TRISEQUENS TBL 1MG N6;1MG+2MG N10; 2MG N12 (N28)

Retseptiravim

10,53 €


Piirhind €10.53

Haigekassa 50% soodustusega €6.51

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Norethisteronum Estradiolum
Toimeaine kogus
1 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N6

TRISEQUENS TBL N28
KOOSTIS: 12 sinist tabletti markeeringuga "NOVO 280" - 1 tablett sisaldab 2 mg östradiooli (hemihüdraadina). 10 valget tabletti markeeringuga "NOVO 281" - 1 tablett sisaldab 2 mg östradiooli (hemihüdraadina) ja 1 mg norethisteroonatsetaati. 6 punast tabletti markeeringuga "NOVO 282" - 1 tablett sisaldab 1mg östradiooli (hemihüdraadina). Värvained: indigotiin E132, punane raudoksiid E172. Teised koostisained: laktoosmonohüdraat, maisitärklis, zelatiin, talk, magneesiumstearaat, metüülhüdroksüpropüültselluloos ja triatsetiin. Iga Trisequens'i kalenderkettaga pakend sisaldab 28 tabletti.
OMADUSED: Trisequens on kolmefaasiline hormoonpreparaat, mis sialdab loodusliku inimöstrogeeniga identset östradiooli ja progestogeeni sobivas vahekorras ning on mõeldud menopausiga seonduvate vaevuste kergendamiseks.
NÄIDUSTUSED: Trisequens'i soovitatakse naistele, kes kannatavad menopausiga kaasnevate nähtude all. Menopaus - menstruatsiooni lõplik lakkamine - toimub tavaliselt 45. ja 55. eluaasta vahel. Menopausiga kaasnevad nähud võivad alata enne viimast menstruatsiooni ja jätkuda mitme aasta jooksul pärast seda. Selle loomuliku elumuutuse jooksul lõpetab organism järk-järgult kahe suguhormooni, östrogeeni ja progesterooni, tootmise. Menstruatsioonid toimuvad järjest harvemini, kuni lõpuks lakkavad täielikult. Hormoonide taseme langus põhjustab paljudel naistel vaevusi - kuumad hood, öine higistamine, unetus, tupe kuivus, ebaregulaarne vereeritus, peavalu, tujukus, kontsentratsioonivõime langus või energia vähenemine. Trisequens asendab organismis puuduvaid hormoone. Trisequens on näidustatud ka osteoporoosi vältimiseks. Osteoporoos on luu mineraalainete vähenemine, mis põhjustab luukoe nõrgenemist või isegi luumurde. Kõige sagedamini haaratud piirkondadeks on randme- ja puusaluud ja /või selgroolülid. Östrogeenitaseme langus menopausi ajal ja pärast seda suurendab luu mineraalainete kadu. Paljud uuringud näitavad, et asendades organismi östrogeeni, saab aeglustada või pärssida luu mineraalainete vähenemist ja pidurdada osteoporoosi kujunemist, enne kui see põhjustab luumurde.
VASTUNÄIDUSTUSED: *Kui ollakse rase või kahtlustatakse seda; *esineb või kahtlustatakse rinna- või emakaepiteelivähki; *on kunagi olnud rinnavähk; *põetakse ainevahetushaigust porfüüriat; *ollakse allergiline ravimi mõne komponendi suhtes.
TÄHELEPANU: Patsiendi huvides peaks arst ta enne Trisequens-ravi alustamist põhjalikult läbi vaatama, pöörates tähelepanu ka perekonna meditsiinilisele taustale. Ravile eelnev ja hilisem regulaarne kontroll peaks sisaldama üldist günekoloogilist läbivaatust, vererõhu mõõtmist, rindade ja kõhu läbivaatust. Pidage silmas, et olemasolevad emakafibroidid võivad östrogeenravi käigus suureneda ning endometrioosisümptomid ägeneda. Arst peaks teadma, kui patsient põeb ägedat või kroonilist maksahaigust või on seda põdenud, mistõttu maksafunktsiooniproovid ei ole normaliseerunud; on või on olnud veenitrombe, mis on seotud östrogeeni manustamisega (N: suukaudsed rasestumisvastased vahendid); on tekkinud ebaselge põhjusega vereeritus tupest. Kui olete varem võtnud ainult östrogeeni, peaks arst enne Trisequens-ravi alustamist tegema läbivaatuse uurimaks emakaepiteeli ülestimulatsiooni võimalust.
KOOSTOIMED: Ilma arsti ettekirjutuseta ei tohiks koos Trisequens'iga võtta teisi östrogeeni sisaldavaid ravimeid. Hoiatada arsti, kui tarvitatakse antidepressante, epilepsia- või tuberkuloosiravimeid või plaanitakse seda teha. Kui ravitakse samal ajal kõrgvererõhutõbe või ollakse põdenud migreeni, diabeeti, epilepsiat, astmat või mõnda südamehaigust, siis käia regulaarselt arsti juures.
KAS Trisequens ON RASESTUMISVASTANE VAHEND? Pärast menstruatsioonide lõppemist või emaka eemaldamist ei ole rasestumine võimalik. Kui patsient on veel fertiilses eas või pole kindel, kas menopaus on lõplik, peaks teadma, et Trisequens ei väldi rasestumist.
VÄHIRISK? Uuringud näitavad, et pikaajaline ravi ainult östrogeeniga suurendab emakaepiteelivähki haigestumise riski. Seetõttu sisaldab Trisequens nii östrogeeni kui ka progesterooni. On kindlaks tehtud, et progestogeeni lisamine ravisse vähemalt 10 päeval menstruaaltsükli jooksul, kaitseb emakaepiteeli ning vähendab emakavähki haigestumise riski samale tasemele kui hormoonasendusravi mitte saavatel naistel. On väljendatud muret võimaliku rinnavähiohu üle östrogeenravi saavate naiste hulgas. Ehkki paljud uuringud pole täheldanud rinnavähki haigestumuse tõusu östrogeeniga ravitud naiste hulgas, on mõned uuringud siiski näidanud haigusjuhtude arvu vähest suurenemist pikaajalise ravi (N: 10 aastat või enam) puhul. Mitme tuhande naise uuringud ei ole näidanud suremuse tõusu rinnavähi tõttu östrogeeniga ravitud naiste hulgas.
ANNUSTAMINE: Trisequens on kolmefaasiline preparaat, mis sisaldab östrogeeni ja progestogeeni. Tablette manustatakse suu kaudu 1 korda päevas, regulaarselt iga päev.
MILLAL ALUSTADA? Kui esineb veel menstruatsioone, siis võetakse esimene Trisequens'i tablett viiendal menstruatsioonipäeval. Kui menstruatsioone enam ei ole või nad on ebaregulaarsed, võib Trisequens-ravi alustada kas kohe peale välja kirjutamist või vastavalt arsti soovitusele. Võtta 1 tablett päevas, soovitavalt iga päev samal kellaajal, kuni 28 tabletti on võetud. Neelata tablett alla klaasi veega. Trisequens'i tabletid on mugavas kalenderpakendis, mis aitab võtta õige tableti õigel päeval. 1faas - võtta 12 päeva siniseid tablette. 2faas - järgmised 10 päeva võtta sisse valged tabletid. 3faas - viimased 6 päeva võtta 6 punast tabletti. Tänu kalenderpakendile on teada, kas ettenähtud tablett on juba võetud või mitte. Kohe pärast ühe pakendi tühjakssaamist alustada uue pakendiga, järgides juhiseid. Kui unustatakse võtta tablett tavalisel ajal, võtta ta esimesel võimalusel. Kui ei võetud ununenud tabletti enne tavalist aega järgmisel päeval, siis visata see minema ja jätkata ravi nagu tavaliselt. Tavaliselt algab menstruatsioon sel ajal kui võtate punaseid või viimaseid valgeid tablette. See on nii, sest Trisequens imiteerib loomulikku menstruaaltsüklit. Igal naisel on vooluse kogus erinev, kuid harva on see suur. Madala östrogeeniaannusega tablettide (punased tabletid) manustamine tsükli viimases järgus hoiab ära menopausi sümptomite tekke menstruatsiooni ajal. Trisequens-ravi võib lõpetada igal ajal, siis järgneb sellele tavaliselt menstruatsioon.
KUI KAUA TULEKS Trisequens'i TARVITADA? Tavaliselt ei määra arst Trisequens'i kauemaks kui üheks aastaks korraga, sest regulaarne günekoloogiline läbivaatus ja rindade arstlik kontroll on oluline. Kui soovitakse mingil põhjusel lõpetada Trisequens'i manustamise, siis pidada arstiga nõu.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses peab organism kohanema uue hormonaalse tasandiga. See võib põhjustada esimese paari ravikuu jooksul ajutisi kõrvaltoimeid - rindade valulikkus ning määrimine ja/või vereeritus. Kui need nähud ei kao esimese 3 ravikuu möödudes, konsulteerida arstiga. Võib esineda ka iiveldus, peavalu ja tursed. On andmeid nahaärritusest, migreenist, astmast ja sapikividest. Mainitud kõrvalnähud on oma loomult tavaliselt ajutised ja kaovad peagi. Kui nad siiski jäävad püsima või on liiga ebamugavad, pidada nõu arstiga. On täheldatud ka rinna- ja emakaepiteelivähki, veenitrombe, muutusi maksatalitluses.

MILLAL PEAB LÕPETAMA RAVIMI VÕTMISE? Pöörduda otsemaid arsti poole, kui tekib mõni järgmistest nähtudest: veenitromboos, veenipõletik (flebiit), naha ja silmade kollasus, äkiline migreenilaadne peavalu, ootamatu nägemishäire, märgatav vererõhu tõus, teadaolev või arvatav rasedus.
SÄILITAMINE: Kuivas, valguse eest kaitstult, temperatuuril 25°C, mitte lasta külmuda.
TOOTJA: NOVO NORDISK
Info - originaal.
Küsi apteekrilt