RYTMONORM TBL 150MG N50

Retseptiravim

8,65 €


Piirhind €8.65

Haigekassa 50% soodustusega €5.57

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Propafenonum
Toimeaine kogus
150 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N50

SÜNONÜÜMID: FENOPRAINE, NORFENON, NORMORITMIN, PROLEKOFEN, PROPAFENONE, RITMONORM.

RYTMONORM TBL 150MG N50
KOOSTIS: Kaetud tablett sisaldab 150mg või 300mg propafenoonhüdrokloriidi.
NÄIDUSTUSED: Supraventrikulaarsete ja ventrikulaarsete tahhüarütmiate profülaktika ja ravi.
ANNUSTAMINE: Individuaalne säilitusannus peaks määratama kardioloogi poolt haigla tingimustes. Täiskasvanuile - algannus 150mg 3 korda päevas, annuse tõstmine minimaalselt kolmepäevase intervalliga kuni 300mg 2 korda päevas, vajadusel ka maksimaalselt 300mg 3 korda päevas. Neeru- või maksafunktsiooni häiretega eakatel patsientidel on soovitatav vähendada annust.
Propafenooni manustamine vatsakeste rütmihäirega patsientidele peab toimuma pideva kardioloogilise järelvalve all. Ravi ajal tuleb patsiendi EKG-d kontrollida 1 kord kuus, kord kolme kuu jooksul peaks tegema Holter-monitooringu ja võimalusel ka koormuskatse. Kui EKG-s täheldatakse QRS-kompleksi või QT-intervalli pikenemist üle 25%, PQ-intervalli pikenemist rohkem kui 50% võrra, QT-intervalli pikenemist üle 500ms või arütmiahoogude sageduse ja raskuse kasvu, peab propafenooni annust vähendama või ravi lõpetama. Väljendunud südamepuudulikkuse korral (väljutusfraktsioon alla 35%) tuleb kasutada aeglast küllastamist, mille korral propafenooni tasakaalukontsentratsioon plasmas saavutatakse 5.-8. ravipäevaks. Aeglane küllastamine vähendab indutseeritud arütmiate tekkimise riski ravi algperioodil.
Ravimi võtmise iseärasus - mõru maitse ja tableti kaitsekihi anesteseerivate omaduste tõttu tuleb kilekattega tablett või poolitatud tablett alla neelata tervelt ja juua peale vedelikku. Ravim võetakse sisse peale sööki.
VASTUNÄIDUSTUSED: Dekompenseeritud südamepuudulikkus, kardiogeenne shokk (v.a. arütmia poolt põhjustatud), väljendunud bradükardia, elektrolüütide tasakaaluhäire, tõsine obstruktiivne kopsuhaigus, märkimisväärne hüpotensioon, myasthenia gravis. Preparaati ei tohiks kasutada sinuatriaalse, atrioventrikulaarse või intraventrikulaarse erutusjuhte häire, siinussõlme nõrkuse sündroomi (bradükardia-tahhükardia sündroom), hüpotoonia korral.
KOOSTOIMED: Preparaadi toime võib potentseeruda kui manustada teda koos lokaalanesteetikumidega või ainetega, mis pärsivad müokardi aktiivsust. Nõutav oleks digoksiini, varfariini, propranolooli ja metoprolooli annuse vähendamine kominatsioonis Rytmonorm'iga. Rytmonorm'i tase vereplasmas võib suurendada, kasutades samaaegselt tsimetidiini ja kinidiini. Rifampitsiini ja Rytmonorm'i üheaegsel kasutamisel võib väheneda Rytmonorm'i tase vereplasmas, mille tulemusena on oht arütmia tekkeks.
ETTEVAATUST: Rytmonorm võib põhjustada kardiostimulaatori tundlikkuse vähenemist või imulsside genereerimissagedust, seetõttu on vajalik stimulaatori tööd ravi käigus kontrollida ja vajadusel ümber programmeerida.
RASEDUS JA IMETAMINE: Ilma tungiva vajaduseta ei tohiks raseduse (eriti esimese trimestri) ega imetamise ajal kasutada.
KÕRVALTOIMED: Üldiselt hästi talutav. Suurte annuste korral võimalikud vähesed kõrvaltoimed närvisüsteemis ja kesknärvisüsteemis. Pearinglus, iiveldus, oksendamine, mõru maitse suus või suukuivus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, peavalu, nägemishäired. Harvem bradükardia, sinutriaalne, AV või intraventrikulaarne blokaad ja hüpotensioon. Väike risk proarütmilise toime tekkeks. Väga harva ülitundlikkusreaktsioonide (N: lööve, kolestaas, vere vormelementide düskraasia, luupussündroom). Kõik kõrvaltoimed on taaspöörduvad ravi katkestamisel.
TOOTJA: KNOLL AG
Info - MediNet Ltd, Tallinn, 6 443 575.
Küsi apteekrilt