Terviseuudised

Blog Category
 • Ilmunud on suvine Naerata!

  Suviselt värvika ja meeleoluka Naerata! seekordne kaanestaar on pianist ja helilooja Rein Rannap. Kui valmis on pianisti vaim ja keha järjekordseks loominguliseks maratoniks saab lugeda juba uuest Naeratast!

  Loe edasi...

 • Mis vitamiine ja mineraalaineid vajavad veganid?

  Viimasel ajal on paljud inimesed otsustanud loobuda toidulaual kõigest loomsest. Mida peaks kindlasti toidulisandina juurde võtma ja millisel juhul piisab ainult mitmekesisest toidulauast? Tutvustame sulle nelja olulist vitamiini või mineraalainet, millele veganid erilist tähelepanu peaks pöörama.

  Loe edasi...

 • Viis nippi, kuidas unetus seljatada ja hästi magada

   

  Ebakvaliteetne uni avaldab negatiivset mõju kogu meie elule. Mida teha siis, kui on tekkinud probleemid unega? Anname sulle viis soovitust.

  Loe edasi...

 • Ilmunud on kevadine Naerata!

  Kevadiselt värvikas ja sisukas Naerata! on jõudnud apteekidesse. Seekord särab ajakirja kaanel alati rõõmsameelne tippkokk Angelica Udeküll, kes oskab teha toite, mis teevad tervemaks, rõõmsamaks ja isegi – õnnelikumaks!

  Loe edasi...

 • Toeta oma juuste heaolu sees- ja välispidiselt

  Juuste tervise suurimad vaenlased on piirkonniti väga erinevad. Laias laastus jaotuvad looduslikud juuste kahjustajad kaheks - kuumus/päike ja liigne külm. Kui lõunamaades on ohuks intensiivne ja kõrvetav päike, siis meil põhjamaades hoopiski külm ja kuiv õhk. Nagu ikka, ei ole ükski äärmus ka juustele kasulik.

  Loe edasi...

 • Hüaluroonhape - läbipaistev ja kleepjas aine, mida meie keha ise toodab ja mille peamine ülesanne on niiskustasakaalu hoidmine meie naha sügavamas kihis

  Vananedes aeglustuvad peaaegu kõik keha ja nahka uuendavad protsessid. Nooruslikku välimust säilitavaid aineid toodetakse aastatega järjest vähem ning kahju ei avaldu ainult enesetundes, vaid ka välimuses.

  Loe edasi...

 • LejdyVita®2 Minust saab ema: unikaalne koostis - uusimate teadussaavutuste tulem!

  Lapseootuse aeg on üks ilusamaid aegu naise elus! On teada, et sel perioodil on naise kehal toitumisele erilised nõudmised. Näiteks suureneb raseduse ajal enamike mineraalainete ning vitamiinide vajadus. Kõige enam tuleks tähelepanu pöörata folaatidele, C- ja D-vitamiinile, kaltsiumile, rauale ja magneesiumile.

  Loe edasi...

 • Kuivad ja väsinud silmad - 3 viisi, kuidas silmade tervist parandada

  Tänapäeva keskkond - kuiv õhk kütteperioodil, konditsioneerid ning ventilatsioon kontoris, pidev ekraanide vaatamine ning kontaktläätsede kandmine võivad tekitada silmades ebamugavustunnet, kuivust ning väsimust. Anname kolm nippi, kuidas silmade eest hoolt kanda.  

  Loe edasi...

 • Sügisele vastu terve ja tugevana

  Kuidas hoida mõnusat suvist ja värsket energiat endas võimalikult kaua? Apteegist leiab laias valikus vitamiine, et säilitada erksust ning valmistada terve pere ette jahedaks sügishooajaks.

  Loe edasi...

 • Sirvi värsket Naerata! ajakirja kevadnumbrit!

  Kevadiselt värske Naerata! esikaanel särab alati heatujuline Piret Kalda, kes räägib lähemalt oma tööst, valikutest ja eesmärkidest.

  Loe edasi...

 • Kuidas tugevdada immuunsust? | Proviisor Indrek Ventmann soovitab nelja immuunsust tugevdavat preparaati.

  Kas tunned, et vajaksid sügis-kevadisel ajal lisaks D-vitamiinile veel midagi ekstra? Tutvustame sulle nelja viimase aja kõige populaarsemat immuunsust tugevdavat preparaati, mille kohta apteegist kõige enam küsitakse.

  Loe edasi...

 • Naha kaitsmine maski kandmise ajal

  Uus reaalsus on selline, et peame avalikes kohtades kandma kaitsvat maski, see aga võib esile kutsuda ebameeldivaid probleeme nahaga. Igapäevasel kaitsemaski kandmisel katab mask suurt osa näost ning selle all nahal hakkab kogunema mustus, rasu ja jumestus. Nende kogunemine nahal tekitab pooride ummistumise, mille tagajärjel võib tekkida või ägeneda akne. 

  Loe edasi...

 • Proviisori ülevaade rasestumisvastastest vahenditest

  Rasestumisvastased vahendid jagunevad kõige lihtsustatumalt hormonaalseteks ning mittehormonaalseteks vahenditeks. Sobiva vahendi valik sõltub patsiendi tervisest, vanusest, kaalust, eelistustest ning valiku tegemisele aitab kaasa günekoloog. Apotheka proviisor Izabelle Adamson tutvustab lähemalt erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid.

  Loe edasi...

 • Toitumisnõustaja selgitab: Need toiduained aitavad sooleprobleemide korral

  Kõhuvaevustega on kimpus olnud ilmselt igaüks, kuid vähesed teavad, et kõhupuhituse, gaaside ja muude kõhuprobleemide põhjuseks on sageli soole ärritussündroom. Toitumisnõustaja Kristina Karu kogemus näitab, et toitumisega saab ebamugavustunnet kõhus olulisel määral leevendada.

  Loe edasi...

 • Mis on soole ärritussündroom? Proviisor Indrek Ventmann selgitab

  Keerulise nimega vaevuse – soole ärritussündroomi all kannatab proviisor Indrek Ventmanni sõnul ca 11% elanikkonnast. „Just see sündroom on sage kõhupuhituste, gaaside ja muude kõhuprobleemide põhjuseks,“ räägib Ventmann ja lisab, et tavapäraselt esineb seda enam just noorematel naistel. Statistika ütleb, et kolmest naisest kaks kannatavad soole ärritussündroomi all.

  Loe edasi...