Ilmunud on kevadine Naerata!

11.03.2022

Ilmunud on kevadine Naerata!

Kevadiselt värvikas ja sisukas Naerata! on jõudnud apteekidesse. Seekord särab ajakirja kaanel alati rõõmsameelne tippkokk Angelica Udeküll, kes oskab teha toite, mis teevad tervemaks, rõõmsamaks ja isegi – õnnelikumaks!

Tippkokk Angelica Udeküll on pikka aega juhatanud vägesid Laulasmaal restoranis Wicca. Kes aga Laulasmaale pole sattunud, teab teda kindlasti teleekraanilt – Angelica õbluke kogu, uudishimulik pilk ja vahetu suhtlusstiil on tuttav mitu hooaega eetris olnud toidusaatest „Suus sulav Eesti“. Millega aga Angelica tegeleb vabal ajal ning millised on tema salarearetseptid, sellele kõigele leiad vastused juba artiklist.

Kevadnumbris on fookusesse võetud lähemat meie keha ja suurpuhastus, sest kevad kohe kutsub kergusele. Nagu seljast lendavad sulemantlid ja vatipüksid, ihkab keha ka sisemise värskuse ja uue hingamise järele. Üks tõhus puhastuskuur, mis tervist ja vaimu kosutaks, tundub hea mõte. Kuidas seda targalt teha?

Lisaks heidame pilgu, kuidas oma hammaste eest õigesti hoolitseda ja miks see on oluline. Lagunevad hambad pole kaugeltki ainult iluviga, vaid terve rea tõsiste tervisemurede allikaks. Kusjuures, probleemid suus kipuvad arenema nõnda varjatult, et inimene ise seda tähelegi ei pane. Artiklist leiad näpunäiteid, millised märke lugeda ning kuidas lugeda, et oma tervise eest korralikult hoolt kanda.

Tervise rubriigis võetakse luubi alla kahe näoga kolesterool. Kolesterool on omamoodi huvitav aine, millel on justkui kaks nägu. Kui ülekaalus on tema hea versioon, väheneb risk südame- ja veresoonkonnahaigustele. Kui aga võimust võtab halb kolesterool ja organismi kolesteroolitase kipub kõrgeks, tekib suur eeldus haigestuda südamehaigusse.

Ühes rohetuva loodusega ohustavad meid taas soovimatud kaaslased murul ja metsas – puugid, kelle kohta paraku ei kehti vanasõna „mis ei tapa, teeb tugevaks“. Vahel võib väikese putuka hammustus rikkuda tervise kuudeks või isegi aastateks. Seega ei jää kevadnumbris puudutamata ka puukide valdkond.

Tänavu täitub Raeapteegil 600 aastat esmamainimisest, mis teeb sellest maailma vanima samades ruumides tegutseva apteegi ja vanima tervishoiuasutuse Eestis. Raeapteegi juhataja Triinu Entsik-Grünberg jagaba meiega juubelisündmuste raames põnevaid fakte ajaloost, kas teadsid, et keskajal tuli segada palderjani ihaldusväärse vastassoo esindaja veini sisse, et tutvuse sobitamine paremini sujuks? Miks aga soovitati vaimuhaigele jänesesüdant ja kõhuvalu korral klaasipuru?

Lemmikute rubriigis otsitakse vastust, et milline lemmikloom võiks kodus olla, kas kass, koer või hoopis küülik. „Issi-issi, palun võtame koera!”. „Emme, mina tahan hoopis jänkut!” Soove kui palju ja veel rohkem emotsioone. Tõepoolest – milline loom võtta pere esimeseks lemmikuks?

Nagu päike kõrgema kaarega taas taevalaotuses jalutab, on nad tagasi – laigud nagu väikesel leopardil. Laubal, põsesarnadel ja ülahuulel. Valmis võimu võtma ja uutele sõpradele lahkelt ruumi tegema! Ajakirja ilu-osast leiab näpunäiteid, mis küll aitaks pigmenti pidurdada?

Kevadnumbrist leiab veel mitmeid põnevaid ja kasulikke lugusid, millele kindlasti veidi aega ja tähelepanu tasub pühendada.


Sirvi Naerata! ajakirja kevadnumbrit või ava ajakiri sirvimiseks eraldi vahelehel.Terviseinfo:

 • Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

  Loe edasi

 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Loe edasi

 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Loe edasi

Kõik postitused