Emadepäev läheneb - mida kinkida emale?

04.05.2023

Emadepäev läheneb - mida kinkida emale?

Emad on need, kes tõesti teavad, mida tähendab 24/7, kuid ka nemad vajavad vahel puhkust ja aega iseendale, selleks, et tegeleda just nende asjadega, mis naeratuse näole toovad. Emadepäeva lähenedes mõtleme, kuidas oma emale veidi rõõmu valmistada ja tema tassikest täita. Kuid emad on erinevad ja puhkavad erineval moel. Kas tunned ära, milline alljärgnevates on kõige sarnasem sinu emale?


Spordiharrastaja


Sportlik ema puhkab füüsiliste tegevuste kaudu, olgu selleks siis jooga, rühmatrennid, jooksmine või looduses matkamine. Liikumine ja hea füüsiline vorm annavad energiat ja vähendavad stressi.

Sportlikule emale sobivad erinevad liigeseid, lihaseid ja südame tervist toetavad toitulisandid, vitamiinijoogid ja füüsilise pingutuse järgseks taastumiseks mõeldud tooted.


Aiandushuviline


Aiandusega tegelev ema armastab loodust. Taimedega tegelemine annab talle energiat, pakub rõõmu ja vähendab stressi. Aiakeskkonnas puutume kokku mulla, päikesekiirguse, väetiste ja tööriistadega. Kõik need võivad kokkupuutel nahaga seda kuivatada või kahjustada.

Selliste ebameeldivate kõrvalmõjude vältimiseks või leevendamiseks sobivad erinevad nahka hooldavad, niisutavad, puhastavad ja kaitsvad tooted.


Iluekspert


Iga ema on ilus, kuid mõnele emale meeldib ilumaailm kohe eriti. Apteegikosmeetika seas on palju nahasõbralikke tooteid, nii jumestuseks ja nahahoolduseks kui ka küünte, naha ja juuste seespidiseks toitmiseks vajalikku igale nahatüübile.

Kindla peale minek on aga juba komplekteeritud ilutoodete kinkekomplekti ostmine.


Päikese- ja ranna-armastaja


Kuna meie kliimas ei ole just eriti palju päikeselisi päevi, siis seda enam püüavad päikesearmastajad need kõik maksimaalselt ära kasutada. Päike annab ühelt poolt energiat, vähendab stressi ja aitab D-vitamiini varusid taastada, kuid teiselt poolt kahjustab nahka ja kiirendab naha vananemist.

Selliste soovimatute mõjude vastu on saadaval palju erinevaid päikesekaitsevahendeid. Erineva tugevuse ja konsistentsiga kreemid, õlid, spreid ja pulgad aitavad kõik päikesearmastajal emal ennast kahjulike UV-kiirte eest kaitsta.


Loodusearmastaja


Loodusearmastajast ema vajab looduse lähedust nagu õhku. Matkad mägedes, jalutuskäigud metsaradadel, mererannas või ravimtaimede uurimine ja kasutamine, aitavad hoida sidet kõige sellega, mis loomulik ja looduslähedane.

Ka apteegitoodete seas on palju looduslikku päritolu toidulisandeid ja ravivahendeid nagu näiteks tervislikud teed ja droogid.


Teaduse- ja mõttetöötegija


Kes töötavad kõige rohkem peaga - õpetajad, teadlased või hoopis arstid? Kõik emad, kes tegelevad mõttetööga, vajaksid lisatoetust, midagi, mis lisaks tervislikule ja taskaalustatud toimisele, heale unele, füüsilisele aktiivsusele ja stressi vähendamisele, aitaks aju heale tervisele kaasa.

Mälufunktsiooni ja ajutööga on tihedalt seotud nii B-grupi vitamiinid kui ka D-vitamiin. Samuti oomega-3 rasvhapped, mis moodustavad suure osa ajurakkudest ja aitavad kaasa ajuvereringe parandamisele. Ka E-vitamiin ja C-vitamiin kaitsevad aju vabade radikaalide kahjustuste eest. 


Koduhoidja


Kodusel emal on sageli liigagi palju erinevaid ülesandeid. Ta peab olema nii logistik, kokk, koristaja, õpetaja kui aednik. Ka kodune ema vajab vahel aega iseendale ja et just tema eest hoolitsetaks. Selleks on vahel hea kodunt välja saada ja veidi aega teises keskkonnas veeta. Apotheka loosib maikuus iga nädal e-apteegist ostjate vahel välja ÖÖD Hotels kinkekaardi.

emadepäev


Ei oska otsustada? Vali kinkekaart või Apotheka Tervise Box!


Kui sa täpselt ei tea, mis sinu emale rõõmu võiks valmistada, siis üheks heaks võimaluseks on Apotheka kinkekaardid. Nii saab ema ise valida endale midagi meelepärast, mille üle tal tõeliselt hea meel on.

Praktiline kingiidee on kindlasti ka Apotheka Tervise Box - Apotheka proviisorite poolt kokku pandud tõeliselt väekad 30-päevased vitamiinikuurid.

Hoiame oma emasid!

Terviseinfo:

 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Loe edasi

 • Ärevushäire põhjused ja sümptomid. Millest on päriselt abi?

  Ärevushäire põhjused ja sümptomid. Millest on päriselt abi?

  Loe edasi

 • Taimsest rahustist melatoniinini: mida saab kasutada unetuse vastu?

  Taimsest rahustist melatoniinini: mida saab kasutada unetuse vastu?

  Loe edasi

Kõik postitused