Ilmunud on suvine Naerata!

06.06.2023

Ilmunud on suvine Naerata!

Suvise Naerata! esikaanel särab näitleja, koolitaja, lavastaja Inga Lunge, kes sooviks istutada igasse inimesse väikese seemne, mis innustab alati edasi püüdlema, mitte seisma jääma ja leppima hädiste olukordadega.  Lähemalt Inga mõtetest ja tegemistest saad juba lugeda ajakirjast.

Terviserubriigis otsime vastuseid seljavalude leevendamiseks. Seljavalu möödub enamasti paari päeva kuni paari nädalaga, tõsiseid haiguseid on seljavalu taga peidus harva. Millal pöörduda apteekri, millal pere- või eriarsti poole? Nõua annab Ida-Tallinna Keskhaigla lülisambakirurgia keskuse neorokirurg Greete Pedai. Proviisor Margit Karileet räägib lähemalt, millist leevendust seljavalule leiab apteegiriiulitelt.

Teise suurema teemana võetakse fookusesse, kuidas kaitsta meie kõrvu, milline müra on liiga tugev ja mida tasuks selle puhul enim tähele panna. Üldine põhimõte on, et mida tugevam heli, seda vähem aega võiks selle ulatuses viibida, et rakud kahjustada ei saaks.

Apteeker Annika Toobal toob välja, et kõrvale eest hoolitsemine on oluline. See hõlmab puhastamist, nakkuste ennetamist, meetmeid tarbetu müra vältimiseks ning võimaliku kuulmislanguse jälgimist. Lisaks leiab näpunäiteid, kuidas oma kõrvu ja kuulmist hoida.

Kolmanda tervise teemana käsitletakse naiste intiimseid muresid. Intiimpiirkonna mured on tihtipeale delikaatsed ja vahel ka üksteisega põimunud, nii on ilma spetsialisti abita keeruline aru saada, millega täpsemalt tegu. Miks voolus ühteäkki muutub, tekib kalalõhn või kipitus? Apotheka farmatseut Silja Moik toob selles teemas selgust.

Suvi on tulemas ja järjest enampuutume kokku kuuma suvesoojusega. Apotheka proviisor Triinu Entsik-Grünberg selgitab, et kuumarabandus on seisund, mille puhul kõrge välistemperatuuri ja vedelikupuuduse koosmõjul kuumeneb keha üle. Kuumadel suveilmadel esineb seda seisundit sageli, aga see võib ilmneda ka näiteks saunamõnudega liialdamisel.

Lemmikloomarubriigis otsime vastuseid, kuidas veeda oma lemmikuga stressivaba puhkust. Suvi on suurepärane aeg seiklusteks, matkadeks ja välisreisideks ka loomaomanikele. Olenemata sellest, kas lemmik võetakse reisile kaasa, viiakse lemmikloomahotelli või jääb ta kodus valvama, tasub planeerimist alustada võimalikult vara. Ajakirjast leiab ka soovitusi, milliseid esemeid võiks sisaldada reisiapteek, kui reisida koos lemmikloomaga.

Ilurubriigis pakume ideid, kui nahk januneb niiskuse järele ning kuidas kiirelt ja mugavalt oma naha eest eeskujulikult hoolt kanda. Loomulikult ei puudu ajakirjast ka kauni suvise jume näpunäited ning tootesoovitused.

Retseptide rubriigis oleme kinni püüdnud Eesti grillikuninga Enn Tobrelutsu, kes jagab oma grillinippe ja avaldab, milline on parim maitseaine maailmas.

Ajakirjast leiab veel palju muud põnevat, seega haarake Apotheka apteegist suvine Naerata! ja leidke aeg iseendale.

Uus number pakub veel mitmeid teisigi põnevaid teemasid, seega ära unusta kasutada võimalust ning sirvi Naerata! ajakirja suvenumbrit või ava ajakiri eraldi vahelehel.

Terviseinfo:

 • Igas mõttes esimene. Apotheka e-apteek sai 10. aastaseks

  Igas mõttes esimene. Apotheka e-apteek sai 10. aastaseks

  Loe edasi

 • KIUD taaskasutatavad rendipakendid Apothekas!

  KIUD taaskasutatavad rendipakendid Apothekas!

  Loe edasi

 • Ilmunud on sügisene Naerata!

  Ilmunud on sügisene Naerata!

  Loe edasi

 • Apotheka stipendiumifond

  Apotheka stipendiumifond

  Loe edasi

 • Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!

  Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!

  Loe edasi

Kõik postitused