Jaanipäev ja meelemürgid

Jaanipäev ja meelemürgid

Ei ole saladus, et jaanipäev ja alkohol käivad tihtipeale käsikäes. Selle kinnituseks vaatavad meile iga aasta 24. juuni uudistes vastu pikad loetelud õnnetustest, mis on enamasti põhjustatud liigsest alkoholi tarbimisest. Teada tuntud tarkus on, et rasvased toidud parandavad pohmelli, sest rasvane toit aitab kiiresti tõsta veresuhkru taset. Kahjuks pakub see aga ajutist abi, Apotheka proviisor Anu Hoop toob välja erinevad pohmelli leevendavaid viise. 

Alkohol on tegelikult mürk, mis kehas muutub veel kolmkümmend korda tugevamaks mürgiks ehk atseetaldehüüdiks, mis on just üks peamiseid pohmelli põhjustajaid. Lisaks kaasnevad alkoholi tarvitamisega sageli ka higistamine, oksendamine ja/või kõhulahtisus, mis omakorda põhjustavad kehas (organismis) vedelikukaotust. Vedelikupuudus toob kaasa janu, peapöörituse ja nõrkusehooge. 

Enne alkoholi tarvitamist on soovitatav süüa korralikult kõht täis ja tarbida gaseerimata jooke, sest siis imendub alkohol aeglasemalt. Mõeldes järgmise päeva hommikule, on oluline juua alkoholi vahele piisavas koguses vett, kuna vesi leevendab keha vedelikukaotust. Isegi enne voodisse heitmist oleks mõistlik juua mitu suurt klaasi vett. 

Ei tasu alahinnata ka vana head tarkust, et tarbida tasub ühte liiki alkoholi õhtu jooksul. Kuna erinevaid jooke läbisegi juues ärritate oma magu veelgi rohkem ning seetõttu on hilisem halb enesetunne garanteeritud. Tumedamat värvi alkohoolsed joogid sisaldavad enamasti rohkesti lisaaineid ning põhjustavad seeläbi samuti raskema peojärgse hommiku. Sellisteks jookideks on näiteks brändi, punane vein ja portvein. Ettevaatlik tasub olla ka mullidega alkohoolsete jookide osas, kuna need imenduvad kiiremini ja toovad seeläbi kaasa halvema enesetunde. 

Peojärgsel hommikul joo jällegi ohtralt gaseerimata jooke. Värske mahl on samuti väga hea, kuna see aitab taastata kaotatud vitamiinivarusid. Loomulikult, kui on väga vaja, siis tasub võtta valuvaigistit ning kõhuprobleemide leevenduseks maohappesust vähendavaid preparaate. Apteegi käsimüügis on kättesaadav ka pulber, mis vees lahustatuna aitab organismis taastada elektrolüütide ja vedeliku kaotust. 

Alkoholi tarvitamisest tingitud vedelikukaotus põhjustab kehas ka kaaliumivarude vähenemist. Siinkohal tulevad appi näiteks kiivid ja banaanid, mis taastavad neid varusid. Apteegi käsimüügist leiab ka suures valikus vitamiinipreparaate, mis aitavad organismi turgutada.

Lisaks on müügil veel erinevaid pulbreid, plaastreid ja teisi tooteid, mis leevendavad peojärgset ebameeldivustunnet sinu kehas. 

Palun suhtuge mõistlikult alkoholi tarbimisse ning hoidke jaaniööl silma peal nii endal kui oma kaaslastel.

 

Tootesoovitused
 1. SILICEA SEEDETRAKTI GEEL 200ML
  SILICEA SEEDETRAKTI GEEL 200ML

  Toimeaine / Koostis
  Ränihappegeel

  13,23 €
 2. BLUE MORNING TRANSDERMAALSED POHMELLIPLAASTRID N3
  BLUE MORNING TRANSDERMAALSED POHMELLIPLAASTRID N3

  Toimeaine / Koostis
  Vit. B1, C, B3, B12, B6, B5, B2, A, B9, D, taimeekstraktid

  9,94 €
 3. RÕÕM AKTIIVSÖE KAPSLID 300MG N20
  RÕÕM AKTIIVSÖE KAPSLID 300MG N20

  Toimeaine / Koostis
  Aktiivsüsi

  4,58 €
 4. POHMU LAHUSTUV PULBER N4
  POHMU LAHUSTUV PULBER N4

  Toimeaine / Koostis
  Punase viigikaktuse viljaliha, vit B6,B1,B12, L-arginiin jt

  6,09 €