TERTENSIF TBL 2,5MG N30

Retseptiravim

8,27 €


Piirhind €4.2

Haigekassa 50% soodustusega €7.42

Haigekassa 75% soodustusega €6.99

Haigekassa 90% soodustusega €6.74

Haigekassa 100% soodustusega €6.57


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Indapamidum
Toimeaine kogus
2.5 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

TERTENSIF TBL 2,5MG N30
KOOSTIS: Ühes kaetud tabletis on 2,5mg indapamiidhemihüdraati.
OMADUSED: Vererõhku alandav vahend TERTENSIF on mitte-tiasiidne sulfoonamiidi derivaat. 2,5mg-se päevase annuse puhul on TERTENSIF'il 24 tunnine prolongeeritud antihüpertensiivne toime, mille aluseks on toime veresoontele. suuremate annuste puhul ei tugevne antihüpertensiivne efekt märkimisväärselt. Samal ajal diureetiline efekt tugevneb. TERTENSIF vähendab veresoonte hüperreaktiivsust vastusena noradrenaliini toimele kõrgvererõhuhaigetel ja langetab üldist vaskulaarset vastupanu ja arterioolide vastupanu, TERTENSIF ei mõjuta rasvade ega süsivesikute ainevahetust isegi diabeetikutest kõrgvererõhuhaigetel.
NÄIDUSTUSED: Essentsiaalne hüpertensioon.
VASTUNÄIDUSTUSED: Vahetult eelnenud tserebro-vaskulaarsed atakid, tõsised maksafunktsiooni häired.
ETTEVAATUST: Jälgida seerumi kaaliumi ja kusihappe sisaldust, eriti järgnevatel juhtudel: patsientidel, kes on disponeeritud hüpokaleemiale või on tundlikud selle suhtes (südamehaiged, digitaalist või lahtisteid saavad patsiendid, vanurid ja hüperaldosteronismiga patsiendid). Mitte määrata TERTENSIF'i koos teiste kaaliumi välja viivate diureetikumidega. Podagrahaigetel, kes saavad spetsiaalset ravi. Kliiniliste andmete puudulikkuse tõttu tuleb hoiduda ravimi manustamisest rasedatele ja imetavatele emadele.
KÕRVALTOIMED: Nagu teisedki ravimid, võib TERTENSIF anda mõnedel patsientidel kõrvaltoimeid: hüpokaleemiat, väsimust, ortostaatilist hüpotensiooni. Seerumi kusihappesisaldus võib vähesel määral tõusta, kuid ägedaid podagraatakke seda haigust varem mittepõdenutel ei ole kirjeldatud. Võimalik on ka allergiline reaktsioon.
ANNUSTAMINE: Annus on 1 tablett päevas ükskõik, kui kõrge vererõhk ka poleks. TERTENSIF'i toimemehhanism välistab range soolavaba dieedi vajaduse.
ÜLEANNUSTAMINE: TERTENSIF'i toimet on uuritud annustel kuni 40mg päevas, mis on kuni 16 korda kõrgem terapeutilisest doosist. Nende annuste puhul täheldatakse väljendunud diureetilist toimet ja peab jälgima seerumi kaaliumisisaldust. Ravimi toksilisust ei ole täheldatud.
TOOTJA: SERVIER
Info - originaal.
Küsi apteekrilt