OCTENISEPT HAAVAGEEL 20ML TUUBIS

6,23 €

311,50 €/l


Ravimivorm / pakend
HAAVAGEEL
Kogus pakendis
20ML

Tootetutvustus, otstarve
Octenisept® haavageeli kasutatakse akuutsete nahavigastuste (nt pindmiste haavade ja loikehaavade) ja kergete põletushaavade (nt ka päikesepoletuse) raviks.
Haavad vajavad optimaalseks paranemiseks piisavalt niiskust, sest paranemisprotsessiks peavad naharakud saama poolduda ja liikuda. Niiskes haavakeskkonnas on see kõige paremini võimalik. Lisaks sellele tuleb haava kaitsta nakkuste eest. Octenisept® haavageeli eriline valem võimaldab haava varustada optimaalselt niiskusega ja moodustada kaitsekihi bakterite eest. See kaitsekiht ei lase mikroobidel tungida haava, kuna mikroobid inaktiveeritakse juba geelis. Octenisept® haavageel kaitseb nii (uute) nakatumiste ja põletike eest. Sel moel soodustatakse ja kiirendatakse loomulikku haava paranemist. Octenisept® haavageel on värvitu ja ei kipita pealekandmisel.

Kasutamisjuhised
Vahetult pärast vigastuse teket desinfitseerige haav kõigepealt octenisept® haava desinfitseerimislahusega. Seejärel kandke haavale õhuke kiht geeli. Vajaduse korral pange peale side või plaaster. Kandke haavageeli 1-2 korda päevas haavale kuni selle täieliku paranemiseni. Geelituubi ots ei tohi hügieenilistel põhjustel puutuda kokku ei haava ega muude pindadega.

Koostisosade loetelu
Aqua purificata, Propylene, Glycol, Hydroxyethylcellulose, Octenidine HCl

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
octenisept® haavageeli puhul ei ole seni täheldatud mingeid kõrvaltoimeid.
Kooskasutamisel õlisidemega võib ravim kuivada, mis raskendab õlisideme eemaldamist. Ei tohi kasutada koos haavapuhastamiseks ettenähtud seepide, salvide, õlide, ensüümide jms. kuna see võib mõjutada säilitusaineid. Ei tohi kasutada koos PVP-joodiga, kuna see võib põhjustada värvimuutust ning pärssida PVP-joodi antiseptilist toimet.
octenisept® haavageeli ei tohi ilma arstliku järelvalveta pidevalt kasutada kauem kui 2 nädalat. Kuna allergiaid ei saa kunagi välistada, siis ärge kasutage octenisept® haavageeli mõne koostisosa suhtes teadaolevate allergiate või allergiakahtluse korral.
Ainult välispidiseks kasutamiseks. Võimaliku koekahjustuse ennetamiseks ei tohi octenisept®’i kanda kõhrele, kõrva ega ninasse ning see ei tohi sattuda silma. Ei ole ette nähtud infusiooniks ega süstimiseks. Mitte seespidiseks kasutamiseks. Kasutada ainult kahjustamata pakendis toodet.

Säilitamistingimused
Tuubi kaitsta otsese päikesekiirguse eest. Kui avamata pakendit hoitakse temperatuurivahemikus -5 °C - 25 °C, on octenisepti® kõlblikkusaeg kuni, vt märgistust. Hoida laste eest kättesaamatus kohas!

Seadme ja pakendi sisu
Pakend sisaldab toodet ja kasutusjuhendit.

Tootja või tootja volitatud esindaja
AS Surgitech, Pärnu mnt 148, Tallinn 11317.
Tel. 6460660

Päritoluriik
Saksamaa