ZINNAT SUSP GRAN 25MG/ML 100ML

Retseptiravim

12,21 €


Piirhind €12.21

Haigekassa 50% soodustusega €7.35

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Cefuroximum
Toimeaine kogus
25 MG/ML
Ravimivorm / pakend
SUSP GRAN
Kogus pakendis
100ML

ZINNAT SUSP GRAN 125MG/5ML 100ML
ZINNAT suspensiooni toimeaine on tsefuroksiim. ZINNAT suspensioonigraanulid on ettenähtud 50ml või 100ml suspensiooni valmistamiseks. Valmis suspensioon sisaldab 25mg/ml tsefuroksiimi tsefuroksiimaksetiilina.
TOIME: Tsefuroksiim on laia toimespektriga tsefalosporiinirea antibiootikum infektsioonihaiguste ravimiseks.
NÄIDUSTUSED: Otiit, sinusiit, bronhiit, pneumoonia, naha- ja pehmete kudede infektsioonid, uroinfektsioonid, puukborrelioos.
VASTUNÄIDUSTUSED JA HOIATUSED: Preparaati ei tohi kasutada, kui esineb ülitundlikkus tsefalosporiinide suhtes. Informeerida arsti esinevatest muudest haigustest või vaevustest ning kõikidest teistest tarvitatavatest ravimitest. Maohappesust vähendavad ravimid võib vähendada ZINNAT'i imendumist.
RASEDUS JA IMETAMINE: Raseduse ja imetamise ajal tohib preparaati kasutada juhul kui arst nii soovitab.
ETTEVAATUST: Informeerida kindlasti arsti esinenud allergiast penitsilliini suhtes. Mõnel inimesel, kellel on tekkinud allergiline reaktsioon penitsilliinile, võib see tekkida ka tsefalosporiini suhtes. Sarnaselt teistele antibiootikumidele võib tsefuroksiimi pikaajaline kasutamine kaasa tuua kõhulahtisuse, soori jms. Sellisel juhul tuleb ravikuur katkestada ning pöörduda arsti poole. Kui tekib tugev kõhulahtisus, informeerida sellest kohe oma arsti, sest ravim on üksikutel juhtudel põhjustanud rasket sooltehaigust, mida nimetatakse pseudomembranoosseks koliidiks. Informeerida arsti, kui patsiendil on suhkruhaigus. ZINNAT sisaldab sahharoosi ning suhkruhaigusega inimesed peavad selle kasutamisel olema ettevaatlikud. Lyme'i tõve e. puukborrelioosi ravimisel võib tekkida ravimile reaktsioon, mis väljendub ravimi sissevõtmise järgselt tekkiva nõrkuse, palaviku, punetuse, südamepekslemise või nahalööbena. See on tavaline ja harilikult isemööduv reaktsioon antibiootikumravile selle haiguse korral.
KASUTAMISE JUHEND: ZINNAT suspensioon sobib patsientidele, kes eelistavad vedelaid ravimeid nt. lapsed ja vanurid. Ta on magusa maitsega ning pakendis on ka mõõtelusikas. ZINNAT suspensiooni saab kasutada paljude infektsioonhaiguste ravimiseks, mille hulka kuuluvad ülemiste hingamisteede infektsioonid (keskkõrvapõletik, põskkoopapõletik, angiin, neelupõletik), alumiste hingamisteede infektsioonid (kopsupõletik, bronhiit), kuseteede infektsioonid (neeruvaagnapõletik, põiepõletik, kusejuhapõletik), gonorröa, naha ja pehmete kudede infektsioonid (furunklid, naha mädased põletikud); Lyme'i tõbi varases staadiumis täiskasvanutel ja üle 12-aastastel lastel.
ANNUSTAMINE: ZINNAT'it tuleb võtta pärast sööki, kuna siis imendub ta kõige paremini. Graanuleid ei tohi segada kuuma joogiga. Lahustamiseks sobib jahe vesi. Valmistehtud suspensiooni peab hoidma alla 30°C temperatuuril ning võib vajadusel hoida külmkapis. Valmis ravim on kõlblik 10 ööpäeva.
* Ravimi valmistamine: 1. Raputada pudelit nii, et graanulid liiguksid selles vabalt.
2. Lisada vett nii palju, nagu on näidatud korgikattel (kriipsuni).
3. Pöörata pudel korgiga allapoole ning raputada seda umbes 15 sekundit.
4. Pöörata pudel taas õigetpidi ning raputada veel tugevalt.
Enne igakordset ravimi sissevõtmist tuleb pudelit alati raputada. Vajalikku ravimi annust võib lahjendada piima või mahlaga, sellisel juhul tuleb see kohe sisse võtta. Erinevate infektsioonide korral on ravimi annused erinevad. Arst määrab vajaliku annuse. Ravimit tuleb sisse võtta 2 korda päevas ning tavaliselt kestab ravikuur 5...10 päeva.
KÕRVALTOIMED: Tsefuroksiimi kõrvaltoimed on tavaliselt kerged ja mööduvad. Sarnaselt teistele suu kaudu manustatavatele tsefalosporiinidele võib väga harva tekkida raske punetav nahalööve. Esinenud on ka ülitundlikkusnähte (nahalööbed, naha sügelemine, nõgestõbi jms.), väga harva shokk.
Mõnedel patsientidel võib tekkida seedehäireid iivelduse, oksendamise või kõhulahtisuse näol. Tekkida võib peavalu. Tsefalosporiinide kasutamine võib väga harva põhjustada naha kollasust.
ÜLEANNUSTAMINE: Liiga suure annuse võtmine võib põhjustada kesknärvisüsteemi erutusnähte, mis võib viia kuni krampideni.
SÄILITAMINE: Säilitada temperatuuril mitte üle 30°C. Valmissuspensioon säilib 10 päeva ning seda võib hoida külmkapis.
TOOTJA: GLAXO/WELLCOME
Info - originaal.
Küsi apteekrilt