DURACEF LAHUSTUVTBL 1000MG N10

Retseptiravim

12,38 €


Piirhind €12.38

Haigekassa 50% soodustusega €7.44

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Cefadroxilum
Toimeaine kogus
1000 MG
Ravimivorm / pakend
LAHUSTUVTBL
Kogus pakendis
N10

DURACEF LAHUSTUVTBL 1000MG N10
KOOSTIS: DURACEF'i toimeaineks on tsefadroksiil.
*DURACEF 1000 mg lahustuv tablett sisaldab tsefadroksiilmonohüdraati koguses, mis vastab 1g tsefadroksiilile.
* Ravimi teised koostisained: magneesiumsteraat, mikrokristalne tselluloos, polüplasdoon, amoonoimglüsirisinaat, sidruni aroom, kunstlik vaarika aroom, maasika aroom, Sweetener 2023, guar-gum.
KASUTAMINE: DURACEF on tsefalosporiinide rühma kuuluv antibiootikum. Tsefalosporiinid kahjustavad bakteri raku seina ja omavad seetõttu baktereid hävitavat toimet.
DURACEF 'i (tsefadroksiili) kasutatakse järgmiste ravimile tundlike mikroorganismide poolt põhjustatud nakkuste raviks: neelu ja kurgumandli põletik, naha ja pehmete kudede nakkused, kuseteede nakkused.
Enne ravi alustamist ja ravi ajal teha vajadusel uuringud, et määrata haigustekitajate tundlikkus ravimile ning neerutalitluse näitajad.
NÄIDUSTUSED: Tsefadroksiilile tundlike mikroorganismide poolt tekitatud infektsioonid.
KLIINILISELT OLULINE TOIMESPEKTER: Staphylococcus aureus (välja arvatud metitsilliinresistentne Staphylococcus aureus ja metitsilliinresistentne Staphylococcus epidermidis). Streptococcus (välja arvatud penitsilliinresistentne Streptococcus pneumoniae). Uriinis saavutatavate kontsentratsioonide korral: Escherichia coli, Klebsiella, Proteus mirabilis.
VASTUNÄIDUSTUSED: DURACEF'i ei tohi kasutada allergia korral tsefadroksiili või ravimi teiste koostisosade suhtes. Teatada arstile, kui on esinenud varem allergia DURACEF'i, teiste tsefalosporiinide, penitsilliini või mõne muu ravimi suhtes. Ülitundlikkuse ilmnedes tuleb DURACEF'i kasutamine koheselt lõpetada.
ETTEVAATUSABINÕUD: ettevaatust patsiendil, kelle neerutalitlus on nõrgenenud. Tõsise neerupuudulikkuse korral määrab arst väiksema annuse.
Peaaegu kõik antibiootikumid võivad vahel põhjustada ebakatulist jämesoolepõletikku. Kui ravi ajal tekib püsiv kõhulahtisus, tuleb kindlasti konsulteerida arstiga.
DURACEF'i ei tohi kasutada põhjendamatult kaua, sest see võib soodustada ravimile mittetundlikke mikroorganismide levikut organismis.
RASEDUS JA IMETAMINE: Ravimi mõju rasedusele ei ole uuritud. Loomadel läbiviidud uuringutes ei ole täheldatud kahjulikku toimet lootele. Ravimi kasutamiseks raseduse ajal tuleb pidada nõu arstiga.Tsefadroksiil eritub rinnapiima. Pidada arstiga nõu, kui soovitakse ravi ajal jätkata imetamist.
EAKAD: Võivad kasutada DURACEF'i, kasutamine ei erine tavalisest. Nõrgenenud neerutalitlusega haigetele määrab arst väiksema annuse.
LIIKLUSOHTLIKKUS: Ei ole täheldatud, et DURACEF vähendaks reaktsioonikiirust, mida tuleks arvestada auto juhtimisel või masinatega töötamisel.
ANNUSTAMINE: Tavaliselt manustatakse DURACEF'i täiskasvanule 1...2g ööpäevas jagatuna 1...2 manustamiskorrale päevas olenevalt nakkusest ja selle raskusest. Ravi tuleb jätkata vähemalt 2...3 päeva pärast haigustunnuste kadumist või nakkusest paranemist, mõnel juhul peab ravi kestma vähemalt 10 päeva. Rasked nakkused võivad vajada 4...6 nädalast ravi. DURACEF'i võib manustada olenemata söögiaegadest.
* Lapsed
Laste tavapärane annus on 25...50 mg/kg ööpäevas. Ravim manustatakse kahe võrdse osana, neelu- ja kurgumandlipõletiku või nahamädanike korral ühekordse annusena päevas.
* Nõrgenenud neerutalitlusega patsientidele (kreatiinikliirens < 50 ml/min) määrab arst annuse sõltuvalt neerupuudulikkuse raskusest.
LAHUSTUVATE TABLETTIDE KASUTAMINE: Pärast vabastamist fooliumist lahustada tablett pooles klaasis vees. Tablett lahustub 30...60 sekundiga. Lahust tuleb hoolikalt segada ning juua täielikult.
Lahus tuleb kasutada koheselt.
ÜLEANNUSTAMINE: Üleannustamise korral võivad ilmneda seedetrakti vaevused ja nahalööbed.
KUI UNUSTATAKSE RAVIM VÕTTA - Võtta annus kohe, kui see meelde tuli, kuid mitte hiljem kui järgneva annuskorrani on jäänud 4 tundi. Sel juhul võtta oma tavaline annus tavalisel ajal.
DURACEF'I EBASOOVITAVAD TOIMED:
*Seedetrakt: Kõhulahtisus, harva iiveldus, oksendamine ja kõhuvaevused. Sellisel juhul on soovitav võtta ravimit söögiga.
*Ülitundlikkus: Allergilised reaktsioonid, nagu palavik, sügelemine, lööve, nõgestõbi ja tursed. Need reaktsioonid mööduvad tavaliselt ravi katkestamisel. Kui ilmneb nahalööve, südamekloppimine, nõrkustunne või minestamine, hingamisraskused, turse tunne kõris või valud rinnus, tuleb otsekohe arst kutsuda.
*Teised ebasoovitavad toimed: Sügelemine, soor, tupepõletik, liigeste valulikkus, mõõdukas mööduv vere valgeliblede arvu vähenemine ja vähene seerumi transaminaaside aktiivsuse tõus. Sarnaselt teiste tsefalosporiinidega on harva täheldatud ka trombotsüütide arvu vähenemist.
SÄILITAMINE: Säilitada temperatuuril 15...30°C, kuivas kohas.
TOOTJA: BRISTOL-MYERS SQUIBB
Info - originaal.
Küsi apteekrilt