SUMAMED TBL 500MG N3

Retseptiravim

7,49 €


Piirhind €4.3

Haigekassa 50% soodustusega €6.59

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €5.69


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Azithromycinum
Toimeaine kogus
500 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N3

SUMAMED TBL 500MG N3

RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS:
Tablett, mis sisaldab 500 mg asitromütsiindigidraati.
OMADUSED:
SUMAMED on laia toimespektriga uus makroliitide gruppi kuuluv antibiootikum - laia toimespektriga asaliidid. Peale struktuursete erinevuste erineb asitromütsiinteistest makroliitidest ka antibakteriaalsete ja farmakokineetiliste omaduste poolest.

Ta on aktiivne grampositiivsete mikroobide suhtes: püogeensed streptokokkid, S. pneumoniae, S.viridans, stafülokokkid, C. diphteriae. Preparaat on mõõdukalt aktiivne ka enterokokkide suhtes. Gramnegatiivsete mikroobide osas on SUMAMED aktiivne järgmiste mikroobide suhtes: H. influenzae, H. parainfluenzae, B. catarrhalis, B. pertussis, B. parapertussis, L..pneumophilia, Shigella, Salmonellae, Yersiniae, E. coli. Lisaks sellele on asitromütsiin aktiivne ka mitmete sugulisel teel levivate haiguste suhtes ( N.gonorrhoeae, C. trichomatis ), enamik anaeroobidest, spiroheedidest ( T. pallidum, B. burgdorferi ), mükoplasmad, C.pneumoniae, L. monocytogenes.
Pärast peroraalset manustamist imendub asitromütsiin hästi ja jaguneb erinevate kudede vahel, kus saavutatakse antibiootikumi kõrge kontsentratsioon. See on palju kõrgem kui kontsentratsioon vereseerumis. SUMAMEDIL on pikk poolväärtusaeg ja ta eritub kudedest aegalselt. Need preparaadi omadused võimaldavad manustada teda ainult üks kord õõpäevas ja lühendada ravi kestvust. Asitromütsiini hea tungimine rakkudesse ja kogunemine leukotsüütidesse, millega ta transporditakse põletiku koldesse, omab suurt tähtsust preparaadi antimikroobse aktiivsuse jaoks in vivo.
Asotromütsiin eritub sapiga ja vähemal määral neerude kaudu.
NÄIDUSTUSED:
Ülemiste hingamisteede infektsioonid (angiin, sinusiit ), keskkôrvapôletik,
sarlakid;
Alumiste hingamisteede infektsioonid ( bakteriaalne ja atüüpiline bronhiit );
Naha ja nahaaluste kudede infektsioonid (impetiigo, teistkordselt infitseeritud dermatoosid);
Urogenitaalsed infektsioonid: gonorröa ja mittegonorröaline uretriit ja/või tservitsiit.
ANNUSTAMINE:
SUMAMEDI tuleb manustada vähemalt tund enne sööki või kaks tundi pärast sööki.
Täiskasvanutele ülemiste ja alumiste hingamisteede, naha- ja nahaaluste kudede infektsioonide korral esimesel päeval: 500 mg ( 1 tablett ) üks kord ööpäevas. Teisest kuni viienda päevani 250 mg (1/2 tabletti) kord ööpäevas.
Urogenitaalsüsteemi infektsioonide korral: 1 g ( 2 tabletti ) ühekordelt.
VASTUNÄIDUSTUSED.
Ülitundlikkus makroliitide suhtes.
KÕRVALTOIMED:
SUMAMED kutsub harva esile kõrvaltoimeid. Enamikel juhtudel on kõrvaltoimed nõrgalt väljendunud, mööduva iseloomuga ja ei nõua ravi katkestamist. Võimalikud on kõrvaltoimed seedetrakti piirkonnas (iiveldus, valud kõhus, oksendamine ja kõhulahtisus). Nahalööbed tekivad harva. Võimalik on transitoorne maksafermentide aktiivsuse tõus.
KOOSTOIMED:
Asitromütsiin ei mõju teofülliini kontsentratsioonile veres. Antatsiidid ja H2 - retseptorite blokatorid ei avalda olulist toimet SUMAMÉDI imendumisele.
ETTEVAATUST!
Vaatamata sellele, et pole täheldatud asitromütsiini teratogeenseid efekte, ei ole teda soovitav määrata rasedatele naistele kuna puuduvad piisavad kliinilised kogemused.
Haigetel, kellel on nõrgalt väljendunud neerutalitluse häired ( kreatiini kliirens üle 40 ml/min ) , ei ole vaja muuta annuseid.
Asitromütsiini ei ole soovitav määrata inimestele, kellel on rasked neerutalitluse häired.
MÄRKUSED:
SUMAMEDI erilised farmakokineetilised omadused lubavad läbi viia üsna lühikese ravikuuri. Eelnevalt toodud näidustuste puhul ei ole vajalik pikendada ravi.
KÕLBLIKKUSAEG JA SÄILITAMINE:
Säilitada toatemperatuuril suletult originaalpakendis.
Kõlblikkusaeg on näidatud pakendil.
PAKEND:Tabletid, 500 mg, 3 tabletti pakendis.
TOOTJA: PLIVA, Poola.
MAALETOOJA: AS Magnum Pro Med, tel 27 447650

Ravimpreparaadi info on kooskõlastatud Riigi Ravimiametis 09.12.97
Küsi apteekrilt