DEPO-MEDROL INJ SUSP 40MG/ML 1ML (VIAAL)

Retseptiravim

4,32 €


Piirhind €4.32

Haigekassa 50% soodustusega €3.41

Haigekassa 75% soodustusega €2.95

Haigekassa 90% soodustusega €2.68

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Methylprednisolonum
Toimeaine kogus
40 MG/ML
Ravimivorm / pakend
INJ SUSP
Kogus pakendis
1ML

DEPO-MEDROL INJ 40MG/ML 1ML N1.
Metüülprednisolooni süstelahus lihas- ja liigesesiseseks manustamiseks.
INN: Methylprednisolonum
ATC-kood: H02AB04
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Süstelahuse 1 ml sisaldab 40 mg metüülprednisoloonatsetaati, 29 mg makrogool 4000, 8,7 mg naatriumkloriidi; konservante (0,2 mg müristüül- pikoliinvesinikkloriidi), süstevett.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: DEPO-MEDROL on prolongeeritud toimega metüülprednisolooni suspensioon lokaalseks ja intramuskulaarseks manustamiseks. Metüülprednisoloon on prednisolooni 6-(-metüleeritud derivaat, millel on pôletikuvastane, antiallergiline ja immuunsupressiivne toime. Toimemehhanism ei ole veel täielikult selge. Mineralokortikosteroidne toime peaaegu puudub, mistôttu preparaat ei kutsu esile naatriumi peetust ja turseid. DEPO-MEDROL'i süstimine lokaalselt pôletikulisse liigesesse vähendab haigussümptomeid, keskmiselt 3...4 nädalaks. Glükokortikosteroidi suur kontsentratsioon vôimaldab väikeste koguste kasutamist süstimiseks. DEPO-MEDROL sisaldab raskestilahustuvat metüülprednisoloonatsetaati. Süstimisel moodustab DEPO-MEDROL'i süstekohal mikrokristallilise depoo, mis kindlustab ravimi järk-järgulise imendumise mitme nädala jooksul. Pärast lihasesse süstimist saabub maksimaalne kontsentratsioon plasmas 24 tunni jooksul. Seejärel väheneb kontsentratsioon järk-järgult 2...3 nädalaga. Metüülprednisoloon, nagu hüdrokortisoongi, metaboliseerub maksas ja elimineerub pohiliselt uriiniga.
NÄIDUSTUSED: Neerupealise koore puudulikkus ägedas faasis (asendusdoosis). Pôletikuvastast ja immuunsupresseerivat ravi vajavate haiguste (reumatoidartriit, astma, nefrootiline sündroom, ajuturse, anafülaksia, allergilised reaktsioonid, äge leukeemia) sümptomaatiline ravi.
ANNUSTAMINE: Suspensiooni tuleb enne manustamist hästi loksutada. Intramuskulaarne manustamine: Allergilise nohu korral sümptomaatiliselt 2...3 ml (80...120 mg). Toime saabub 6...48 tunni jooksul ja kestab ühest kuni mitme nädalani. Lapsele 2 mg/kg. Kui ravi soovitatud annusega ei anna tulemusi 1...3 päeva jooksul, voib täiendavalt manustada 1...2 ml (40...80 mg) intramuskulaarselt. Astma korral sümptomaatiliselt 2 ml (80 mg). Toime saabub 6...48 tunni jooksul ja kestab ühest kuni mitme nädalani. Manustamisintervall peab olema vôimalikult pikk. Polüartriidi korral 1...3 ml nädalas säilitusannusena. Ägedate allergiliste dermatooside korral kasutatakse 1...3 ml, annuse kordamisel iga nädal saadakse krooniliste dermatooside raviks vajalik pikaajaline efekt. Intraartikulaarne manustamine: Süstida sünoviaalkesta, kusjuures kasutada tuleb samavôrd aseptilist meetodit nagu lumbaalpunktsiooni korral. Iga liigese jaoks määratakse süstekoht eraldi (süstekohal peab sünoviaalôône sein olema vôimalikult ôhuke ja väheste arterite ning närvidega). Vôib soovitada järgmist annustamist: Suured liigesed (pôlve- ja hüppeliiges): 20...80 mg (0,5...2 ml). Keskmised liigesed (küünar- ja randmeliiges): 10...40 mg (0,25...1 ml). Väikesed liigesed (kämbla-, sôrme-, pöia-, varbaliigesed, sternoklavikulaar-, akromioklavikulaarliigesed): 4...10 mg (0,1...0,25 ml). Periartikulaarne manustamine: Bursiidi korral on keskmine annus 4...30 mg (0,1...0,75 ml) sôltuvalt limapaunast ja haiguse intensiivsusest. Enamikul juhtudest piisab ühest süstist. Tendiidi, tendovaginiidi vôi epikondüliidi korral on keskmine annus 4...40 mg (0,1...1 ml). Intradermaalne manustamine: Haige koht tuleb puhastada 70% etanooliga, misjärel süstitakse DEPO-MEDROL'i vahetult sellesse piirkonda sôltuvalt haiguskolde suurusest ja tüübist - keskmine annus on 20...60 mg (0,5...1,5 ml). Kui haiguskolle on laienenud, vôib vajadusel manustada 0,5...1 ml korduvalt. Rektaalne manustamine: Haavandilise koliidi korral 3...7 korda nädalas kahe vôi enama nädala jooksul, keskmine annus 40...120 mg (1...3 ml) 3...7 korda nädalas, kahe kuni mitme nädala jooksul.
TÄHELEPANU! Kortikosteroidide suured annused vähendavad organismi immuunsust. Glükokortikosteroide ei tohi infektsioossete poletike korral kasutada ilma samaaegse vastava teraapiata. Patsiendile, keda on pikaajaliselt ravitud glükokortikosteroididega vôi kellel on tekkinud maoärritus, vôib DEPO-MEDROL'i astmavastaseks raviks siiski kasutada. Diabeedihaigel vôib tekkida vajadus suurendada insuliiniannust. Intramuskulaarse, peri- vôi intraartikulaarse manustamise korral tuleb rakendada ôiget injektsioonitehnikat, et suspensioon ei satuks naha alla. Suspensiooni ei tohi manustada veeni vôi intratekaalselt.
VASTUNÄIDUSTUSED: Viirus- ja bakteriaalsed infektsioonid (nt. tuberkuloos ja gonorröa).
ETTEVAATUST! Preparaadi süsteemsel kasutamisel tuleb olla ettevaatlik psühhoosi, osteoporoosi, anastomooseerivate operatsioonide, kasvaja, kaksteistsôrmiksoole- vôi maohaavandi, tuberkuloosi, diabeedi, hüpertoonia, südamepuudulikkuse korral ja kasvueas. Infektsiooni tekkimisel tuleb rakendada infektsioonivastast ravi.
RASEDUS JA IMETAMINE: Loomkatsetes on ravim pôhjustanud väärarenguid (hundikurk, skeletiväärarengud). Pikaajaline ravi glükokortikosteroididega on pôhjustanud nii loomal kui ka inimesel platsenta ja vastsündinu kaalu vähenemist. Vôimalik on neerupealiste koore puudulikkuse tekkimine vastsündinul. Fetotoksilisuse tôttu tuleb glükokortikosteroidide ordineerimisel rasedale olla ettevaatlik.
Metüülprednisoloon eritub rinnapiima ka terapeutiliste annuste kasutamisel ja on lapsele ohtlik.
KôRVALTOIMED: V.a. asendusteraapia, tähendab glükokortikosteroidravi, vôrreldes füsioloogilise seisundiga, alati üleannustamist. Toime ei sôltu ainult annuse suurusest (>7,5 mg/24 tunni jooksul) ja ravi kestusest, vaid ka patsiendi individuaalsest tundlikkusest. Lihasesse ja intra- vôi periartikulaarse süstimise korral tuleb kasutada ôiget tehnikat ning vältida suspensiooni sattumist naha alla, viimasel juhul vôib tekkida naha- ja lihaste atroofia (1/100...1/1000). Allergilise nohu ravil ja peri- vôi intraartikulaarsel süstimisel vôivad tekkida (<1/1000) intrakraniaalse rôhu tôus, allergilised reaktsioonid, anafülaksia. Allergia korral vôib väheneda endogeense kortisooni produktsioon. Ravimi pikaajalisel kasutamisel krooniliste seisundite ravis on tavaline (>1/100) kôrvaltoime hüpokaleemia, naatriumi peetus tursetega, endogeense AKTH ja kortisooli sekretsiooni pärssimine, Cushingi sündroom, kasvupeetus lastel, osteoporoos, lihas- ja nahaatroofia koos haavade mitteparanemisega, suhkurtôve süvenemine vôi latentse suhkurtôve tekkimine. Kuna organismi immuunsus on vähenenud, vôivad ägeneda infektsioonid (eriti tuberkuloos). Harvem vôib tekkida vere koaguleerumisvoime suurenemine (tromboos), hüpertoonia, glaukoom, psüühikahäired, naha alla sattumisel naha- ja lihaste atroofia. Väga harva (<1/1000) intrakraniaalse rôhu suurenemine, allergilised reaktsioonid (anafülaksia, bronhospasm).
KOOSTOIMED: Metüülprednisoloon suurendab tsüklosporiini ja erütromütsiini kontsentratsiooni plasmas. Fenobarbitaali-, fenütoiini- ja karbamasepiinisisaldus väheneb. Ketokonasool suurendab ja rifampitsiin vähendavad metüülprednisoloonisisaldust plasmas.
SÄILITAMINE JA KôLBLIKKUSAEG: Toatemperatuuril, 60 kuud.
PAKEND: Süstelahus (40 mg/ml) 1 ml viaalis.
TOOTJA: Pharmacia & Upjohn.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt