COVID-19 enesetestimise teenus

Kliendihind 20,00 €

Tavahind 20,00 €

Duration20 minutit

Apteegist väljastatav tõend kehtib 48 tundi ja sobib kasutamiseks Eesti-siseselt. Negatiivse testi tulemuse tõend edastatakse e-posti aadressile, kuid vajadusel saab selle ka apteegis välja printida. Tõendi kehtivust saab kontrollida QR koodi abil. Tõend on eestikeelne.

Teenus ei ole mõeldud Covid-19 haiguse diagnoosimiseks.

Alates 25. oktoobris 2021 ei piisa Eestis tegevustes osalemiseks täiskasvanutel enam COVID-19 negatiivse testitulemuse tõendi esitamisest. Vabariigi Valitsuse otsus sätestab, et tegevustes võib osaleda üksnes juhul, kui inimene on viiruse vastu vaktsineeritud või COVID-19 haiguse läbi põdenud.

12-17-aastased alaealised saavad tegevustes osaleda lisaks ka negatiivse testitulemuse tõendi ettenäitamisel. Vaata täpsemalt siit.

 • Testima ei võeta inimesi, kellel on põhjust kahtlustada ägedat COVID-19 haigust (mh sümptomaatilised või lähikontaktsed inimesed).
 • Kogu testimise protsess võtab aega umbes 20 minutit (teenuse ostmine, enesetestimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimine).
 • Ilma lapsevanema nõusolekuta tohib testimisele tulla alates 12. eluaastast.

Palun võtke teenusele kindlasti kaasa isikut tõendav dokument!

Vajalik on eelregistreerimine! Vali apteek, leia sobiv aeg ning täida vorm. Broneerimiseks ei pea olema lehele sisse logitud.

Teenuse hind: 20 €

Teenusele registreerimine

NB! Haigustunnustega ei ole lubatud apteeki testimisele tulla!

Kellele see teenus on mõeldud?

Teenuse sihtrühm on haigustunnusteta inimesed, kes soovivad testida haiguse puudumist tõendava tõendi saamise eesmärgil.
Kiirtesti läbiviimine apteegis on mõeldud inimestele,

• kes ei ole COVID-19 haigust läbipõdenud,

• kellel on põdemisest möödunud enam kui 6 kuud,

• kes ei ole koroonaviiruse vastu vaktsineeritud.

Kuidas teenust läbi viiakse?

Kontrollitud enesetestimine tähendab, et inimene tuleb apteeki, ostab teenuse ja teeb ise testi apteegitöötaja juhendamisel. Seejärel väljastab apteek enesetestimise tulemuse põhjal tõendi.

Apteek tagab inimeste hajutatuse apteegis ja isikukaitsevahendite olemasolu, et vältida teiste apteegi külastajate nakatumise ohtu. Testimise läbiviimiseks on apteegis eraldi ruum või müügisaalist eraldatud ala, kus tagatakse isikukaitsevahendite olemasolu nii inimesele kui apteegitöötajale.

Kui kaua ja kus tõend kehtib?

Apteegis väljastatav tõend kehtib 48 tundi ja sobib kasutamiseks Eesti-siseselt. Tõend edastatakse inimesele elektrooniliselt tema e-posti aadressile ja vajadusel saab selle ka apteegis välja printida. Tõendi kehtivust saab kontrollida QR koodi abil. Apteegist väljastatud tõendit ei laeta üles digilukku.

Milliseid teste saavad inimesed apteegis kasutada?

Apteegis kontrollitud enesetestimiseks kasutatakse ainult nn koduseks kasutamiseks mõeldud ninakaape teste. Apotheka apteekides kasutatakse peamiselt Sars-Cov 2 Antigen Rapid Test Boson.

Testide valikul lähtutakse Euroopa Komisjoni terviseohutuse komitee poolt heaks kiidetud dokumendist „A common list of COVID-19 rapid antigen tests and a common standardised set of data to be included in COVID-19 test result certificates“ välja toodud testide leotelust.

Sarnased teenused:

 • COVID-19 vastu vaktsineerimine

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine
 • COVID-19 vastu vaktsineerimine tõhustusdoosiga

  Loe edasi

  COVID-19 vastu vaktsineerimine tõhustusdoosiga

Kõik teenused