ROCALTROL CAPS 0,25MCG N30

Retseptiravim

6,30 €

0,21 €/tk


Piirhind €6.3

Haigekassa 50% soodustusega €4.4

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Calcitriolum
Toimeaine kogus
0.25 MCG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N30

ROCALTROL CAPS 0,25MCG N30
KOOSTIS: *Lahus - 1mikrogrammi/ml kaltistriooli ja abiaineid nagu butüülhüdroksüanisool (E 321), butüülhüdroksütoluool (E 217) ja keskmise ahelapikkusega triglütseriidid. *Punast ja valget värvi kapslid sisaldavad 0,25mikrogrammi kaltsitriooli. *Punast värvi kapslid sisaldavad 0,5mikrogrammi kaltsitriooli.
Mõlemad vormid sisaldavad abiaineid nagu butüülhüdroksüanisool (E 320), butüülhüdroksütoluool (E 321), fraktsioneeritud kookosõli, zhelatiin, glütserool, osaliselt hüdrolüüsitud tärklise hüdrogeniseeritud produktid, naatriumpropüülhüdroksübensoaat (E 217), naatriumetüülhüdroksübensoaat, värvained titaandioksiid (E 171) ja kantaksantiin (E 161).
OMADUSED: ROCALTROL sisaldab toimeainena kaltsitriooli, mis on D-vitamiini sünteetiline, bioloogiliselt aktiivne vorm. Kaltsitriool soodustab toidus sisalduva kaltsiumi omastamist organismi poolt ning tervete luude arengut.
NÄIDUSTUSED: Osteodüstroofia (luuhaigus) raviks patsientidele, kel esineb krooniline neerupuudulikkus või hüpoparatüreoidism (kõrvakilpnäärme alatalitlus), postmenopausaalne osteoporoos (luude hõrenemine), samuti mitmete rahhiidivormide puhul.
ROCALTROL'i toimel kaob luu- ja lihasvalu, paraneb kaltsiumi imendumine soolestikust, mis soodustab tervete luude arengut ja vähendab luukahjustusi.
VASTUNÄIDUSTUSED: Teadaolev allergilisus mõne preparaadi koostisosa suhtes. Kõrge vere kaltsiumitaseme korral.
LIIKLUSOHTLIKKUS: ROCALTROL ei mõjuta tavaliselt autojuhtimisvõimet ja masinatega töötamise võimet.
RASEDUS JA IMETAMINE: Raseduse ajal vaid kindlal näidustusel. Mitte kasutada imetamise ajal.
KOOSTOIMED: Kolestüramiin (ravim vere kõrge rasvasisalduse vähendamiseks) võib vähendada ROCALTROL'i imendumist. Kui teostatakse dialüüsi, siis ei tohi kasutada magneesiumi sisaldavaid ravimeid, kuna võivad ilmneda ebasoovitavad toimed nahu unisus, näopunetus, nõrkustunne või madal vererõhk. Tiasiid-diureetikumidega ja digitaalise preparaatidega (vett väljutavad ja südametegevust reguleerivad ravimid) võib vere kaltsiumitase tunduvalt suureneda ning võib tekkida isutus, iiveldus, oksendamine, kõhukinnisus, kõhuvalu või lihasnõrkus. Kui tarvitatakse fenütoiini (krambiravim) või fenobarbitaali (uinuti) või kortikosteroide (teatud põletikuvastased ravimid) koos ROCALTROL'ga, siis viimase toime väheneb. Mitte kasutada ühtegi teist D-vitamiini preparaati. Ettevaatusega manustada kaltsiumit sisaldavaid ravimeid (kaltsiumilisandid jt.) ja kõrge kaltsiumisisaldusega toitaineid (piimasaadused jm.).
ANNUSTAMINE: Tavaliselt alustatakse ravi madalate annustega ja tulemusest sõltuvalt annust järk-järgult suurendatakse. Üldiselt on täiskasvanu algannus 1 punane-valge ROCALTROL'i kapsel (0,25mg), mis tuleb võtta hommikul. Kui kaltsiumitase ei ole märgatavalt paranenud peale 2-3 nädalat kestnud ravi, võib jär-järgult annust suurendada 0,25mg haaval kuni vere piisava kaltsiumitaseme saavutamiseni. Ravikuuri vältel kontrollitakse regulaarselt vere kaltsiumisisaldust. Kapsel tervelt alla neelata koos vedelikuga.
Alla 2a. lastele soovitatakse algannuseks 0,01-0,1 mg/kg kehakaalu kohta ROCALTROL'i lahusena. Manustatav ROCALTROL'i lahuse hulk võib olla arvestatud nii ml-s kui tilkades: 0,1ml lahusele vastab 0,1mg ROCALTROL'i ja 1 tilk lahust sisaldab 0,02mg ROCALTROL'i. Tilgasüstal (pipett) on lahusepakendiga kaasas, et oleks võimalik mõõta täpne lahusekogus. Lahus tuleb esmalt lasta lusikasse ning seejärel segada lapse joogiga (N: apelsinimahl).
Kui unustatakse 1 annus võtmata ei tohi kunagi võtta järgmisel korral topeltannust. Jätka ravimi edasivõtmist tavaliselt, vahelejäänud annust arvestamata. Ravi ei tohi järsku lõpetada, kuna see võib põhjustada kaltsiumitaseme kiire languse.
KÕRVALTOIMED: Pidevalt kontrollitakse vere kaltsiumitaset, sest liiga kõrge kaltsiumitase veres võib põhjustada ebasoovitavaid nähte - isutus, iiveldus, oksendamine, kõhukinnisus või nõrkustunne.
SÄILITAMINE: Kaitstult kuumuse ja valguse eest. Lahust ei tohi kasutada kauem kui 6 nädalat peale pakendi avamist. Uus tilguti tuleb võtta iga uue annuse jaoks. Pudel tuleb peale kasutamist tihedalt sulgeda.
TOOTJA: F.HOFFMANN-LA ROCHE
Info - originaal.
Küsi apteekrilt