Naerata Kevad 2023 - kasulikud lood, näpunäited ja retseptid.

02.03.2023

Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

Tänasest jõuab Apotheka apteekidesse Eesti suurim terviseajakirja Naerata! uus kevadhõnguline number, mille esikaanel on mees, kel lisaprillid peas ehk Aigar Vaigu. Tema peamine töö on juhtida riigiettevõtet Metrosert, kuid teda teatakse laiemalt väsimatu teaduse-entusiastina, kes lööb kaasa ETV-s juba 13. hooaega eetrisse jõudvas saatesarjas „Rakett 69“.

Kevadele kohaselt võetakse tervise rubriigis luubi alla allergiate teema. Kui uskuda statistikat, esineb igal viiendal inimesel elu jooksul mõni allergia. Laste seas on sagedasim toiduallergia, millest paljud kasvavad õnneks vanemaks saades välja. Täiskasvanute allergiad on seotud rohkem hingamisteedega. Miks see nii on, saab lugeda juba lähemalt ajakirjast.

„Räägitakse, et kes on korra kogenud podagrahoogu, see seda tõenäoliselt ei unusta,“ tõdeb Apotheka proviisor Annika Toobal. Naerata! pakub vastuseid, et kust selline äkiline põrguvalu tuleb ning kuidas seda taltsutada?

Tervise rubriigi kolmanda teemana käsitletakse seekord Apotheka poolt pakutavaid teenuseid. Apotheka apteegid pole pelgalt kohad, kus ravimeid ja muid apteegikaupu soetada. Paljudes apteekides on võimalik mõõta ka tervisenäitajaid, saada vaktsiinisüsti ning muidki terviseteenuseid. Apotheka apteegid ootavad kõiki apteeki oma tervisest rohkem teada saama!

Eestist kui digiriigist räägitakse palju. Seda fakti Eesti kohta teab enamik võõramaalasi. Tervishoiuski on digilahendused üha enam abiks ning on lootus, et juba lähitulevikus tuleb neid kasutusele ka apteekri ja patsiendi ning arsti ja apteekri suhtluses. Eesti Proviisorapteekide Liidu juht Ly Rootslane avab meile digimaailma telgitaguste uksi apteekrite ja apteekide vaates.

Ühe olulise teemana võetakse seekordses Naeratas! fookusesse ka majanduslikud teemad. Raha, õigemini küll selle nappus ning erinevad arusaamad selle kasutamisest, paneb proovile tihtipeale ka suhted, olgu siis pere, sõprade või partneritega. Kuidas ilma liigsete emotsioonideta rahaasjad selgeks rääkida ja probleeme ära hoida?

Lemmiklooma blokis käsitletakse keskkonnasõbraliku loomaomaniku vaateid. Mõistlik tarbimine ja austav suhtumine loodusesse pole mööduv trend, vaid vajadus muutuda igaühe südameasjaks. Ka lemmikud jätavad keskkonda oma jalajälje. Kuidas nende omanikud saaksid loodust hoida ja säästlikumalt tegutseda?

Oled oodanud pikalt seda hetke, et end paksudest vammustest välja kaevata, kuid oh häda – peegelpildilt vaatab vastu kahvatu, pisut sinaka supikananaha karva tegelane. Ilurubriigist leiab vastuseid, kuidas koorida selle alt välja rõõmus ja roosakas jume. Lisaks avatakse saladuseloor, mida täpsemalt kujutab endast näojooga ning kuidas seeläbi aastaid oma näost kaotada.

Retseptide nurgast leiab põnevate kevadiste soojade salatite retsepte, sest kui kevad võtab talvelt valitsemissaua üle, tekib isu juba kergemate ja värskemate roogade järele. Soojad salatid on parajalt tõhusad just nüüd, mil kevadtuuled veel jahedad, aga piisavalt kerged, et rõõmsalt suvele vastu minna.

Uus number pakub veel mitmeid teisigi põnevaid teemasid, seega ära unusta kasutada võimalust ning sirvi Naerata! ajakirja kevadnumbrit või ava ajakiri eraldi vahelehel.

Terviseinfo:

 • Kuidas ennast aidata, kui stress ja unehäired kimbutavad?

  Kuidas ennast aidata, kui stress ja unehäired kimbutavad?

  Loe lähemalt

 • Kuidas leevendada PMS-i ehk premenstruaalset sündroomi?

  Kuidas leevendada PMS-i ehk premenstruaalset sündroomi?

  Loe lähemalt

 • Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

  Bioderma Atoderm: nahahooldus atoopilise dermatiidiga

  Loe lähemalt

 • Särava ja ilusa näonaha saladus ehk erinevad happed nahahoolduses

  Särava ja ilusa näonaha saladus ehk erinevad happed nahahoolduses

  Loe lähemalt

 • Noore naha ilusaladused apteegikosmeetikast

  Noore naha ilusaladused apteegikosmeetikast

  Loe lähemalt

Kõik postitused