Mis on liposoomne toidulisand ja kuidas see erineb traditsioonilisest toidulisandist?

31.08.2022

Mis on liposoomne toidulisand ja kuidas see erineb traditsioonilisest toidulisandist?

Liposoomtehnoloogia on uus kiirelt arenev valdkond nii ravimi kui ka toidulisanditööstuses.

Liposoomtehnoloogia abil valmistatud vitamiinidel ja toidulisanditel on erakordselt hea imendumisvõime, kuna liposoomid muudavad vitamiinid ja ka muud toitained rakustruktuuridele paremini kättesaadavaks kui traditsiooniliselt toodetud toidulisandid. Liposoomtehnoloogia abil toodetud toidulisandid on hetkel teadaolevalt parima biosaadavusega toidulisandid turul.

Mis on liposoom?

Liposoomid on lipiidmolekulidest koosnevad sfäärilised vesiikulid ehk ümarad rasvrakud, mille pinnal on lipiidne kaksikkiht. Lipiidid koosnevad peamiselt fosfatidüülkoliinist, nagu ka meie keharakkude membraanid. See tagab hea imendumise. Tänu liposoomide fosfolipiidsele ehitusele ei käsitle inimorganism liposoome võõrkehadena. Seetõttu sobivad liposoomsed toidulisandid erakordselt hästi ka seedeprobleemide ja toitainete imendumisraskustega inimestele.

Provisor pakub liposoomseid toidulisandeid kapseldatud kujul, mis muudab toote manustamise ja hoiustamise hõlpsaks ja mugavaks. 

Provisor liposoomsed toidulisandid ei sisalda loomseid saaduseid ja on sobilikud ka veganitele.

Melatoniin lühendab uinumiseks kuluvat aega ning kergendab ajavööndivahetuse väsimusega seotud subjektiivseid kaebuseid.

Vitamiin C toetab immuunsüsteemi normaalset talitlust ja aitab kaasa kollageeni normaalsele moodustumisele, mis on vajalik luude, hammaste ja igemete tervise normaalseks talituseks. Samuti aitab vitamiin C vähendada väsimust ja kurnatust.

Vitamiin D aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitusele ning kaltsiumi imendumisele organismis. Vitamiin D aitab hoida luid ja hambaid ning aitab hoida lihaste talitust normaalsena.

Liposoomne toidulisand imendub seedesüsteemi limaskesta kaudu lümfi ja selle abil vereringesse, tagades toidulisandile väga hea biosaadavuse. Liposoomid kaitsevad toidulisandi toimeainete aktiivsust ja imendumisvõimet maohappe ja ensüümide lagundava mõju eest. 

Tähelepanu! Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku elustiili.

Terviseinfo:

 • Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Loe edasi

 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Loe edasi

 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Loe edasi

Kõik postitused

Seotud tooted: