SANDIMMUN NEORAL CAPS 25MG N50

Retseptiravim

17,50 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €16.15

Haigekassa 50% soodustusega €10.67

Haigekassa 75% soodustusega €7.26

Haigekassa 90% soodustusega €5.21

Haigekassa 100% soodustusega €3.85


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Ciclosporinum
Toimeaine kogus
25 MG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N50

SANDIMMUN NEORAL CAPS 25MG N50
RAVIMVORMID: Kapslid, lahus suu kaudu manustamiseks.
KOOSTIS: *Kapslid - sisaldavad toimeainena kas 25; 50 või 100mg tsüklosporiini. Lisaks abiaineid - etanool, maisi- ja nisuõli, PEG-6 estreid. Kapsli kest sisaldab zhelatiini, glütseriini, Anidrisorb 85/70 ja titaandioksiidi. 25 jaa 100mg kapslid sisaldavad värvainet punast raudoksiidi, 50mg kapslid kollast raudoksiidi.
*Sandimmun Neoral'i lahuse 1ml sisaldab100mg tsüklosporiini, abiainetena alfa-tokoferooli, alkoholi jt.
NÄIDUSTUSED: Sandimmun Neoral on immunosupressiivne ravim. Seda kasutatakse pärast neeru, maksa, pankrease, südame, kopsu või luuüdi siirdamist võõrkudede vastu suunatud organismi äratõukereaktsiooni mahasurumiseks, et tagada siirdatud organi või luuüdi normaalne funktsioneerimine.
Sandimmun Neoral'i kasutatakse ka järgmiste haiguste raskekujuliste vormide raviks - mittenakkuslik posterioorne uveiit (silma soonkesta põletik), nefrootiline sündroom (raske neeruhaigus), reumatoidartriit (liigeste põletikuline valulik krooniline haigus), psoriaas (krooniline nahahaigus) ja atoopiline dermatiit (ekseemi raskekujuline vorm).
VASTUNÄIDUSTUSED: Sandimmun Neoral'i ei tohi kasutada neerupuudulikkuse (v.a. nefrootiline sündroom, mille korral mõõdukas neerupuudulikkus ei välista Sandimmun Neoral'i ravi), kõrge vererõhu, ravile allumatu tõsise infektsiooni ning eelneva või esineva vähi korral.
RASEDUS: Sandimmun Neoral'i kasutamise kohta rasedatel ei ole piisavalt informatsiooni. Teiste immunosupresseerivate ravimite kasutamine raseduse ajal on suurendanud probleemide tekke riski nii emal kui lapsel.
IMETAMINE: Imetamise ajal ei või Sandimmun Neoral'i võtta, kuna tsüklosporiin eritub rinnapiima.
TÄHELEPANU: Aeg-ajalt tuleb arsti korraldusel anda vereproov. See on vajalik neerude ja maksa funktsioneerimise kontrollimiseks. Nende analüüside andmine on väga oluline. Aeg- ajalt võib olla vajalik tsüklosporiini sisalduse määramine veres. Pärast seda võib arst ravimi annust muuta.
Sandimmun Neoral-ravi suurendab infektsioonidesse nakatumise riski. Kui patsiendil tõuseb palavik, kurk valutab või ta on külmetunud, peaks ta konuslteerima arstiga.
Selle ravimi võrmise ajal on väga oluline hea isiklik hügieen. Erilist hoolt vajavad hambad ja igemed. Hammaste puhastamisel pöörata eriti tähelepanu hammaste kaeltele. Igemepõletiku korral paluda oma hambaarstil konsulteerida raviarstiga.
Immunosupressandid, s.h. Sandimmun Neoral võivad suurendada riski haigestuda mõningatesse vähi vormidesse, nagu nahavähk ja lümfoomid (lümfikoe kasvaja).
RAVIKUURI KESTUS: Immunosupressiivset ravi tuleb jätkata seni, kuni patsiendil on siiratud elund. Teiste haiguste korral võib arst esialgu määrata 3-kuulise ravikuuri, et kindlaks teha, kas see ravim aitab. Positiivsete tulemuste korral tuleb tõenäoliselt jätkata ravi seni, kuni avaldub rvitoime ja ei teki tõsiseid kõrvaltoimeid.
Mõningatel juhtudel asendab arst Sandimmun Neoral'i teise ravimiga.
KOOSTOIMED: Uriinieritust suurendavaid ravimeid ei tohi võtta samaaegselt Sandimmun Neoral'iga.
ANNUSTAMINE: Sandimmun Neoral'i annus on individuaalne, see sõltub kehakaalust ja sellest, kuidas ravim toimib. Arst määrab algannuse ning ta võib seda aeg-ajalt muuta. Aeg-ajalt mõõta ka kehakaalu, sest kaalu muutumisel on vajalik ka ravimi annuse muutmine.
Ravimit võetakse 2 korda ööpäevas, 12-tunniste vaheaegadega. Päeval, mil peab andma vereanalüüsi tsüklosporiinisisalduse määramiseks veres, mitte mingil juhul võtta hommikust annust enne analüüsi andmist.
*On oluline võtta Sandimmun Neoral'i iga päev kindlatel kellaaegadel, eriti kui patsiendil on siirdatud elund.
*Võtta ravimit täpselt ettekirjutuse järgi.
*Mitte kunagi ise annust muuta.
*Mitte lõpetada ravimi võtmist ilma arsti korralduseta.
Kapslid tuleb tervelt alla neelata, mitte närida neid katki. Blisterpakendi avamisel on tunda nendele kapslitele iseloomulikku lõhna, mis on normaalne.
Lahuse manustamiseks segada ravim poole klaasi apelsini- või õunamahlaga või muu mittealkohoolse joogiga v.a. greipfruudimahl. On soovitatav kasutada alati sama jooki. Eemaldada pakendis olevalt süstlalt kate, tõmmata sellega pudelist vajalik hulk ravimi lahust ja lisada see joogile, vältides seejuures süstla ja joogi kokkupuudet. Segada hoolikalt ja tarvitada kohe. Süstla ots kuivatada salvrätikuga ja setada sellele kate tagasi. Mitte kunagi pesta süstalt vee, alkoholi või mõne muu vahendiga.
Avatud lahuse pudelist võib ravimit tarvitada kahe kuu jooksul. Kui lahus on seisnud temperatuuril alla 20°C, võib ta muutuda sültjaks, mis temperatuuril kuni 30°C taas veeldub. Pärast seda võib lahus jääda veidi häguseks. See ei mõjuta ravimi toimet ega ohutust ning süstlaga annustamise täpsust.
Sandimmun Neoral-ravi ajal püüda vältida kaaliumirikkaid toiduaineid (N: kuivatatud puuviljad ja juurviljad, rosinad, banaan, enamik soola aseaineid). Lisainfot vähese kaaliumisisaldusega toiduainete kohta küsida arstilt. Tarvitada küllaldaselt vedelikku, püüdes juua umbes 2 liitrit vedelikku päevas. Püüda juua sageli.
Sandimmun Neoral-ravi ajal mitte juua greipfruudi mahla.
ÜLEANNUSTAMINE: Juhusliku üleannustamise korral võtta kohe ühendust oma arstiga või minna lähimasse haiglasse.
ALAANNUSTAMINE: Kui on unustatud ravimit õigel ajal võtta, võtta see annus esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 4 tundi enne järgmist ravimi võtmise aega. Mitte kunagi võtta unustatud korra eest järgmisel korral topeltannust ega suurendada järgmist annust.
KÕRVALTOIMED: *Kõige sagedamini - häired neerude töös, vererõhu kõrgenemine, käte värisemine, suurenenud karvakasv kehal ja näol, isutus, iiveldus, oksendamine, kõhuvalu, kõhulahtisus, igemete paistetus, häired maksa töös, põletustunne kätes ja jalgades, suurem risk nakatuda infektsioonidesse.
*Harvem võivad tekkida - nahareaktsioonid, hüperglükeemia (suhkrurohkus veres), hüperurikeemia (kushapperohkus veres), hüperkalieemia (kaaliumirohkus veres), hüpomagneseemia (madal magneesiumi sisaldus veres), aneemia, peptiline haavand, silmalaugude, käte või jalgade turse, kehakaalu suurenemine, peavalu, lihaskrambid, pahaloomulised kasvajad, eriti nahal.
*Harva võivad tekkida õhetus, sügelemine, lihaskrambid, lihasvalu, hüperlipideemia (rasvainete rohkus veres), lümfoproliferatiivsed haigused (lümfisõlmede suurenemine), vere valgeliblede või trombotsüütide arvu vähenemine, südame isheemiatõbi (rinnaahistus), pankreatiit, segasusseisund, teadvusetus, nägemis- või kuulmishäired, palavik, rindade turse meestel, jämesoole põletik.
Mitmed nendest kõrvaltoimetest vähenevad annuse muutmisel.
SÄILITAMINE: Kapsleid säilitada temperatuuril kuni +30°C, lahust temperatuuril 15...30°C, pikemat aega mitte alla 20°C.
Mitte võtta kapsleid blisterpakendist enne manustamist välja.
Infolehe kaasajastamise kuupäev 03. juuni 1999a.
TOOTJA: NOVARTIS Pharma AG, Shveits.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt