Viis nippi, kuidas unetus seljatada ja hästi magada

15.06.2022

Viis nippi, kuidas unetus seljatada ja hästi magada

 

Ebakvaliteetne uni avaldab negatiivset mõju kogu meie elule. Mida teha siis, kui on tekkinud probleemid unega? Anname sulle viis soovitust.

 

1. TARBI MAGNEESIUMI

Magneesium aitab vähendada lihaspingeid ning mõjub närvisüsteemile rahustavalt. Magneesiumit saad juurde tarbida väga mitmes eri vormis - tabletina, otse suhu raputatava või joogi sisse segatava pulbrina või välispidiselt õli, geeli või soola kujul.

2. TEE TRENNI!

Päevane füüsiline aktiivsus aitab kehal väsida, stressi maandada ning seetõttu ka paremini magada. Trenni ja une vahele jäta aga vähemalt 3 tundi, sest vahetult peale tugevat pingutust on kehatemperatuur ning hormoonide tase ajus kõrgem ning nii ei ole lihtne magama jääda.

3. JOO TAIMETEED

Apteegist leiab mitmeid rahustava toimega taimeteesid, mis soodustavad uinumist. Hästi sobib õhtuseks joomiseks näiteks piparmündi, melissi, kummeli, pärnaõie või palderjanijuure tee. Kuid ole ettevaatlik - vahetult enne uinumist joodud tee võib sind peagi üles äratada ning tualettruumi saata, seega jäta uinumise ja teejoomise vahele vähemalt tunnike.

4. VÄLDI EKRAANE

Kindlasti ei tohiks unetuse käes vaeveldes abi otsida nutitelefonist. Tegelikult pole telefonil, sülearvutil ega televiisoril magamistoas üldse kohta. Neist kiirguv sinine valgus annab ajule signaali, et uinumiseks pole õige aeg. Püüa tund enne uinumist tuba hämaraks teha, ekraanid sinnapaika jätta ning loe näiteks raamatut.

5. OTSI ABI PREPARAATIDEST

Apteegist leiad erinevaid uinumist soodustavaid preparaate. Näiteks on head L-trüptofaani sisaldavad tabletid, mis osalevad õnnehormooni ning unehormooni sünteesis. Suur valik on ka unehormooni ennast sisaldavad tooteid, mida leidub nii tablettide, tilkade kui sprei kujul ning mida tuleks võtta vahetult enne magamaminekut. 

Ükski minu antud nippidest ei pane sind koheselt magama, vaid aitab kaasa normaalse unerutiini tekkimisele. Kui su uneprobleemid on väga tõsised, konsulteeri kindlasti apteekri või arstiga.

VAATA KÕIKI

Terviseinfo:

 • Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Loe edasi

 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Loe edasi

 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Loe edasi

 • Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Loe edasi

 • Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Loe edasi

Kõik postitused