PUUKBORRELIOOSI KIIRTEST TIK ALERT

37,24 €

37,24 €/tk


Ravimivorm / pakend
KIIRTEST

Tootetutvustus, otstarve
TIK ALERT kodune borrelioositest tuvastab puugihammustusest põhjustatud borrelia infektsiooni veres (puukborrelioos ehk Lyme'i tõbi). 1 test.

Puugid on parasvöötme alusmetsades ja metsades elavad parasiidid. Nad võivad olla nakatunud olla Borrelia bakteriga, mis võib läbi puugihammustuse (jalad, käed ja teised riietega katmata osad) edasi kanduda inimestele. Bakter mõjutab närvisüsteemi ja võib põhjustada tõsiseid neuroloogilisi häireid. Infektsioon võib põhjustada ka nahakahjustusi ja artriiti.

Hammustuskohale võib tekkida 3-10 päeva jooksul (või isegi mitme nädala pärast) punetus. Põletikule võib lisanduda ka kehatemperatuuri tõus. Nakatumisele reageerib organismi immuunsüsteem, moodustades Borrelia vastaseid antikehi. IgM immunoglobuliine on võimalik verest määrata 2-4 nädalat peale nakatumist. Tik Alert testiga saab määrata just IgM antikehi, mis võimaldab kindlaks teha just värske Borrelia bakteri infektsiooni (2-4 nädalat peale oletatavat puugihammustust). Sellisel juhul saab infektsiooni antibiootikumidega ravida.…
Loe edasi