TOBRADEX SILMATILGAD, SUSP 1MG+3MG/ML 5ML

Retseptiravim

5,11 €


Piirhind €4.83

Haigekassa 50% soodustusega €3.94

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Dexamethasonum Tobramycinum
Toimeaine kogus
1 MG/ML
Ravimivorm / pakend
SILMATILGAD
Kogus pakendis
5ML

TOBRADEX
Alcon

Silmasuspensioon

Tobramütsiin, deksametasoon
INN. Tobramycinum, Dexamethasonum
ATC-kood. S01CA01
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Steriilne silmasuspensioon sisaldab 0,3% tobramütsiini,0,1% deksametasooni; konservandina 0,01% bensalkooniumkloriidi.
Näidustused. Silmapõletikud,mil on vajalik samaaegne antibakteriaalne ja põletikuvastane ravi.
Annustamine. Enne tarvitamist tuleb suspensiooni tugevasti loksutada.
Raskejulise põletiku korral 1-2 tilka iga tunni järel kuni põletikunähtude taandumiseni (tavaliselt 24-48 tundi). Tilgutamissagedust tuleb vastavalt sellele järk-järgult vähendada.
Kergema ja keskmise raskusega põletiku korral 1-2 tilka 4-6 korda ööpäevas.
Vastunäidustused. Keratitis dendritica ja mitmed viiruslikud sarv-ja sidekestapõletikud. Silma tuberkuloos ja seenhaigused. Ülitundlikkus ravimi suhtes.
Ettevaatust! Pikaajaline kasutamine võib põhjustada glaukoomi ja tagumise subkapsulaarse katarakti teket, suureneb sekundaarse infektsiooni tekkimise oht.
Glükokortikosteroidid võivad aeglustada kudede armistumist,seega tuleb olla ettevaatlik, kui sarvkest või skleera onõhenenud - perforatsiooni oht. Ägeda mädase põletiku korral võivad glükokortikosteroidid varjata või süvendada olemasolevat infektsiooni. Üle 10 päeva kasutamiselon vajalik silma siserõhu mõõtmine ja biomikroskoopiline kontroll.
Rasedus ja imetamine. Preparaadi ohutus lootele ei ole kindlaks tehtud, ravimit ei tohi raseduse ajal pikaajaliselt kasutada. Imetamise ajal kasutada ettevaatlikult.
Kõrvaltoimed. Ülitundlikkusreaktsioon lokaalselt kasutatavale antibiootikumile tekib sageli - laugude sügelemine, -turse ja konjunktiivi punetus. Üheaegsel paikse ja süsteemse toimega aminoglükosiidide manustamisel on vaja jälgidanende sisaldust seerumis. Glükokorikosteroidi kõrvaltoimeks võibolla silma siserõhu tõus, tagumise subkapsulaarse katarakti teke ning haava armistumise aeglustumine.
Omadused ja farmakokineetika. Deksametasoon on tugevatoimeline sünteetiline glükokortikosteroid, tema põletikuvastane toimeon 30-50 korda tugevam kui kortisoonil. Preparaat on hormooni mikrosuspensioon, mille viskoossust on tõstetudhüdroksüetüültselluloosiga. Tobramütsiin annab ravimile antimikroobse toime. Laia toimespektriga vesilahustuv aminoglükosiid toimib gramnegatiivsetesse ja-positiivsetesse mikroorganismidesse (s.h. silma jaoks kõige ohtlikum Pseudomonas aeruginosa ja kõige sagedamini esinev Staphylococcus aureus). Tundlikud on ka teised stafülo- ja streptokokid, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter aerogenes, Proteus`e indoolpositiivsed ja -negatiivsed tüved, Haemophilus influenzae, Haemophilus aegyptius, Moraxella lacunata, Acinetobacter calcoaceticus, mõned Neisseria tüved. Ravimi pikaajalisel kasutamisel võib kujuneda mikroobide resistentsus.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 3 aastat.
Pakend. Steriilne silmasuspensioon, 5 ml polüetüleenist pudel-tilgutis.

Info - tootja esindajalt 17.07.02
Küsi apteekrilt