SPIRIX TBL 100MG N20

Retseptiravim

5,61 €

0,28 €/tk


Piirhind €4.53

Haigekassa 50% soodustusega €4.59

Haigekassa 75% soodustusega €4.09

Haigekassa 90% soodustusega €3.78

Haigekassa 100% soodustusega €3.58


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Spironolactonum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N20

SPIRIX® 25 mg
SPIRIX® 50 mg
SPIRIX® 100 mg

Nycomed Sefa

Tabletid

Spironolaktoon
INN. Spironolactonum
ATC-kood. C03DA01
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Poolitusjoonega tablett sisaldab 25 mg (märgistus AB 43), 50 mg (märgistus AB 72) või 100 mg spironolaktooni.

Näidustused. Astsiit ja tursed maksatsirroosi korral. Primaarne hüperaldosteronism. Tursete, kardiovaskulaarse puudulikkuse või arteriaalse hüpertensiooni täiendavaks raviks.
Märkus. SPIRIX'it kasutatakse tursete ja hüpertensiooni raviks, sageli kombineerituna teise diureetikumi ja antihüpertensiivsete ravimitega. Ravimit kasutatakse peamiselt hüperaldosteronismi põhjustavate haiguste korral, näiteks südamepuudulikkus, maksatsirroos, nefrootiline sündroom ja renaalne hüpertensioon.
Annustamine. Täiskasvanutele 25-100 mg 1-2 korda ööpäevas. Lastele 1,5-3 mg/kg kehakaalu kohta ööpäevas jagatuna kaheks annuseks.Kroonilise südamepuudulikkuse korral täiendava ravina täiskasvanutele 25 mg ööpäevas.
Vastunäidustused. Hüponatreemia. Hüperkaleemia. Äge ja krooniline neerupuudulikkus. Ülitundlikkus spironolaktooni suhtes.
Spironolaktooni avastamisel uriinis dopingukontrollil sportlane diskvalifitseeritakse.
Hoiatused. Neerutalitluse häirete korral tuleb annust vähendada ja kontrollida kaaliumi- ja lämmastikusisaldust veres ja uriinis. Hüperkaleemiaga kaasnevate haiguste korral (nt Adissoni tõbi) tuleb spironolaktooni manustada ettevaatlikult ja pidevalt kontrollida kaaliumisisaldust plasmas. Samaaegne kaaliumi sisaldavate preparaatide manustamine võib toimuda ainult juhul, kui esineb hüpokaleemia. Pidevalt tuleb kontrollida kaaliumisisaldust plasmas. Kontrollida neerufunktsiooni.
Täiendava ravina kroonilise südamepuudulikkuse korral võib kasutada ainult juhul, kui patsiendi vereseerumi kreatiniinisisaldus on vähem kui 221 µmol/l ja vereseerumi kaaliumisisaldus on vähem kui 5,0 mmol/l. Patsientidel, keda ravitakse AKE-inhibiitoritega, tuleb kontrollida vereseerumis kreatiniini ja elektrolüütide taset hiljemalt 72 tunni möödudes ravi alustamisest spironolaktooniga. Korduvanalüüsid tuleb teha ühe nädala pärast, seejärel kolme kuu jooksul üks kord kuus ning edasi igal kolmandal kuul ning ühe aasta möödudes ravi alustamisest iga 6 kuu järel.
Rasedus ja imetamine. Raseduse ja rinnaga toitmise ajal kasutada ei tohi.
Kõrvaltoimed. Hüpotensioon, hüperkaleemia, hüponatreemia, atsidoos. Düspepsia ja diarröa. Väsimus, peavalu. Pikaajalise ravi korral võivad tekkida hormonaalsed häired, menstruaaltsükli häired, virilisatsioon naistel, günekomastia meestel.
Koostoimed. Kaaliumi sisaldavad preparaadid suurendavad hüperkaleemia tekke ohtu. Teiste diureetikumide ja antihüpertensiivsete ravimite toime tugevneb. Spironolaktooni ja digoksiini koosmanustamisel väheneb digoksiini eritumine uriiniga, mistõttu digoksiini kontsentratsioon vereplasmas suureneb.
Üleannustamine. Üleannustamise korral võivad esineda hüperkaleemia, uimasus, segasusseisund, südamerütmi häired. Ravi sümptomaatiline.
Omadused ja farmakokineetika. Spironolaktoon on kaaliumisäästev diureetikum, aldosterooni antagonist.
Ravim imendub seedetraktist peaaegu täielikult. Spironolaktoon metaboliseerub maksas aktiivseks metaboliidiks kanrenooniks, millest 90% seondub plasmavalkudega. Maksimaalne kontsentratsioon vereplasmas saavutatakse 3-4 tundi pärast manustamist. Kanrenooni poolväärtusaeg plasmas on 16-22 tundi. Maksimaalne toime saabub 2...7-päevase manustamise järgselt ja ravi lõpetamisel möödub 2...3 päeva pärast. Maksimaalne hüpotensiivne toime saabub 2...3 nädala pärast. 25...60% ravimist eritub kanrenooni ja tema konjugaatidena uriiniga, ülejäänu eritub väljaheitega.
Abiained. Ränikolloid, laktoos, magneesiumstearaat, mikrokristalne tselluloos, naatriumtärklisglükonaat (50 mg ja 100 mg tablettidel), naatriumlaurüülsulfaat, polüvidoon ja riisitärklis. Maitseained: levomentool (50 mg ja 100 mg tablettidel) ja piparmündiõli.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 5 aastat.
Pakend. 25 mg tabletid, 20 tk, 60 tk või 100 tk klaaspudelis.
50 mg tabletid, 20 tk või 100 tk klaaspudelis.
100 mg tabletid, 20 tk klaaspudelis.

Info - tootja esindajalt 09.05.02
Küsi apteekrilt