Ilmunud on suvine Naerata!

15.08.2022

Ilmunud on suvine Naerata!

Suviselt värvika ja meeleoluka Naerata! seekordne kaanestaar on pianist ja helilooja Rein Rannap. Kui valmis on pianisti vaim ja keha järjekordseks loominguliseks maratoniks saab lugeda juba uuest Naeratast!

Tervise rubriigis võetakse seekord luubi alla kõhupiirkond. Kui pärast maitsvat kõhutäit kõhus kõrvetab, võib see viidata reflukshaigusele. Kõrvetised pole küll eluohtlikud, ent need on tüütud ja piinavad kaaslased, mis kipuvad igapäevaelu häirima ja sunnivad eluviisi ning toidulauda muutma.

Suvel kasutame pea iga võimalust õues päikest nautida. Päikesevannidega tasub aga olla iseäranis ettevaatlik, kui tarvitad ravimeid, sest siis võib päike nahale kergemini liiga teha.

Lisaks võtame fookusesse veel ka jalad ja silmad. Uhiuued rihmikud, kuumus, seiklused liival ja murul võivad jätta jalgadele nii mõnegi meele mõruks tegeva jälje. Naeratast! Leiad näpunäiteid, et jalad püsiksid kerged ja kaunid. Hea nägemise korral mõtleme silmade tervisele vaid siis, kui mõni ootamatu mure selleks põhjust annab. Suvistesse seiklustesse sukeldudes tasub silmade kaitsmine võtta kindlasti südameasjaks.
Lemmiku rubriigis räägime lähemalt kanade hingeelust. Valga Selveri apteegi proviisorjuhataja Kärt Kurvits, räägib oma põnevast hobist, sest hoovi murule laotatud suled ja kanakaka ning oma tibupered on lahutamatu osa tema iga kevadsuvisest kanateraapiast.

Ilu poolepealt tõstatub Naeratas! seekord esile näopuhastus, mis tundub piisavalt lihtne – piserda vett, lisa pesuvahendit ja loputa! Sellegipoolest nõuab õige näopuhastusrutiin rohkemaid teadmisi, et ennetada ummistusi ja põletike teket ning saavutada püsivalt klaar jume.

Lisaks leiab põnevaid näpunäiteid, kuidas teha endale ilus jumestus ja ainult viis tootega. Kõlab uskumatult? Jah, see on võimalik! Kui sinu kosmeetikakotis on need viis toodet, on meigiga muretu, sest mõndagi ilutoodet võib kasutada mitmeks otstarbeks. Uuri juba lähemalt uuest Naeratast!

Suvi kutsub õue! Jooks, rullitamine, rattasõit ja jalutuskäik on väga head südamele ja veresoonkonnale, ent lihaste ja liigeste tugevdamiseks on lihastrenn asendamatu. Nagu arstidki ütlevad: lihas – see on tervis! Suvel treenime musklit õues. Õpime üheskoos kasutama õue jõusaale.

Ajakirjast leiab veel palju muud huvitavat, seega võta ajakiri ja vaata ise lähemalt järele. Ilusat suve ja head lugemist!

Sirvi Naerata! ajakirja suvenumbrit või ava ajakiri sirvimiseks eraldi vahelehel.

Terviseinfo:

 • Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Loe edasi

 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Loe edasi

 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Loe edasi

 • Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Loe edasi

 • Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Loe edasi

Kõik postitused