HYDROTAC HAAVASIDE 10X20CM N3

Abivahend


Piirhind €17.28

Haigekassa 50% soodustusega €7.3

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


14,60 €

4,87 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
SIDE
Kogus pakendis
N3

Tootetutvustus, otstarve
HydroTac on vahtmaterjalist haavaside, millel on õhku läbilaskev, kuid niiskust ja baktereid tõrjuv polüuretaanist väliskülg ning hüdrogeeliga kaetud sisekülg. HydroTac comfort haavapadjal on lisaks isekinnituv äär, mis on kaetud polüakrülaatkleepainega.

Omadused: HydroTac suudab nii liigseid haavaeritisi absorbeerida kui ka kuiva haavaseisundi korral haava niisutada. Seetõttu tekib igal juhul niiske haavakeskkond, mis ergutab haava paranemist. Haavasidemel olev geel takistab sideme kleepumist haava külge, mistõttu on sideme vahetus valutu. Tänu HydroTac comfort haavasidemel olevale kleepäärele ei ole fikseerimiseks vaja kasutada lisamaterjale.

Näidustused: HydroTac sobib granulatsiooni-ja epitelisatsioonifaasis olevatele vähese ja mõõduka haavaeritisega haavade (nt venoossed haavandid, diabeetilised haavandid,lamatised, traumahaavad jt) hooldamiseks.

Kasutamisjuhised
Kasutamine: HydroTac valida välja sellise suurusega, et see ulatuks kuni kaks sentimeetrit üle haava servade. HydroTac haavasidet võib vajadusel steriilsete kääridega sobiva suurusega tükkideks lõigata.Eemaldage läbipaistev kaitsekile vastavalt numeratsioonile (1&2) ja asetage haavaside geeliga kaetud küljega haavale. Haavaside on kergelt isekinnituv tervele nahale, mis lihtsustab haava sidumist. Siiski tuleb HydroTac lisaks sobiva tootega fikseerida (nt. Omnifix või Peha-haft). Veenduge, et haavaside oleks kindlasti otseses kontaktis haavapõhjaga. Sügavamate ja ebatasaste haavade hooldamiseks valige sobivam toode (nt. Sorbalgon või TenderWet plus cavity). Sideme vahetus on vajalik, kui see on kliinilistel põhjustel näidustatud või kui haavaeritis on haavasideme serva alt nähtav.

Koostisosade loetelu
Geel koosneb vettsisalduvast polüuurea/polüuretaan-hübriid-polümerist, mis sisaldab propüleenglükooli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Vastunäidustused: HydroTac haavasidet mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkust koostisainete suhtes.

Tähelepanu! Enne raskesti paranevate haavade ravimist on vajalik arsti poolt läbi viia haavaseisundi hindamine ja haavaravi takistavate põhjuste välja selgitamine. Ravi HydroTac haavasidemega ei asenda haavaravi takistavate põhjuste ravi. Kliiniliselt infitseeritud haavadel ja lahtistel luudel tohib HydroTac haavasidet kasutada ainult arsti järelvalve all. Teise ja kolmanda astme põletushaavade ravi võib viia läbi HydroTac haavasidemega arsti järelvalve all peale õnnestunud nekrosektoomiat. Mitte kasutada HydroTac haavasidet üheaegselt hüpokloriidlahusega või vesinikperoksiidiga, mis võivad kahjustada polüuretaani.

Säilitamistingimused
Hoida kuivas ja temperatuuril mitte üle 40°C. Pakendi sisu on seni steriilne, kuni pakend on vigastamata. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
Mõõdud: 10 x 20 cm. Pakis on 3 tk.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: Paul Hartmann AG
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Laagri Ärimaja, Vae 16, Laagri, 76401 Harjumaa, telefon 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa