PROPANORM 150MG TBL 150MG N50

Retseptiravim

10,23 €

0,20 €/tk


Piirhind €10.23

Haigekassa 50% soodustusega €6.36

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Propafenonum
Toimeaine kogus
150 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N50

PROPANORM
Propafenoon vesinikkloriid
Tabletid

Ravimform ja toimeaine sisaldus.
Üks kilekattega tablett sisaldab propafenoon vesinikkloriidi 150 mg. Abiained. maisitärklis, kopovidoon, naatriumtärklisglükollaat, magneesiumstearaat, hüdroksüpropüül metüültselluloos, makrogool, talk, Opaspray M-1-711B (valge), naatriumlaurüülsulfaat

Omadused ja toime.
Propanorm on efektiivne preparaat teatud eluohtlike südametöö häirete (tahhükardia) nii profülaktikaks kui raviks. Ta vähendab südamelihase ärritatavust elektrilisele stimulatsioonile ning aeglustab impulsi ülekannet südame ülejuhte süsteemis tänu otsesele toimele südamelihase rakkudele.
Raviannustes ei mõjuta Propanorm südame kontraktsioonivõimet ega vererõhku.

Näidustused.
Supraventrikulaarse tahhüarütmia ravi ja profülaktika. Ventrikulaarse tahhüarütmia ravi ja profülaktika, kui teised antiarütmikumid ei toimi või neid ei saa kasutada.

Annustamine.
Propafenooni annustamine on rangelt individuaalne ja annuse määrab ainult arst, kes ka jälgib teid pidevalt.
Ravi alustatakse tavaliselt 150 mg (1 tablett) 3 korda päevas, annust suurendatakse astmeliselt, vastavalt südameuuringute (elektrokardiogrammi) andmetele.
Annust võib suurendada kuni 2 tabletini (300 mg) 2 korda päevas. Eakatel patsientidel on tavaline annus 2 tabletti (300 mg) päevas. Ööpäevast maksimaalset annust 900 mg (6 tabletti) ei tohi kunagi ületada.
Tabletid tuleb alla neelata tervelt, koos vähese vedeliku kogusega, pärast sööki.

Ettevaatust!
Diabetes mellitus'e (magediabeedi) või mistahes maksahaiguse puhul, verehüübimist takistatavate ravimite kasutamine või kardiostimulaatori olemasolul palub raviarst teil tavalisest sagedamini arstlikus kontrollis käia (kontrollitakse südamefunktsiooni, tehakse vereproovi ja/või teisi kontrollanalüüse).
Informeeri oma hambaarsti või kirurgi (kui on vaja operatsioonile minna), et tarvitad Propanormi 150.
Selle preparaadi kasutamise võib mõjutada negatiivselt kõrgendatud tähelepanuvõimet nõudvat aktiivsust, liigutuste koordinatsiooni ja kiiret otsustusvõimet nõudvat tegutsemist (nt autojuhtimine, masinatega töötamine). Neid toiminguid võib teha ainult oma arstiga eelnevalt konsulteerides.
Üleannustamisel või kui preparaati on kogemata sisse võtnud laps, võtke kohe ühendust arstiga.
Ravimit ei ole soovitav manustada alla 15-aastastele lastele toimeaine liiga suure sisalduse tõttu tabletis.

Vastunäidustused.
Ravim on vastunäidustatud ülitundlikkuse korral preparaadi toime- või abiainete suhtes, haiguslike südamerütmihäirete korral või mistahes südameblokaadi olemasolul (südame impulsi teke erinevates ülejuhte kohtades), südamepuudulikkusel või shoki korral, mis on tekkinud esmasest südamepuudulikkusest (juhul kui see pole põhjustatud bradükardiast), värske südameinfarkti järgselt, vasaku vatsakese alafunktsiooni korral (väljaarvatud eluohtliku arütmia puhul) ja eriti madala vererõhuga patsientidel, kontrollimata elektrolüütide tasakaaluhäirete, raskekujulise obstruktiivse kopsuhaiguse, myasthenia gravis (lihasnõrkus) korral.
Bronhiaalastma või tõsise maksafunktsioonihäirega patsiendid peaksid kasutama Propanormi 150 ainult rangetel näidustustel.

Rasedus ja imetamine.
Preparaadi kasutamise raseduse ja imetamise ajal peab samuti toimuma ainult rangetel näidustustel.
Propanormi 150 kasutamine raseduse ajal on vastunäidustatud, juhul, kui arst pole teisiti otsustanud. Kui te olete rase, planeerite rasestuda või toidate last rinnaga, informeerige sellest oma arsti.

Kõrvaltoimed.
Kõrvaltoimed tekivad üsna sageli, kuid need ei ole tõsised. Kõige sagedasemad on seedetraktihäired (isukaotus, iiveldus kuni oksendamiseni, mõru maitse suus ning kõhukinnisus). Väga harva võib esineda kolestaatilist ikterust (väljendub naha kollasusena). Kõige sagedasemad kesknärvisüsteemi kõrvaltoimed on peapööritus, värinad, kumin kõrvus, peavalu ja nägemishäired, väsimus, unehäired. Kõrvaltoimete ilmnemisel pea nõu oma raviarstiga, kuid ära katkesta ravi.
Kõige tõsisemad kõrvaltoimed avalduvad südametöös (südamerütmi aeglustumine ja südamepuudulikkus, harva esineb südame kontraktiilsuse häireid, harva ka südamerütmi kiirenemist). Kui tei ltekib mõni eespoolt nimetatud kõrvaltoimetest, informeerige sellest kohe oma arsti.

Koostoimed.
Propanorm võib mõjutada teiste samaaegselt kasutatavate ravimite toimet. Informeerige oma arsti kõikidest teistest kasutatavatest ravimitest või ka nendest, mida kavatsete kasutama hakata, sealhulgas ka nendest, mida olete ilma retseptita ostnud.
Samaaegne lokaalanesteetikumide manustamine (stomatoloogilised protseduurid või nn pisikirurgia) võib tugevdada propafenooni toimet nagu ka mao ja kaksteistsõrmiksoole haavandite vastased ravimid.
Propafenooni toime nõrgeneb samaaegsel fenobarbitaali (unetuse ja krambiseisundite raviks kasutatav preparaat) või antibiootikum rifampitsiini manustamisel.
Propanorm suurendab antikoagulantide toimet (verehüübimisevastased ravimid).
Samaaegne Propanormi ja digoksiini (südamepuudulikkuse ravim) manustamine viib digoksiini vereplasma sisalduse suurenemisele ja kõrvaltoimete tekkele.

Säilitamine ja kõlblikkusaeg.
Hoida niiskuse ja valguse eest kaitstult temperatuuril +15...+250 C. Mitte kasutada pärast pakendile märgitud kõlblikkusaja lõppu. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Pakend.
50 tabletti

Tootja. Pro.Med. CS Praha a.s.

Teksti viimase kaasajastamise kuupäev: 15.05.2000
Infoleht kooskõlastatud novembris 2000.

Info - tootja esindajalt 05.06.02
Küsi apteekrilt