TRAVOCORT KREEM 10MG+1MG/G 15G

Retseptiravim

6,76 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €6.76

Haigekassa 50% soodustusega €4.63

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Isoconazolum Diflucortolonum
Toimeaine kogus
10 MG/G
Ravimivorm / pakend
KREEM
Kogus pakendis
15G

TRAVOCORT CR 15G.
Kreem.
Isokonasool, diflukortoloon.
INN: Isoconazolum, Diflucortolonum.
ATC-kood: D01AC20.
RAVIMVORM JA TOIEMAINETE SISALDUS: 1g kreemi sisaldab 10mg isokonasoolnitraati ja 1mg (0,1%) diflukortoloon-21-valeraati. Abiainetena poolvedelat parafiini, valget vaseliini, polüsorbaat 60, sorbitaanstearaati, tsetüülstearüülalkoholi, raskemetallide ioonide sidumiseks 0,1% etüleendiamiintetraäädikhappe dinaatriumsoola. TRAVOCORT kreem on ôli/vesi emulsioon, millest 70% moodustab puhastatud vesi.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Isokonasoolnitraati kasutatakse naha seenhaiguste korral. Ta omab väga kôrget antimikroobset toimespektrit. Toimib termatofüütidesse, pärm- ja hallitusseentesse. Toimib ka gram-positiivsetesse bakteritesse. Diflukortoloonvaleraat pärsib pôletikulist protsessi pôletikuliste ja allergiliste nahahaiguste korral ning kôrvaldab sellised subjektiivsed aistingud nagu sügelus, pôletustunne vôi valu.
NÄIDUSTUSED: Glükokortikosteroidravi vajav isokonasoolile tundlike seente poolt pôhjustatud naha seeninfektsioon.
ANNUSTAMINE JA MANUSTAMINE: Kui arst pole teisiti määranud, siis kanda kreemi 2 korda ööpäevas kahjustatud nahapiirkonnale. Sôrmedevahelise ala ning jalalaba kahjustuse korral on soovitav kasutada marlimähist, millele kanda kreem. Peale pôletikuliste vôi ekseemisarnaste sümptomite kadumist nahal, kuid mitte hiljem kui 2-e nädala pärast, lôpetada ravi TRAVOCORT kreemiga.
VASTUNÄIDUSTUSED: Tuberkuloossed vôi süfiliitilised protsessid ravitaval pinnal, tuulerôuged, vaktsineerimised, sammaspool, raseduse kolmel esimesel kuul tuleks vältida kortikoide sisaldavate välispidiste ravimite tarvitamist. Vältida pikaajalist kasutamist vôi suurte nahapindade määrimist kreemiga.
KôRVALTOIMED: Üldiselt on preparaat hästi talutav. Harva vôimalikud allergilised nahareaktsioonid. TRAVOCORT kreemi manustamisel suurtele kehapindadele (10% vôi rohkem kehapinnast) ja/vôi pikaajaliselt (üle 4 nädala) on vôimalikud nahaatroofia, teleangiektaasia, perioraalne dermatiit, hüpertrihhoos. TRAVOCORT kreemi kasutamisel vastsündinutel, rasedatel vôi rinnaga toitvatel naistel pikemat aega vôi suurtel kehapindadel pole välistatud neerupealiste koore hüpofunkstioon (eriti kreemi kasutamisel raseduse viimastel nädalatel).
HOIATUSED JA ETTEVAATUSABINôUD: TRAVOCORT kreemi kasutamisel näopiirkonnas vältida kreemi sattumist silma.
PAKEND: Kreem tuubis 15g.
TOOTJA: SCHERING AG, Saksamaa.
Küsi apteekrilt