VERMOX 100MG TBL 100MG N6

Retseptiravim

4,87 €


Piirhind €3.42

Haigekassa 50% soodustusega €4.41

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Mebendazolum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N6

VERMOX
Gedeon Richter

Tablett

Mebendasool
INN. Mebendazolum
ATC-kood. P02CA01
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Tablett sisaldab 100 mg mebendasooli, abiaineid.

Omadused ja farmakokineetika. Mebendasool on laia toimespektriga helmintidevastane sünteetiline imidasooli derivaat. Mebendasool toimib energeetilistesse protsessidesse, vähendades glükoosivaru. Mebendasool toimib järgmistesse helmintidesse: Enterobius vermicularis, Trichiuris trichiura, Ascaris lumbricoides, Ancylostoma duodenale, Necator americanus. Üle 90% juhtudest allub ravile hästi, kuid trihhuroosi korral on sageli vajalik pikem ravi ning ravikuuri kordamine.
Preparaat imendub seedetraktist väga vähesel määral, mistõttu seda ei kasutata invasiivsete helmintooside ravis. Mebendasool eritub organismist peamiselt roojaga. Ainult 2% manustatud mebendasoolist eritub uriiniga.
Näidustused. Askaridoos, enterobioos, trihhuroos. Kidausside ja ümarusside poolt põhjustatud infektsioonid.
Annustamine. Täiskasvanule ja üle 2-aastasele lapsele: enterobioosi ja askaridoosi korral ühekordselt 100 mg, samaaegselt tuleks ravida ka teisi pereliikmeid. Askaridoosi raskematel juhtudel 100 mg (1 tablett) manustada kahel järjestikusel päeval. Reinfektsiooni kahtluse korral võib annust korrata 2 nädala pärast;
trihhuroosi, jt helmintooside ning segainfektsioonide korral 100 mg hommikul ja 100 mg õhtul 3 päeva. Raske trihhuroosi korral võib ravikuuri pikendada kuni 4...5 päevani või korrata ravi pärast analüüside vastuseid.
Mebendasooli tarvitamise ajal ei ole vajalik pidada dieeti ega kasutada lahtisteid.
Vastunäidustused Ülitundlikkus mebendasooli suhtes, rasedus.
Ettevaatust mebendasooli manustamisel alla 2-aastastele lastele, sest ravimi ohutus on ebaselge.
Rasedus ja imetamine. Loomkatsetes on ilmnenud embrüotoksilisus ja teratogeensus. Lootekahjustuse ohu tõttu on ravim raseduse ajal vastunäidustatud. Ravimi eritumisest rinnapiima on andmeid vähe, seetõttu tuleks rinnaga toitmine ravi vajadusel lõpetada.
Kõrvaltoimed. Harva tekivad kõhuvalu ja kõhulahtisus. Ülitundlikkusreaktsioonina on harva tekkinud lööbed, nõgestõbi, angioödeem.
Koostoimed. Tsimetidiini samaaegne manustamine võib pidurdada mebendasooli metabolismi maksas, mistõttu ravimi sisaldus plasmas suureneb.
Üleannustamine. Sümptoomideks on kõhuvalu, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus. Kestva ravi korral on väga harva tekkinud maksafunktsiooni häired, sh hepatiit; neutropeenia. Ravi on sümptomaatiline, kutsuda esile oksendamine, teha maoloputus aktiivsöega, manustada kõhulahtisteid.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril (15...30ºC), 3 aastat.
Pakend. Tabletid 100 mg 6 tk, 20 tk pakendis.

Info - tootja esindajalt 05.06.03
Küsi apteekrilt