MEPILEX BORDER AG 10X10CM N5

Abivahend


Piirhind €31.1

Haigekassa 50% soodustusega €46.79

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


62,34 €

12,47 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
PLAASTER
Kogus pakendis
N5

Tootetutvustus, otstarve
Mepilex® Border Ag koos Safetac® tehnoloogiaga.

Isekleepuv antimikroobne isekleepuv pehme silikooniga vahtmaterjalist plaaster.

Toote kirjeldus: Mepilex Border Ag koosneb Safetac® pehme silikooni kihist, absorbeerivast hõbesulfaati ja aktiveeritud süsinikku sisaldavast pehmest polüuretaanvahtmaterjalist padjast, polüakrülaatkiududega superabsorbentkihist, lausmaterjalist ning bakterite- ja viiruste eest kaitsvast veekindlast kilest, mis laseb hästi niiskusel aurustuda. Mepilex Border Ag on antimikroobse toimega pehme silikooniga vahtmaterjalist haavaplaaster, mis imab eksudaati ja säilitab haava paranemiseks soodsa niiske keskkonna. Mepilex Border Ag sisaldab hõbesulfaati, mis vabastab kokkupuutel eksudaadiga hõbedaioone, et luua tõhus antibakteriaalne toime, nagu on in vitro tõestatud, ja inaktiveerib haigustekitajad (bakterid ja seened). Mikroorganismide arvu vähendamisega võib Mepilex Border Ag vähendada ka lõhna. Mepilex Border Ag inaktiveerib haigustekitajaid haavades kuni 7 päeva in vitro.

Safetac® tehnoloogia: Safetac® on patenteeritud kleepuv pehme silikooni tehnoloogia, mis minimeerib valu patsientidele ja traumat haavale. Safetac® tehnoloogia on vähem valus, kuna: 1. kinnitub õrnalt kuivale pinnale, kuid mitte niiskele haavapõhjale, nagu näiteks lahtised haavad; 2. järgib nahapinna ebatasasusi, kattes kogu nahapinna ühtlaselt ja eemaldamisel jaotub rebimisjõud laiemale pinnale, vältides naha kahjustamist; 3. kinnitub tihedalt haava servadele, mis takistab eksudaadi sattumise ümbritsevale nahale, minimeerides nii matseratsiooni;

Kasutamisjuhised
Kasutamine: Mepilex Border Ag on mõeldud kasutamiseks keskmise kuni suure eritisega haavade raviks nagu jalahaavandid, lamatised, pahaloomulised haavad, pindmised põletused, traumaatilised ja kirurgilised haavad, mille puhul on näidustatud niiske keskkond, eritiste imamine, õrn fikseerimine ja mikroobivastane toime. Mepilex Border Ag-d võib kasutada infitseerunud haavade raviks kvalifitseeritud tervishoiutöötaja järelvalve all. Mepilex Border Ag-d võib kasutada rõhksidemete all.

Kasutamisõpetus: Pidage meeles, et haavaplaastri vahetamise eel ja järel tuleb järgida kohalikke ettenähtud hügieeniprotseduure.
1. Puhastage haav soolalahuse või veega vastavalt tavapärasele kliinilisele praktikale.
2. Kuivatage ümbritsev nahk hoolikalt.
3. Eemaldage kaitsekile ja paigaldage kleepuv pool haavale. Ärge plaastrit venitage.
4. Parimate tulemuste saavutamiseks peaks Mepilex Border Ag haavapadi ületama haava servi vähemalt 2 cm võrra. Mepilex Border Ag on mõeldud lühiajaliseks kuni 4-nädalaseks kasutamiseks. Pikemaajalise kasutamise puhul on soovitatav konsulteerida arstiga.

Vahetamissagedus: Mepilex Border Ag võib, sõltuvalt patsiendist, haava ja ümbritseva naha olukorrast või vastavalt kliinilistele näidustustele, jätta haavale kuni seitsmeks päevaks. Algul võib olla vajalik Mepilex Border Ag sagedasem vahetamine. See tuleneb raviviisi muutusest, millega võib sageli kaasneda ajutine eritiste hulga kasv.

Koostisosade loetelu
Hõbedasisaldus: Mepilex Border Ag haavapadi sisaldab 1,2 mg/cm2 hõbedat.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Tähelepanu!
Mepilex Border Ag on mõeldud kasutamiseks kvalifitseeritud tervishoiutöötaja järelvalve all. Ärge kasutage patsientidel, kellel on teada tundlikkus hõbeda või mõne teise haavakatte komponendi suhtes. Arstid/ tervishoiutöötajad peaksid arvestama, et pikaajalise ja korduva hõbedat sisaldavate haavakatete kasutamise kohta on väga vähe andmeid, seda eriti laste ja vastsündinute puhul. Mepilex Border Ag võib põhjustada haava ja seda ümbritseva naha mööduvat toonimuutust. Kliinilise infektsiooni korral ei toimi Mepilex Border Ag süsteemse ravi või muu asjakohase nakkusravi meetodi asendusena. Ärge kasutage Mepilex Border Ag-d kiirgusravi või -uuringute ajal (röntgen, ultraheli, diatermia või magnetresonantstomograafia). Vältige kokkupuudet elektroodide või juhtivate geelidega elektrooniliste mõõtmiste, nt elektrokardiogrammide (EKG) ja elektroentsefalogrammide (EEG) ajal. Ärge kasutage Mepilex Border Ag-d koos oksüdeerivate ainetega nagu hüpokloriid lahused või vesinikperoksiid. Mepilex Border Ag ja puhastusainete koostoimeid ei ole tuvastatud (v.a soolalahus ja vesi). Mepilex Border Ag koostoimeid paiksete ravimeetoditega ei ole tuvastatud. Vaid välispidiseks kasutamiseks. Taaskasutamisel võib toote usaldusväärsus kahaneda ning tekkida ristsaastumine. Steriilne. Ärge kasutage, kui sisemine pakend on vigastatud või avatud. Ei steriliseerita korduvalt. Kui toodet kasutatakse aegumiskuupäeva möödumisel, ei saa garanteerida selle omaduste püsimist.

Säilitamistingimused
Hoiustamine ja kõrvaldamine: Mepilex Border Ag-d tuleks hoiustada kuivades tingimustes alla 25 °C (77 °F) ja kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Jäätmed tuleb kõrvaldada vastavalt kohalikele keskkonnaprotseduuridele.

Seadme ja pakendi sisu
Mepilex® Border Ag koos Safetac® tehnoloogiaga.

Isekleepuv antimikroobne isekleepuv pehme silikooniga vahtmaterjalist plaaster.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Maaletooja: Mölnlycke Health Care OÜ, Tallinn, tel. 6711 524.

Päritoluriik
Rootsi