SIRDALUD TBL 4MG N30

Retseptiravim

8,27 €

0,28 €/tk


Piirhind €5.78

Haigekassa 50% soodustusega €6.63

Haigekassa 75% soodustusega €5.81

Haigekassa 90% soodustusega €5.32

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Tizanidinum
Toimeaine kogus
4 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N30

SIRDALUD®
Novartis

Tablett

Tisanidiin
INN. Tizanidinum
ATC-kood. M03BX02
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. SIRDALUD tablett sisaldab 2 mg või 4 mg tisanidiini.

Näidustused. Neuroloogilistest häiretest (seljaaju kahjustus, sclerosis multiplex) põhjustatud spastilisuse sümptomaatiline ravi.
Annustamine. Valulike lihasspasmide leevendamiseks 2...4 mg 3 korda ööpäevas tablettidena. Rasketel juhtudel võib öösiti lisaks võtta 2 mg või 4 mg.
Neuroloogilistest häiretest tingitud spastilisuse korral tuleb annus kohandada individuaalselt igale haigele.
Tablettide ööpäevane algannus ei tohi ületada 6 mg jagatuna 3 annuseks. Annust võib tõsta järk-järgult poole nädala või nädala järel 2...4 mg võrra. Optimaalne terapeutiline toime saabub ööpäe-vase annusega 12...24 mg, jaotatuna 3...4 võrdseks osaks. Ööpäevane annus ei tohi ületada 36 mg.
Vastunäidustused. Ülitundlikkus ravimi suhtes.
Hoiatused. Nõrgenenud neerude- ja maksafunktsiooniga haigel tuleb annust vastavalt kohal-dada. Kui haigel esineb ravi algul unisus, tuleb vältida mootorsõiduki juhtimist ja tehniliste aparaatide käsitsemist.
SIRDALUD'i tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas.
Rasedus ja imetamine. SIRDALUD'il pole teratogeenset toimet loomadele, kuid selle ohutust raseduse ajal ei ole kindlaks tehtud.
Ravimi kasutamise kogemused lastel on piiratud, ohutus rinna-piimaga toidetavale imikule on teadmata.
Kõrvaltoimed. Valuliste lihasspasmide korral esinevad väikeste annuste kasutamisel kõrvaltoi-med harva ja on tavaliselt kerged ning mööduvad. Nendeks võivad olla unisus, väsimus, pearinglus, kuivustunne suus, iiveldus ja vererõhu kerge langus.
Spastilisuse korral kasutatavate suuremate annuste puhul on kõrvalnähud sagedasemad ja tuge-vamad, kuid harva nii rasked, et vajaksid ravi katkestamist. Lisaks võib esineda lihaste nõrkus ja unetus, on täheldatud ka hüpotooniat ja bradükardiat.
Harva võib esineda mööduvat seerumi transaminaaside-sisalduse tõusu.
Toimet aeglaselt vabastavate ravimvormide kasutamisel on kõrvalnähtude esinemise sagedus märgatavalt väiksem.
Koostoimed. SIRDALUD'i samaaegne kasutamine antihüperten-siivsete ravimitega, sealhulgas ka diureetikumidega, võib vahel põhjustada hüpotooniat ja bradükardiat.
Alkohol ja rahustid võivad tugevdada SIRDALUD'i sedatiivset toimet.
Üleannustamine. Siiani piirduvad kogemused ühe täiskasvanu juhuga, kes võttis sisse 400 mg SIRDALUD'i. Paranemine oli komplikatsioonideta.
Üleannustamisel esinevad sümptomid on iiveldus, oksendamine, hüpotoonia, pearinglus, mioos, kopsutüsistused, kooma.
Ravi. Maoloputus koos meditsiinilise söega, diureesi forsseerimine, kardiovaskulaarset ja respira-toorset süsteemi toetavad vahendid. Spetsiifilist antidooti ei ole teada.
Omadused ja farmakokineetika. SIRDALUD on tsentraalse, peamiselt seljaajus realiseeruva toimega müorelaksant. Ta pärsib valikuliselt lihaste liigset toonust põhjustavaid polüsünaptilisi mehhanisme, vähendades peamiselt eksitatoorsete aminohapete vabanemist interneuronitest.
Ravim ei mõjusta neuromuskulaarset ülekannet.
SIRDALUD'i talutakse hästi ja ta toimib nii ägedate valulike lihas-spasmide kui spinaalse ja tsere-braalse päritoluga kroonilise spastilisuse korral. Ta vähendab resistentsust passiivsetele liigu-tustele, nõrgendab spasme ja kloonust ning tõstab tahteliste liigutuste jõudlust. Toimeaine aeglane vabanemine SIRDALUD MR kapslitest väldib suuri kontsentratsioone ja hoiab ravimi kontsentratsiooni plasmas püsivana ööpäeva ringselt.
Tisanidiin imendub seedetraktist kiiresti ja peaaegu täielikult, maksimaalne kontsentratsioon plas-mas saavutatakse 1...2 tunni jooksul, metaboliseerub peamiselt maksas. Metaboliidid ei ole aktiiv-sed. Nii ravim kui ka metaboliidid eritatakse peamiselt neerude kaudu (70%). Poolväärtusaeg on 3...5 tundi, seonduvus plasmavalkudega on madal (30%).
Tisanidiini pikaaegne vabanemine kapslitest põhjustab aeglasema imendumise.
Maksimaalne kontsentratsioon plasmas saabub rahulikus olukorras 5...6 tunni jooksul. Terapeutiline kontsentratsioon plasmas püsib üle 24 tunni. Toidu samaaegne kasutamine ei mõjusta toimeaine farmakokineetikat.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril 5 aastat.
Pakend. 2 mg või 4 mg tabletid, 30 tk pakendis.

Info - tootja esindajalt 05.11.02
Küsi apteekrilt