Terviseuudised

Blog Category
 • Ilmunud on sügisene Naerata!

  Seekordne Naerata! üllatab lausa kahe kaanestaariga – Märten Metsaviir ja Maarja Johanna Mägi. Keskaegses krimitriloogia apteeker Melchiori peategelased on veendunud, et ei ütle kunagi ühestki rollist ära selle suuruse pärast. Nad usaldavad elu pakutud võimalusi ja nendest võimalustest saabki lähemalt lugeda juba Naeratast! pikemalt.

  Loe edasi...

 • Nohu: kuidas leevendada ja mis aitab nohu vastu kõige paremini?

  Nohu on äge ülemiste hingamisteede nakkus, mis kestab enamasti nädal kuni kümme päeva. Täiskasvanu põeb nohu keskmiselt kaks kuni kolm korda aastas, väikelaps võib aga haigestuda isegi kuni kaksteist korda aastas.

  Apotheka proviisor Karina Udaltsova räägib täpsemalt nohust ja selle ravivõimalustest.

  Loe edasi...

 • Proviisor soovitab: valmistu viiruste tõrjumiseks põhjalikult

  Jahe ja niiske aeg meelitab viirusi ligi nagu siirup herilasi. Milliseid tõhusaid vahendeid leidub apteegis, et viiruseid endast eemale tõrjuda? Soovitusi jagab Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum.

  Loe edasi...

 • Eestis algab rinnavähi personaalse ennetamise rahvusvaheline uuring

  Alates tänasest on Eesti naistel vanuses 35–49 võimalus osaleda uuringus „BRIGHT – rinnavähi riski hindamine ja õigeaegne juhtimine“. Uuringut korraldavad Eestis Tartu Ülikool, meditsiinilabor Antegenes, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Eesti Haigekassa. 

  Loe edasi...

 • Aeg on vaadata üle koolilapse koduapteek

  Ilmad muutuvad igapäevaga aina jahedamaks ning külmetushaiguste hooaeg hakkab pead tõstma. Lapsed alustasid kauaoodatud kooliteed ning suures kollektiivis liiguvad erinevad viirused juba väga kiiresti. Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum soovitab koduapteegid üle vaadata ning seal vajalikud täiendused teha.

  Loe edasi...

 • Mis on liposoomne toidulisand ja kuidas see erineb traditsioonilisest toidulisandist?

  Liposoomtehnoloogia on uus kiirelt arenev valdkond nii ravimi kui ka toidulisanditööstuses.

  Liposoomtehnoloogia abil valmistatud vitamiinidel ja toidulisanditel on erakordselt hea imendumisvõime, kuna liposoomid muudavad vitamiinid ja ka muud toitained rakustruktuuridele paremini kättesaadavaks kui traditsiooniliselt toodetud toidulisandid. Liposoomtehnoloogia abil toodetud toidulisandi

  Loe edasi...

 • Kooliks ja lasteaiaks valmis? 5 nippi immuunsüsteemi tugevdamiseks

  Külmetushaigused juba ootavad nurga taga jahedamaid ilmasid. Suvepuhkuse ajal kogutud värsket energiat ja vitamiinivarusid ei jagu kahjuks igavesti. Igal sügisel, kui koolid ja lasteaiad taas avatakse, seisavad pered vastamisi terve rea külmetushaigustega. Kui üks pereliige haigestub, on üsna tõenäoline, et ta ei jää oma perekonnas ainukeseks. Kuidas sellist oluk

  Loe edasi...

 • Ilmunud on suvine Naerata!

  Suviselt värvika ja meeleoluka Naerata! seekordne kaanestaar on pianist ja helilooja Rein Rannap. Kui valmis on pianisti vaim ja keha järjekordseks loominguliseks maratoniks saab lugeda juba uuest Naeratast!

  Loe edasi...

 • Mis vitamiine ja mineraalaineid vajavad veganid?

  Viimasel ajal on paljud inimesed otsustanud loobuda toidulaual kõigest loomsest. Mida peaks kindlasti toidulisandina juurde võtma ja millisel juhul piisab ainult mitmekesisest toidulauast? Tutvustame sulle nelja olulist vitamiini või mineraalainet, millele veganid erilist tähelepanu peaks pöörama.

  Loe edasi...

 • Viis nippi, kuidas unetus seljatada ja hästi magada

   

  Ebakvaliteetne uni avaldab negatiivset mõju kogu meie elule. Mida teha siis, kui on tekkinud probleemid unega? Anname sulle viis soovitust.

  Loe edasi...

 • Ilmunud on kevadine Naerata!

  Kevadiselt värvikas ja sisukas Naerata! on jõudnud apteekidesse. Seekord särab ajakirja kaanel alati rõõmsameelne tippkokk Angelica Udeküll, kes oskab teha toite, mis teevad tervemaks, rõõmsamaks ja isegi – õnnelikumaks!

  Loe edasi...

 • Toeta oma juuste heaolu sees- ja välispidiselt

  Juuste tervise suurimad vaenlased on piirkonniti väga erinevad. Laias laastus jaotuvad looduslikud juuste kahjustajad kaheks - kuumus/päike ja liigne külm. Kui lõunamaades on ohuks intensiivne ja kõrvetav päike, siis meil põhjamaades hoopiski külm ja kuiv õhk. Nagu ikka, ei ole ükski äärmus ka juustele kasulik.

  Loe edasi...

 • Hüaluroonhape - läbipaistev ja kleepjas aine, mida meie keha ise toodab ja mille peamine ülesanne on niiskustasakaalu hoidmine meie naha sügavamas kihis

  Vananedes aeglustuvad peaaegu kõik keha ja nahka uuendavad protsessid. Nooruslikku välimust säilitavaid aineid toodetakse aastatega järjest vähem ning kahju ei avaldu ainult enesetundes, vaid ka välimuses.

  Loe edasi...

 • LejdyVita®2 Minust saab ema: unikaalne koostis - uusimate teadussaavutuste tulem!

  Lapseootuse aeg on üks ilusamaid aegu naise elus! On teada, et sel perioodil on naise kehal toitumisele erilised nõudmised. Näiteks suureneb raseduse ajal enamike mineraalainete ning vitamiinide vajadus. Kõige enam tuleks tähelepanu pöörata folaatidele, C- ja D-vitamiinile, kaltsiumile, rauale ja magneesiumile.

  Loe edasi...

 • Kuivad ja väsinud silmad - 3 viisi, kuidas silmade tervist parandada

  Tänapäeva keskkond - kuiv õhk kütteperioodil, konditsioneerid ning ventilatsioon kontoris, pidev ekraanide vaatamine ning kontaktläätsede kandmine võivad tekitada silmades ebamugavustunnet, kuivust ning väsimust. Anname kolm nippi, kuidas silmade eest hoolt kanda.  

  Loe edasi...