SULFARGIN SALV 10MG/G 50G

Retseptiravim

4,75 €


Piirhind €4.76

Haigekassa 50% soodustusega €3.625

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Sulfadiazinum argentum
Toimeaine kogus
10 MG/G
Ravimivorm / pakend
SALV
Kogus pakendis
50G

SULFARGIN UNG 50G
KOOSTIS: Sulfargiin on sulfasiini hôbedasool. TOIME: Sulfargiin on laia toimespektriga antimikroobne bakteritsiidne vahend. Preparaat on aktiivne grampositiivsete ja gramnegatiivsete bakterite suhtes, aga samuti Candida seente ja dermatofüütide suhtes.
NÄIDUSTUSED: Sulfargiini kasutatakse täiskasvanute ja üle 3-kuuste laste ravil antimikroobse vahendina mädaste haavade ja pôletuste (millistel on vähesed eritised) korral. Kasutatakse ka troofiliste haavandite ja lamatiste raviks.
KASUTAMINE: 1) Pôletushaavade esmaseks töötlemiseks infektsiooni vältimiseks. 2) Haavade ja pôletatud pindade raviks protsessi esimeses faasis, kus on nôrk eksudatsioon. 3) Pindmiste haavade ja pôletuste I-III A järgu II ja III staadiumi raviks. 4) Troofiliste haavandite, lamatiste, samuti raskelt paranevate haavade raviks. Pärast haavade kirurgilist töötlemist ja nekrootiliste kihtide eemaldamist kantakse haavale 2-4 mm paksune sulfargiinsalvi kiht (kas sideme alla vôi ilma). Sidet vahetatakse 1-2 kord päevas vôi ka harvem. Maksimaalne korraga kantav kogus 300g. Ravikestvus kuni 3 nädalat. Salvi kasutamisel suurtel pindadel tuleb kontrollida neerude, maksa, vere olukorda. Haigetele antakse palju leeliselist toitu.
KÕRVALTOIMED: Salvi kasutamisel on vôimalikud leukopeenia, düspeptilised häired ja naha allergilised nähud, mis on omased sulfoonamiididele. Harva on vôimalik lühiaegne kohalik ärritav toime (kôrvetus ,valu). Need mööduvad iseenesest 5-10 minutiga. VASTUNÄIDUSTUSED: Salvi ei kasutata alla 3 kuu vanustel lastel, rasedatel. Ei kasutata ka haigetel, kel on väljendunud glükoos-6-fosfaatdehüdrogenaasi defitsiit ja ülitundlikkus sulfoonamiididele. Sulfargiinsalvi ei kasutata sügavate mädanevate haavade raviks ja suure eksudatsiooniga pôletuste korral.
PAKEND: Purk 50g.
TOOTJA: TALLINNA FT, Eesti.
Küsi apteekrilt