  Loe lähemalt

 • Kuidas reservväelasena retkeks valmistuda?

  Kuidas reservväelasena retkeks valmistuda?

  Loe lähemalt

 • Kevadväsimus ja värske õhu mürgitus

  Kevadväsimus ja värske õhu mürgitus

  Loe lähemalt

 • Surnud ring - stress põhjustab magamatust ja magamatus stressi

  Surnud ring - stress põhjustab magamatust ja magamatus stressi

  Loe lähemalt

 • TerraPoint tervisetooted: rohkem energiat ja elurõõmu, terved liigesed ja muretu üleminekuiga!

  TerraPoint tervisetooted: rohkem energiat ja elurõõmu, terved liigesed ja muretu üleminekuiga!

  Loe lähemalt

Kõik postitused