TRUXAL TBL 25MG N100

Retseptiravim

4,76 €

0,05 €/tk


Piirhind €4.76

Haigekassa 50% soodustusega €3.63

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Chlorprothixenum
Toimeaine kogus
25 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N100

TRUXAL TBL 25MG N100
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Kaetud pruuni värvi tabletid, sisaldavad kloorprotikseenvesinikkloriidi vastavalt 25 mg, 50 mg vôi 100 mg; abiainetena laktoosi jt.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Kloorprotikseen on laia kasutusalaga sedatiivne tioksanteenirühma neuroleptikum. TRUXAL leevendab vôi kôrvaldab ärevust, sundmôtteid, psühhomotoorset agiteeritust, rahutust, unetust, hallutsinatsioone, luulusid ja teisi psühhootilisi sümptoome. Väikeste annuste korral on kloorprotikseenil antidepressiivne toime. Erinevalt fenotiasiinidest ei tekita kloorprotikseen valguskartlikkust, naha vôi silma vörkkesta pigmentatsiooni ja kontaktdermatiiti. Neuroleptikumide antipsühhootiline toime pôhineb nende dopamiini- (ja arvatavasti ka serotoniini-) retseptorite blokeerimisel. Sarnaselt teistele neuroleptikumidele tôstab kloorprotikseen prolaktiini sisaldust seerumis. Suukaudu manustamisel saabub toimeaine maksimaalne kontsentratsioon plasmas 3 (1...4) tunni pärast. Biosaadavus on 40%. Poolväärtusaeg 9...10 t. Terapeutiline kontsentratsioon seerumis on 0,04...0,3 mg/ml (127...950 nmol/l). Eritumine toimub peamiselt rooja ja uriiniga.
NÄIDUSTUSED: Äge või krooniline skisofreenia jt. psühhoosid. Maniakaalsed seisundid.
ANNUSTAMINE: Individuaalne. Rasketel rahutusjuhtudel 25...100 mg, isegi kuni 200 mg ööpäevas. Psühhooside korral on annus üldiselt 150...500 mg ööpäevas, kuid see on väga individuaalne. Üksikjuhtudel on vajalik annus olnud isegi üle 1000 mg, teistel juhtudel on piisanud 30...50 mg 3 korda ööpäevas. Depressioonide korral saab parima tulemuse väikese annusega - 15...30 (50) mg 3 korda ööpäevas, toetusravi puhul vôib annus olla veelgi väiksem. Psühhoteraapia toetusravina 15...30 mg 3...5 korda ööpäevas. Neurooside korral on annus väga individuaalne - 5+15+50 mg ööpäevas. Rasketel juhtudel manustatakse alguses küllalt suuri annuseid, mistôttu tuleb ravi alustada statsionaaris ja hiljem jätkata ambulatoorselt. Sageli on sobiv jagada ööpäevane annus nii, et hommikuti antakse väiksem ning ôhtuti suurem annus. Psühhosomaatiliste haiguste korral piisab väikestest annustest - 5+10+15 mg ööpäevas, hiljem vôib vajadusel annust suurendada. Üldpraktikas ei ordineerita suuremaid annuseid kui 150 mg. Uinutina 15...25 mg 1...1½ tundi enne magamaminekut.
*Lapsed - annustamine sôltub patsiendi east, reaktsioonist ja seisundi raskusest. Tavaliselt 0,5...2 mg/kg ööpäevas jagatuna 2...4 annuseks. Raskematel juhtudel vôib kasutada suuremaid annuseid. Unehäirete korral 0,25...0,5 mg/kg kella 7 paiku ôhtul 10...14 päeva jooksul.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus tioksanteenide suhtes. Kollaps, kesknärvisüsteemi pidurdus, äge alkoholi-, barbituraadi- ja opiaadimürgistus, komatoossed seisundid. Vere düskraasia, feokromotsütoom.
RASEDUS JA IMETAMINE: Raseduse ajal ei soovitata kasutada, kuigi loomkatsed ei ole näidanud ohtu lootele. Imetamise ajal tuleb olla ettevaatlik, terapeutilistes annustes eritub kloorprotikseen väikeses koguses rinnapiima.
KÕRVALTOIMED: Tavaliselt unisus, tahhükardia, suukuivus, higierituse suurenemine ja akommodatsioonihäired, mis taanduvad ravi käigus. Ortostaatiline hüpotoonia. Vahel vôib esineda uimasust, menstruatsioonihäired, eksanteemi ja kôhukinnisust; väga harva ekstrapüramidaalhäired. Üksikjuhtudel vôib esineda krambivalmiduse tôusu ja môôdukat mööduvat leukopeeniat.
LIIKLUSOHTLIKKUS: Preparaat on liiklusohtlik.
KOOSTOIMED: Kloorprotikseen vôib muuta organismi reaktsiooni alkoholi, barbituraatide ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate ainete suhtes. Neuroleptikumid vôivad suurendada vôi vähendada vererôhku langetavate ainete toimet. Samaaegne liitiumi kasutamine vôib suurendada neurotoksilist toimet. Tritsüklilised antidepressandid ja neuroleptikumid inhibeerivad vastastikku teineteise metabolismi. Kloorprotikseen vähendab levodopa ja adrenomimeetikumide toimet ja môjustab kolinoblokeerivate ainete toimet. Metoklopramiidi ja piperasiini samaaegne kasutamine suurendab ekstrapüramidaalhäirete tekke ohtu.
ETTEVAATUST! Ettevaatlik tuleb olla kardiovaskulaarse puudulikkuse, raskekujulise müasteenia vôi ravimata glaukoomi korral.
ÜLEANNUSTAMINE: Surmav annus vôib olla 2,5...4 mg/kg.
*Üleannustamise sümptoomid: unisus, kooma, mioos, hüpotensioon, tahhükardia, krambid, muutused EKG-s, sokk, hüper- ja hüpotermia, neerukahjustus. *Ravi on sümptomaatiline, südameveresoonkonda ja hingamist toetav. Adrenaliini ei tohi kasutada, sest vererôhk vôib veelgi langeda. Krampide puhul diasepaam, ekstrapüramidaalhäirete korral biperideen.
KÕLBLIKKUS JA SÄILITAMINE: 5 aastat, toatemperatuuril.
PAKEND: Tabletid 25 mg 100 tk. plastkonteineris, 50 mg 50 tk. plastkonteineris, 100 mg 100 tk. plastkonteineris.
TOOTJA: H. LUNDBECK A/S
Info - originaal.
Küsi apteekrilt