Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

31.05.2023

Eesti terviseidu missioon on parendada allergikute enesetunnet ja elukvaliteeti tuues nendeni allergeenideta õhk

Eesti tervisetehnoloogia ettevõtte Respiray uus kaelaskantav allergiavastane seade puhastab 99,9% ulatuses õhus levivad allergeensed osakesed ning pakub muuhulgas ka ravimivaba alternatiivi õietolmuallergia vastu, mis kimbutab igat kümnendat inimest Eestis. 

Respiray Wear A+ tööpõhimõte on lihtne. Seade aitab allergikutel allergeenidega kokkupuudet vältida võttes allergiaosakestega õhu, püüdes osakesed filtrisse ning suunates puhastatud õhu kasutaja nina- ja suupiirkonda. Seadme kasutuselevõtt tähendab respiratoorsete ehk õhu kaudu levivate allergeenide, sh õietolmu, tolmulestade, hallituste või lemmiklooma kõõmas sisalduvate valkude suhtes tundlikele inimestele hüppelist elukvaliteedi tõusu. 

Wear A+ sündis isiklikust valusast kogemusest

Respiray tegevjuhi Karl Gustav Annuse sõnul sündis seade tema isiklikust murest leida leevendust elu piiravatele allergiatele. „Oleme käesolevat seadet testinud ja arendanud juba üle kahe aasta ning loonud lõpptooteni jõudmiseks lausa 117 erinevat prototüüpi. Protsessi käigus testisime seadme õhuvoolu liikumist ja kiirust, et tekitada nende kahe koostoimel näo ette allergiavaba puhta õhu tsoon,“ rääkis Annus, kelle sõnul viidi arendustegevusi läbi ka Tartu Ülikooli füüsika instituudis sealsete teadlaste abiga. Muuhulgas pöörati uue seadme arendamisel tähelepanu ka kasutajamugavusele, mille tulemusel kaalub Respiray allergiavastane seade kõigest 250 grammi. See on sama palju, kui nii mõnedki täna müügil olevad nutitelefonid. „Kuna esmatähtis on seadme efektiivsus ja pakutav kaitse, siis optimeerisime seadme parameetreid mõistliku piirini ilma, et peaksime selle tõhususes järeleandmisi tegema.“ sõnas Annus.

Teaduslikult tõestatud efektiivsus

Eestlaste loodud uus allergiavastane seade on kliiniliselt testitud ning sellele on andnud sertifikaadi nii Euroopa allergiauuringute keskus ECARF kui ka maailma juhtiv sertifitseerimisfirma SGS. Laboratoorsete testide tulemusel eemaldas Respiray Wear A+ HEPA filter 99,9% õhus leiduvatest allergeenidest ja tõestas end tõhusa ravimivaba allergialeevendina õietolmu-, loomakõõma- ja tolmulestaallergia vastu. Seadet tunnustab ka Eesti Allergialiit.

Kuidas õhu teel levivat allergiat ära tunda?

Allergilisele nohule viitab rohke vesine eritis ninast, ninasügelus, aevastamine, kipitustunne ninas, ninakinnisus ning lõhna- ja maitsetundlikkuse häired. Peale selle võivad muret valmistada sügelevad, punased ja turses silmad ning pisaravool. 

Inimeste aitamine on südameasi

Tegemist on Eesti terviseidu teise tootega. Kaks aastat tagasi tõi Respiray turule innovaatilise kaela ümber kantava koroonaviiruse osakesi ja baktereid hävitava õhupuhasti, mis on pälvinud ka mitmeid rahvusvahelisi innovatsiooniauhindu. 

Terviseinfo:

 • Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Eksamid tulemas? Loe kolme nippi, kuidas parandada mälu!

  Loe edasi

 • Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Puukentsefaliiti saab ennetada vaktsineerimisega. Millal teha puugivaktsiini?

  Loe edasi

 • Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Päikesekaitsevahendid – kuidas leida endale sobivaim?

  Loe edasi

 • Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Ilmunud on terviseajakirja Naerata! kevadnumber

  Loe edasi

 • Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!

  Tervist turgutavad vitamiinikuurid mugavas Tervise Boxis!

  Loe edasi

Kõik postitused