Jah või ei kolesteroolile?

01.09.2024

Jah või ei kolesteroolile?

Kolesterool on inimkehale ülimalt vajalik aine, mida leidub inimorganismi igas rakus. Kas teadsite, et maks toodab umbes 80% kogu kolesteroolist, mida organism vajab ja, et ülejäänud kolesterooli saame me toidust?

Arvatakse, et kolesterool on midagi halba ning seda tuleks organismis vähendada nii palju kui võimalik. Tegelikult on kolesterool väga oluline lipiid – asendamatu rakumembraani koostisosa, mis osaleb ka hormoonide, sapphappe ja D-vitamiini sünteesis.

Miks arvatakse, et kolesterool on halb?

Kolesterool transporditakse veres lipoproteiinide abil – kõrge tihedusega lipoproteiinide kolesterool (HDL) ja madala tihedusega lipoproteiinide kolesterool (LDL). HDL on hea kolesterool, mis puhastab veresoonte seinu kolesteroolist ja transpordib selle maksa. LDL-i seevastu nimetatakse halvaks kolesterooliks. Miks halvaks? LDL-i ülesanne on transportida kolesterooli maksast kudedesse, kus seda on vaja, näiteks hormoonide sünteesiks. Probleemid tekivad siis, kui kudedes on juba liiga palju kolesterooli, sest siis LDL ei suuda enam kolesterooli ettenähtud sihtkohta toimetada, vaid see hakkab veresoontes tsirkuleerima ja oksüdeeruma. Nii tekib surnud ring, mille tagajärjel kujuneb välja ateroskleroos ehk veresoonte lupjumine.

Kui teil on üldkolesterooli valemis kõrgenenud LDL, on see punane lipp, mis näitab, et peaksite kohandama oma dieeti ja elustiili ning mõtlema rohkem oma üldisele tervisele.

Kuidas me saaksime aidata iseendid hea kolesteroolitaseme saavutamisel, et mitte muretseda igapäevaselt südame-veresoonkonna haiguste pärast?

Kõige esimesena tuleks toitumine üle vaadata. Alustama peaks rafineeritud suhkru, töödeldud toitude ja magusate ning gaseeritud jookide vähendamisega. Vältida tuleks poeriiuleid, kus on valmistoidud, suupisted, küpsised või muud küllastunud rasvu sisaldavad tooted.

Tähelepanu peaks pöörama regulaarsele füüsilisele koormusele. Pea meeles, et ka vähene sportlik tegevus on alati parem, kui üldse mitte millegi tegemine. Isegi 15-20 minutit piisavalt tempokat kõndi päevas on palju parem valik kui mitte midagi.

Kas on olemas looduslikke vahendeid, mis aitaksid vähendada kõrget kolesteroolitaset ja ka LDL-i?

Jah, on küll! Silvanols on välja töötanud uue ja ainulaadse toote Mocard® Atero kolesterooli, südame ja veresoonte jaoks:

  • Aitab säilitada normaalset kolesteroolitaset*;
  • Mõjub soodsalt maksa tervisele*;
  • Kasulik südame tervisele*.

Uus Mocard® Atero monakoliin K, nattokinaasi, B1-vitamiini, kurkumi, taimsete polüfenoolide ja patenteeritud Omeolipid®-ga – artišoki, väätkõrvitsa ja põld-lambaläätse ekstraktide seguga.

*Kurkum ehk kollajuur aitab kaasa normaalsele kolesteroolitasemele veres ja mõjub soodsalt ka südame-veresoonkonna talitlusele. Kurkum ja artišokk aitavad hoida normaalset verelipiidide taset. Tiamiin aitab kaasa normaalsele südametalitlusele. Artišokk toetab normaalset maksatalitlust. 

Tarvitage vaid 1 kapsel päevas koos söögiga.

 

Uudised:

  • Apteeker, perearst, EMO või 112? Kuidas teha õige valik tervisemure korral?

    Apteeker, perearst, EMO või 112? Kuidas teha õige valik tervisemure korral?

    Loe lähemalt

  • Mitmekesine mikrobioom – kas tervema elu võti?

    Mitmekesine mikrobioom – kas tervema elu võti?

    Loe lähemalt

  • Pigmendilaigud häirivad? Kõik nende ennetamisest ja ravist. Apotheka proviisor annab nõu!

    Pigmendilaigud häirivad? Kõik nende ennetamisest ja ravist. Apotheka proviisor annab nõu!

    Loe lähemalt

  • Veel jõuad oma organismi üles turgutada haiguste perioodiks

    Veel jõuad oma organismi üles turgutada haiguste perioodiks

    Loe lähemalt

  • Kõrvetised ja maovalu - refluksi sümptomid, mida on võimalik leevendada

    Kõrvetised ja maovalu - refluksi sümptomid, mida on võimalik leevendada

    Loe lähemalt

Kõik postitused