CIPRAMIL 20MG TBL 20MG N28

Retseptiravim

35,72 €


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Citalopramum
Toimeaine kogus
20 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N28

CIPRAMIL® TBL 20MG N28
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Tablett sisaldab 10 mg, 20 mg vôi 40 mg tsitalopraami ; abiainena laktoosi; täite- ja värvaineid.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Tsitalopraam on bitsükliline antidepressant, mis pärsib selektiivselt serotoniini (5-HT) tagasihaaret kesknärvisusteemi sünapsites. Tsitalopraam ei môjusta noradrenaliini sisenemist rakku, mistôttu ta on selektiivseim kôigist uuritud serotoniini tagasihaarde inhibiitoritest. Tsitalopraam ei môjusta ka dopamiini ega gamma-aminovôihappe sisenemist rakku. Puudub antidopamiinergiline, antiadrenergiline, antiserotoniinergiline, antihistamiinergiline ja ka antikoliinergiline (antimuskariinergiline) toime. Tsitalopraam ei pärsi MAO-inhibiitorite toimet.
Tsitalopraam ei seostu bensodiasepiini-, gamma-aminovôihappe- ega ka opioidretseptoritega. Kestva ravi käigus säilub serotoniini tagasihaaret inhibeeriv toime. Nagu enamus tritsüklilisi ja uuemaid ebatüüpilisi antidepressante, ei pôhjusta tsitalopraam muutusi neuromediaatorite retseptoritega seondumises.
Kuna tsitalopraam ei toimi m-kolinoretseptoritesse ega ka á-adrenergilistesse retseptoritesse, siis puuduvad tal ka paljudele antidepressantidele omased kôrvaltoimed (suu kuivamine, sedatsioon ja ortostaatiline hüpotoonia).
Manustamisel suu kaudu imendub tsitalopraam kiiresti. Maksimaalne kontsentratsioon plasmas saabub 2...4 tundi pärast manustamist. Biosaadavus on ligi 100% . Plasma tasakaalukontsentratsioon on vôrdelises sôltuvuses annuse suurusest. Bioloogiline poolväärtusaeg on ligikaudu 1,5 ööpäeva. Tasakaalukontsentratsioon saavutatakse tavaliselt esimesel ravinädalal.
Eakal patsiendil on poolväärtusaeg pikem aeglustunud metabolismi tôttu.
Tsitalopraamil on 4 metaboliiti, millest 3 inhibeerivad serotoniini tagasihaaret nôrgemini kui tsitalopraam ja neljas on inaktiivne. Tsitalopraam eritub neerude ja seedetrakti kaudu.
Ravim ei môjusta südame erutusteket ega vererôhku, mis on oluline eakal patsiendil. Tsitalopraam ei môjusta hematoloogilisi näitajaid ning maksa- ja neerufunktsioone. Ravim ei pôhjusta kehakaalu tôusu ega potentseeri alkoholi toimet.
NÄIDUSTUSED: Depressioon. Ärevuse ja paanikahäired, foobiad, paanikahood agorafoobiaga ja ilma.
ANNUSED: Depressioon: Täiskasvanule manustatakse 1 kord ööpäevas. Algannus 20 mg , toetusravis 20 - 40 mg, vajadusel kuni 60 mg ööpäevas. Ravi jätkatakse piisavalt kaua, maniakaal-depressiivsetel patsientidel tavaliselt 4...6 kuud. Kestva raviga vôib vältida depressioonide kordumist.
Üle 65 aastasel 10...30 mg ööpäevas.
Paanikahäire: Algannus 10 mg, mis ühe nädala möödudes tõstetakse 20 mg-ni. Tavaline annus 20 - 30 mg ööpäevas.
Lapsele ei soovitata, kuna puuduvad kliinilised kogemused.
TÄHELEPANU! Maksapuudulikkusega patsiendil on soovitatav alustada ravi väikeste annustega, patsiendi seisundit tuleb pidevalt jälgida.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ei ole teada.
RASEDUS JA IMETAMINE: Tsitalopraami kasutamise ohutus raseduse ajal ei ole selge. Seetôttu ei soovitata kasutada. Tsitalopraam eritub rinnapiima ja sel teel satub väikestes kogustes ka lapse organismi.
KÕRVALTOIMED: Tsitalopraamil on teada vaid väheseid kôrvaltoimeid. Tavalisemad on iiveldus, suurenenud higistamine, vähenenud süljeeritus, peavalu ja uneaja lühenemine. Kôrvaltoimed on märgatavamad kahel esimesel ravinädalal, ravi jätkudes need tavaliselt kaovad.
KOOSTOIMED: Samaaegne kasutamine koos MAO-inhibiitoritega vôib esile kutsuda hüpertoonilise kriisi. Samaaegne fenotiasiinide kasutamine (nt levomepromasiin) on vahel pôhjustanud tavalisest veidi kôrgemat tsitalopraami kontsentratsiooni plasmas, aga see nähtus ei oma kliinilist tähendust.
ÜLEANNUSTAMINE: Spetsiifilist antidooti ei ole. Ravi on sümptomaatiline: maoloputus, kopsuventilatsiooni tagamine (vajadusel intubatsioon); krampide korral vôib manustada diasepaami. Üleannustamisel korral ei ole täheldatud kardiotoksilist toimet.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: Toatemperatuuril, 5 aastat.
PAKEND: *10 mg tabletid 14 tk või 28tk blisterpakendis, 100tk plastkonteineris.
*20 mg tabletid 14tk, 28tk, vôi 56tk blisterpakendis, 100 tk plastkonteineris.
*40 mg tabletid 28 tk blisterpakendis, 100 tk plastkonteineris.
TOOTJA: H. LUNDBECK A/S
Info - originaal.
Küsi apteekrilt