SUMAMED CAPS 250MG N6

Retseptiravim

7,49 €


Piirhind €4.3

Haigekassa 50% soodustusega €6.59

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €5.69


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Azithromycinum
Toimeaine kogus
250 MG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N6

SUMAMED CAPS 250MG N6
INN. Azithromycinum
ATC-kood: J01FA10

RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS:
Kapsel, mis sisaldab 250 mg asitromütsiindihüdraati.
OMADUSED:
SUMAMED on laia toimespektriga uus makroliitide gruppi kuuluv antibiootikum - laia toimespektriga asaliidid. Peale struktuursete erinevuste erineb asitromütsiin teistest makroliitidest ka antibakteriaalsete ja farmakokineetiliste omaduste poolest.
Ta on aktiivne grampositiivsete mikroobide suhtes: püogeensed streptokokkid, S. pneumoniae, S.viridans, stafülokokkid, C. diphteriae. Preparaat on mõõdukalt aktiivne ka enterokokkide suhtes. Gramnegatiivsete mikroobide osas on SUMAMED aktiivne järgmiste mikroobide suhtes: H. influenzae, H. parainfluenzae, B. catarrhalis, B. pertussis, B. parapertussis, L..pneumophilia, Shigella, Salmonellae, Yersiniae, E. coli. Lisaks sellele on asitromütsiin aktiivne ka mitmete sugulisel teel levivate haiguste suhtes ( N.gonorrhoeae, C. trichomatis ), enamik anaeroobidest, spiroheedidest ( T. pallidum, B. burgdorferi ), mükoplasmad, C.pneumoniae, L. monocytogenes.
Pärast peroraalset manustamist imendub asitromütsiin hästi ja jaguneb erinevate kudede vahel, kus saavutatakse antibiootikumi kõrge kontsentratsioon. See on palju kõrgem kui kontsentratsioon vereseerumis. SUMAMEDIL on pikk poolväärtusaeg ja ta eritub kudedest aegalselt. Need preparaadi omadused võimaldavad manustada teda ainult üks kord õõpäevas ja lühendada ravi kestvust. Asitromütsiini hea tungimine rakkudesse ja kogunemine leukotsüütidesse, millega ta transporditakse põletiku koldesse, omab suurt tähtsust preparaadi antimikroobse aktiivsuse jaoks in vivo.
Asotromütsiin eritub sapiga ja vähemal määral neerude kaudu.
NÄIDUSTUSED:
Asitromütsiinile tundlike mikroorganismide poolt põhjustatud infektsioonid. farüngiit ja tonsilliit, otiit (välja arvatud alla 4-aastased lapsed), sinusiit, bronhiit, pehmete kudede infektsioon, , pneumoonia, klamüdioos, mükoplasmoos.
ANNUSTAMINE:
SUMAMEDI tuleb manustada vähemalt tund enne sööki või kaks tundi pärast sööki.
Täiskasvanud
Ülemiste ja alumiste hingamisteede, naha- ja nahaaluste kudede infektsioonide korral esimesel päeval: 500 mg ( 2 kapslit ) üks kord ööpäevas. Teisest kuni viienda päevani 250 mg (1 kapsel) kord ööpäevas.
VASTUNÄIDUSTUSED:
Ülitundlikus makroliitide suhtes.
KÕRVALTOIMED:
SUMAMED kutsub harva esile kõrvaltoimeid. Enamikel juhtudel on kõrvaltoimed nõrgalt väljendunud, mööduva iseloomuga ja ei nõua ravi katkestamist. Võimalikud on kõrvaltoimed seedetrakti piirkonnas (iiveldus, valud kõhus, oksendamine ja kõhulahtisus). Nahalööbed tekivad harva. Võimalik on transitoorne maksafermentide aktiivsuse tõus.
KOOSTOIMED:
Asitromütsiin ei mõju teofülliini kontsentratsioonile veres. Antatsiidid ja H2 - retseptorite blokatorid ei avalda olulist toimet SUMAMÉDI imendumisele.
ETTEVAATUST!
Vaatamata sellele, et pole täheldatud asitromütsiini teratogeenseid effekte, ei ole teda soovitav määrata rasedatele naistele kuna puuduvad piisavad kliinilised kogemused.
Haigetel, kellel on nõrgalt väljendunud neerutalitluse häired ( kreatiini kliirens üle 40 ml/min ) , ei ole vaja muuta annuseid.
Asitromütsiini ei ole soovitav määrata inimestele, kellel on rasked neerutalitluse häired.
MÄRKUSED:
SUMAMEDI erilised farmakokineetilised omadused lubavad läbi viia üsna lühikese ravikuuri. Eelnevalt toodud näidustuste puhul ei ole vajalik pikendada ravi.
KÕLBLIKKUSAEG JA SÄILITAMINE:
Säilitada toatemperatuuril valguse eest kaitstult originaalpakendis.
PAKEND:
Kapslid, 250 mg , 6 kapslit pakendis.

TOOTJA: PLIVA, Poola.
MAALETOOJA: AS Magnum Pro Med, tel 27 447650

Ravimpreparaadi info on koskõlastatdu Riigi Ravimiametis 07.11.97
Küsi apteekrilt