Dexcom One paigaldamise nõustamise teenus

Dexcom One paigaldamise nõustamise teenus

KliendikaardigaKliendikaardiga 1,00 €

Hind 2,00 €

Duration30 minutit

Dexcom One on glükoosimonitooringu süsteem, mis mõõdab pidevalt teie glükoositaset ja teavitab teid sellest. Seade on eeskätt mõeldud diabeetikutele, et neil oleks võimalik suhkurtõbe kontrolli all hoida. Samuti saab seadet kasutada glükoositaseme mõõtmiseks organismis teatud aja jooksul, et hinnata näidu muutmist ööpäevas.  

 • Teenuse käigus paigaldatakse Dexcom One seade, mis peab olema eelnevalt apteegist ostetud. Soodushinnaga toote saamiseks peab olema meditsiiniseadme retsept.
 • Dexcom One Sensori paigaldamise koolitus maksab kliendikaardi omanikule 1 €, teistele klientidele 2
 • Apotheka kliendikaardi omanikuks saad tasuta hakata apteegis või siin.
 • Vajalik on eelregistreerimine. Vali apteek, leia sobiv aeg ning täida vorm
 • Dexcom One Sensori kasutamiseks on vajalik kas seadmega ühilduva nutitelefon või spetsiaalne vastuvõtja. Palun veenduge enne teenusele registreerumist, et teil on sobiv telefon (https://www.dexcom.com/et-EE/compatibility) või ostke spetsiaalne Dexcom One vastuvõtja eelnevalt apteegist.
 • Teenusele registreerimisel on vajalik märkida selle inimese isikukood, kes teenusel osaleb.

Millest Dexcom One glükoosimonitooringu süsteem koosneb?

Süsteemi töö tagavad 3 seadet:

 • Sensor, mis mõõdab glükoositaset naha all. Üks sensor on mõeldud kasutamiseks kuni 10 päevaks;
 • Saatja, mis saadab glükoositaseme näidud iga viie minuti järel ühilduvale nutitelefonile. Seade töötab 90 päeva ja seda saab kasutada - mitme sensoriga;
 • Vastuvõtja, mis on lihtsalt kasutatav ekraan, mis tagavab reaalajas ja ajaloolised glükoosinäitude kättesaadavuse. Läbi vastuvõtja on tagatud ka juurdepääs Clarity aruannetele, mida saab jagada tervishoiutöötajaga, kohandatavad liiga kõrge ja liiga madala taseme märguanded

või

 • Nutitelefoni rakendus, mis edastab glükoositaseme näitusid ja kõrge/madala taseme märguandeid. Saadaval tasuta Apple'i või Androidi rakenduste poodides. Vajalik on ühilduv nutitelefon. Ühilduvate seadmete loetelu leiab siit https://www.dexcom.com/et-EE/compatibility.

 

Kuidas Dexcom One töötab?

Kasutamise alustamiseks peate kandma ühte väikest seadet kõhul või käsivarrel, looma ühenduse Dexcom ONE’i vastuvõtjaga või installima rakenduse ühilduvasse nutitelefoni. Sensorit saate kanda kuni 10 ööpäeva. See ei sega dushi all käimist, trenni tegemist ega igapäevast elustiili. Sensor mõõdab glükoositaset nahapinna all, samas kui saatja edastab andmeid juhtmevabalt ühilduvasse nutitelefoni või vastuvõtjasse. Glükoosinäite kuvatakse seadme ekraanile iga 5 minuti tagant, näidates, kuidas glükoositase aja jooksul muutub. Rakendusel olevad nooled näitavad glükoosinäidu muutumise kiirust ja suunda. Dexcom tehnoloogia on heaks kiidetud diabeediravi otsuste langetamiseks ning lisaks ei ole vaja võtta vereproovi sõrmeotsast.* Dexcom One rakenduses saab seadistada kõrge ja madala glükoositaseme märguanded, seega võib seade teid hoiatada, kui veresuhkru tase tõuseb või langeb väljapoole kohandatud normvahemikku.

*Kui teie veresuhkru märguanded ja Dexcom ONE'i näidud ei vasta sümptomitele ega ootustele, tuleb kasutada suhkurtõve raviotsuste tegemiseks glükomeetrit

 

Kellele on Dexcom One paigaldamise teenus mõeldud?

Eelkõige on seade mõeldud kasutamiseks 1. tüüpi diabeeti põdevatele inimestele, kellel on võimalik Dexcom ONE endokrinoloogi, sisearsti või lastearsti väljastatud retsepti alusel apteegist soetada 90-protsendilise soodustusega

Dexcom One seadet saab apteegist osta ka ilma retseptita, kui soovite seda kasutada näiteks 2. tüüpi diabeedi korral või lihtsalt oma glükoositaseme mõõtmiseks. Pideva glükoosimonitooringu seadmeid võivad kasutada kõik inimesed alates 2. eluaastast, kes soovivad jälgida oma glükoositaset ja suundumust.

Teenus on mõeldud inimesele, kes soovib Dexcom One glükoosimonitooringust rohkem teada saada ning vajab abi ning tuge seadme kasutamise alustamiseks või uue saatja paigaldamiseks.

Apteegis pakub teenust apteeker, kes on läbinud vastava koolituse.

 

Miks kasutada Dexcom One süsteemi?

 • Null vereproovi sõrmeotsast*- Dexcom One glükoosimonitooringu süsteem on ette nähtud täpsete näitude edastamiseks ilma kalibreerimiseta. See välistab vajaduse vereproovi võtmiseks sõrmeotsast.
 • Näit kuvatakse ekraanile - erinevalt glükomeetrist, mis vajab näidu saamiseks teadlikku tegutsemist, töötab Dexcom One süsteem kogu ööpäeva vältel pidevalt, ka magamise ajal. Dexcom One süsteem edastab ööpäevas 288 glükoosinäitu otse kasutaja nutitelefoni või vastuvõtjasse pakkudes terviklikku pilti glükoositasemest ja suundumustest.
 • Samm lähemal diabeedi paremal haldamisel- Dexcom One tehnoloogia aitab patsiendil saavutada diabeediravi eesmärke, sest võimaldab reaalajas näha, kuidas toit, treening või stress mõjutavad glükoositaset. See võib aidata õigeaegselt langetada raviga seotud otsuseid ja vältida glükoositasemete suuri kõikumisi.
 • Hüpoglükeemia vältimine ööpäevaringselt- kui seade on aktiveeritud, võib madala glükoositaseme häiresignaal patsienti hoiatada, kui glükoositase on seadistatust madalam.
 • Rohkem meelerahu- olgu selleks hea uni või sõprade ja perega väljas olemine, Dexcom One võib muuta seda, kuidas diabeet patsiendi elu mõjutab. See aitab diabeeti paremini hallata.

 

Tegemist ei ole tervishoiuteenusega!

Sarnased teenused:

Kõik teenused